Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi lastik????

Konu, 'Tekerlekler' kısmında erkan köroğlu tarafından paylaşıldı.

1. erkan köroğlu

erkan köroğlu Yeni Üye

Seviye:
    Lastiklerimi değiştireceğim,genelde hiç araziye çıkmıyorum benim için yol tutuşu ve hız önemli.Rubena nın modelleri hoşuma gidiyor fakat sizinde tavsiyelerinizi almak istiyorum yardım ederseniz sevinirm(önereceğiniz marka; model vb. reflektörlü olsa iyi olur:) :) :) )

2. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bende rubenanın ince yol lastikleri var, açıkcası diğer ince lastikler nasıldır bilemicem, deneyimli arkadaşlarımız size daha iyi bir açıklama yapacaktır. Kullandığım kadarıyla keskin dönüşlerde yol tutuşu pek iyi değil gibi geldi bana. Tabi seviyesine görede değişiyor sonuçta.

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Rubena'ların APS+RF özellikli 1.75'lik modellerinden kullanmıştım. Biraz ağır olduğu söylense de akıcılığı güzeldi. Hem ıslak hem de kuru yolda "asfalt tutuşu" (bisikleti aşırı yatırdığım virajlardan bahsediyorum) çok güzeldi. APS olması sayesinde ufak dikenlerden çektiğimden kurtuldum. RF ise hoşuma gidiyordu, 2 çember şeklinde beyaz beyaz parlıyordu gece ışık vurunca. Tek sorunu; kışın hiç kullanamadım. Aşırı kayıyordu karda ve buzda. Bu da normal bir durum tabi ki.

İslam Gölge bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bütçeni belirtseydin daha net yardımcı olmaya çalışırdık ama yınede elımden gelenı yazayım.Rubenanın 1.75 lik lastıklerının cıftı yaklaşık 50 lira o fıyata alabılecegın en ıyı sıfır lastık ama forumu takıp edersen aynı fıyata cok az kullanılmış maxsıs (detanatör),continental(city ride),Schwalbe (Marathon) alabılırsın sıralamasına da gelınce benim kendi tercihimdir değişebilir marathon en iyisidir maxsıs ıkıncı sırada yer alır continental üçüncü sırada yer alır.Param var sıfır alacam dersende sıfır fıyatlar acısından aşağı yukarı hepsi aynı istediğini beğendiğini alabılırsın ama hız önemlı dıyorsan detanatör bu üçünden de hızlı bir lastik hemde üçünün en hafifi.

aeneskral bunu beğendi.
  5. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence tur içinse maxxis detonator fiyatı daha yüksek tutarsan maxxis xenith.(1.50 modelleri.)
    eğer uzun yol içinse erdoğanlarda hutchsen 1.00 mı ne var 1.25 fatboy yada 1.35 lik kojakta olabilir.belki maxissin verdiğim modellerin 1.25 i

6. erkan köroğlu

erkan köroğlu Yeni Üye

Seviye:
    tavsiyeleriniz için teşekkürler bunları değerlendireceğim

7. erkan köroğlu

erkan köroğlu Yeni Üye

Seviye:
    yaptığım araştırmalar sonucu maxxıs detanatör almaya karar verdim ama şöle bi sorunum var internetten pek alışveriş yapmıyorum yapmamda acaba bunun dışında nasıl alabilirim ??????????

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    konyada bulacağını zannetmiyorum ama muhakkak konyadaki bazı bisikletçiler büyük bisiklet firmalarıyla çalışıyordur(ürün siparişi veriyordur ürün alıyordur).onlarla çalışan bır bisikletçiden talep edersen getirttirebilir.Yada internetten alışveriş yapan bır dost edineceksin senin adına alacak :) başka yolu yok ama internetten alışverişte sorun yok o kadar çekinme.

9. erkan köroğlu

erkan köroğlu Yeni Üye

Seviye:
    sizce dağ bisikletine 1.50 mi 1.75 mi

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    daha önce başka başlık altında kendi fikrimi yazmıştım yine yazayım bence mtb ye 1.5 cok ince duruyor garip kalıyor o yuzden 1.75 daha konforlu ve göze hitap ediyor.

11. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben Mtb de önceden 1.90 kullanıyordum, şimdi 1.50 kullanıyorum hızlanmada farkedilir bir artış olduğunu söyleyebilirim

12. erkan köroğlu

erkan köroğlu Yeni Üye

Seviye:
    1.50 ölçüsü lastik her janta uyarmı acaba??

13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    jantın 26 ınch ıse 26 X 1.50 yazanı alacaksın.yani 26 ınch her lastıge bu 1.50 lık lastık uyar demek :)

14. selcuk yucel

selcuk yucel Kıdemli Üye

Seviye:
    silik ile detanotar arasinda kaldim yazilari okudum ama kararsizim sizce hangisini almaliyim duz yolda tutusu sizce hangisinin daha iyidir bide bunun disinda maxsis marka sizce iyi midir bu konuda yardimlarinizi bekliyorum

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    detanatör de slik bır lastık demek ki aynı şeyı istiyorsun :) alabılecegın fıyat aralığını bisikleti hangi koşullarda kullandıgını (yuzde 40 arazı 60 assvalt gibi) lastiği inceltince ne beklediğini filan yazarsan daha iyi yardımlar alabılırsın.detanatör lastik inceltmek slık lastıge gecmek ve hafif lastık arayanlar için iyi bir secim ama 100-120 lira gıbı bır butce gerektırıyor.onuda günümüz türkiyesınde herkezden beklemek zor.

16. burak göktan erdoğan

burak göktan erdoğan Yeni Üye

Seviye:
    dağ bisikletiyle şehirde geziceksen en iyisi 1.50 lastik ama araziye giriceksen en az 1.90 lık lastik kullanmalısın

17. dogu gundogdu

dogu gundogdu Kıdemli Üye

Seviye:
    bende rubena nın lastiklerinden var asfalta uygun bir lastik ayrıca diken vs. batmasına karşı dayanıklı çok güzel bir lastik asfaltaki performansı iyi ve bu lastikle araziyede girebiliyorsunuz fiyatı uygun bir lastik arazi performansıda süper ocak ayında karda abanta bana hiç bir sorun yaşatmadı :D ama tek bir kusuru var çok ağır ağırlığı tanesinin 750 gr ağırlığa çok takmıyorsanız üstüne lastik tanımam

18. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hepten aklın karışmasın ama maxxis overdrive' a bir bak derim, kalınlığı 1.75 yanılmıyorsam reflektörlüde ;) yarı slick düşünürsen bütçeni kasmassa listene ekleyebilirsin.