Hangi bisiklet daha mantıklı?

Tepki
3
Bisiklet
Corratec
zaten benim için hız 2.planda bildiğiniz kaliteli dağ bisikletleri varsa bütçeme uygun (2500 tl) benimle paylaşır mısınız?

Scudo

CanSeyman

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Trek
Trek 4700 2013 modelini önerebilirim. Fiyatı 990€ günlük kura göre hesaplıyorlar. Başlangıç için oldukça iyi bir model. Jantları da sizin istediğiniz gibi oldukça sağlam.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Faruk Ünal
Tepki
8
Bisiklet
Trek
Listenden Trek veya bianchi modellerine bakabilirsin.Ya da listen de olmayanlardan bütçen yetişir mi ve istediğin modeli bulabilir misin bilmiyorum ama Giant,scott,colnago,cannondale specializedlere bakabilirsin.

Tepki
3
Bisiklet
Corratec
@Oktay Volkan

Evet cannondaleler dikkatimi çekmişti 2500 tl ye yakın kaliteli modeller biliyorsanız paylaşır mısınız ?

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar ben geçen sene birkaç konu açmıştım.O zamanlar bütçem 711 almaya yetiyordu fakat büyük bir hayal kırıklığı sonucu alamamıştım...Ve kısmet bu yılaymış :) Aklımda xc250 ve Sedona 701 var ama hangisini veya başka hangilerini seçeceğimi bilmiyorum.Arazi de ve yol da kullanacağım.Bütçem 400 civarı.Birde bir sorum olacak XC250 bisikletini sirkeciden pazarlık ile 400 e yakın bir fiyata alabilirmiyiz ?

Şimdiden teşekkürler :)

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Bence Salcano Ng650 ile Sedona 701 arasinda sizin icin en uygun olanini alin

• Beğen
Tepkiler: Mesut D.

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Hmm peki tesekkur ederim.Bu bisikletleri pazarlikla 400 ye alabilirmiyim peki :) ?

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
İlanımı bi inceleyin;

(link)

Düşünürseniz fiyatı konuşuruz...

• Beğen

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Abi 2.ele sıcak bakmıyorum ama bisiklet hoşuma gitti :D .Birde para biriktiriyorum biriktirdiğim zaman alacağım mayısa kadar parayı toplarım herhalde.Mayısa kadar parayı toplarsam ki toplarım o zaman 0 veya 2. elmi alacağımı size iletirim :)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bence bütçe 500TL nin altında ise temiz 2. el bisikletlere yönelmek daha iyi olur, tabi tercih meselesi, umarım zevkle bineceğin bisiklete sahip olursun..

• Beğen

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar şu bisiklet bana mantıklı geldi 450 tl carraro 419 ?

(link)

Tepki
0
Bisiklet
Carraro
Herkese merhaba,

Bisiklet seçimi konusunda değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Okul yıllarımda çok bisiklet kullandım ama şu an 32 yaşındayım,1.80-85 kg'yim ama spor yaparım ve işe giderken şehirde ve hafta sonları büyük oranda yine asfaltta ve zaman zaman engebeli ve toprak yollarda kullanmak üzere bir bisiklet alacağım. Bütçem 700-800 tl civarı. Seversem ve devam edeceğimi düşünürsem ilerde yükseltirim diye düşündüm.

Favorilerim şunlar:

Sedona 301-311(fiyat diğerlerine göre pahalı ama renk güzel, 150 tl farka değer mi bilmem?)
Carraro sportive 221 ve 224
Salcano xrsf1, city sport50 ya da 40

Hepsi birbirine benzer ama tecrübesi olan arkadaşlar fikirlerini söylerlerse çok sevinirim. Heralde marka farkı ve kaliteli malzeme alacağım bisikleti belirleyecek. başka marka modelde olabilir, tecrübem yok.

Ayrıca şunları sormak istiyorum:
1-Bisikletin 21-24-27 vites olması çok fark eder mi? 50-100 tl farka değer mi?
2-Kilitli maşamı alayım? Neden kilitli maşa alayım?
3-Amartisör olsun mu? Olmasa ne olur?
4-Bisikleti binmeden-hissetmeden internetten sipariş etsem hüsrana uğrar mıyım? İnternetten tecrübesi olan arkadaşlar hangi siteden önerirler?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sizlerin yönlendirmesiyle karar vereceğim.

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
1- Bu soruyu daha tecrübeli arkadaşlara bırakıyorum. Benim düşüncem 27 olursa ilerde donanımı yükseltmek istersen fazla masraf yapmazsın.
2-Kilitli maşa, yokuşta ve düz asfaltta kitlenirse daha az enerji harcayarak bisikleti sürmene yarar. Ben düz yolda pek hissetmesem de yokuşta etkiliyor.
3- Şehirde asfalt dışına çıkacaksan amartisör olursa iyi olur, hafiflik önemli ise düz maşa. Benim deneyimim Arnavut kaldırımı amartisörle (63 mmlik) bile rahatsız edebilir.
4-Hüsrana uğramazsın. Tabi kadro boyuna dikkat etmen gerekir. Önceden bir bisikletçide deneyebilirsen daha iyi olur.

Tecrübeli olmadığımı belirteyim, kendi görüşlerim bu yönde

ali

Üye
Tepki
0
Kısa bir zamandır forumu takip etmekteyim . öğrendiğim , öğrenemediğim , anlayamadım cok seyler var sadece sürüyoz geçiyoduk . Bilgi verirken daha net ne akıcı olursanız bana cok yardım etmıs olursuz. Çünkü amatör oldum için net anlayamaya bilirim .
Kron XC 250V
Kron XC 500V
Giant Rever 3 disc
Sedona 2013 borlo
Carraro CRS 600
Carraro CRS 620
bu yazdığım modellerde belki yanlıs olabilir internetten baktım gördümu yazdım . Yanlıslık varsa affola.
Hangi markanın ne avantajı var onları bilmek istiyorum . bu bisikletler dağ bisikletleridir . bunlar dısında baska öneriniz varsada makbule geçer. benım ıcın bunu al daha ıyı denmesınden zıyada su özelliği var .Çunku özelliklerinide detaylı bılmıyorum . Özelliklerinide yazarken daha açık olun lütfen