Gürkan Genç'in bisikletle yaptığı dünya turu

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bu başlığı açıp da güncelemeyince... umarım bugün yolcu etmek için giden olmamıştır :S
çünkü başlangıç tarihi ertelenmiş, banka kartlarının bazılarının gelmemiş olması nedeniyle...

ilk mesajdaki link'lerden takip edilebiliyo gerçi =) ya da sizi yormıyım, linkleri aşağıya ekliyim...

(link)

(link)

bir de twitter hesabı var... onu da isteyen bulur zaten =)

Scudo

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
biz burda sbsydi össydi derken kitapların arasında yığılmış kalmış oyerleri kitaplarda bile görmemişken adam dünyayı geziyo helal olsun (kıskanmadımki :))

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben deniz geç alarm sistemi ya... geç olur güç olur ama bi ara bildirir.... 09/09'da tur başladı =)

şimdilik türkiye sınırları içindeyiz... istanbul'daki bisiklet film festivalinde bi sunum yapana kadar da bu sınırlardayız...
01-15 ekim arasında bulgaristan sınırından geçis yapıcaz... sonra karın kışın ortasında ver elini kuzey...

bence de akıl işi diil de, cesaret işi işte =)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Her kişinin yapabileceği bir iş değil. Öncelikle yaptığınız şeyden zevk almalısınız. Burada yaptığınız iş derken sadece bisiklet sürmek değil tabiki. Bu tür geziler üst düzey planlama gerektirir. Kullanacağınız malzemeleri araştırmalısınız, kullanıcıların yorumlarını okumalısınız. Bunlar arasından muhakeme yapıp doğru kararı vermek zorundasınız.

Örneğin GPS cihazı: Bisiklet kullanımına uygun, pil sorunu olmayacak(enerji yönetimini iyi yapabilen), su geçirmeyen, uzun yıllar kullanılabilecek kalitede bir cihaz olmalı. Ve bu cihaz için, yol alacağınız tüm coğrafyaların haritasını bulmalısınız. Satın almalısınız yada bir şekilde edinmelisiniz. Eğer satın almayıp korsan olarak edinirseniz, doğruluğunu kontrol etmeniz gerekecek. Edemezseniz sürekli aklınızda pasli bir çivi gibi kalacaktır.

Bunun gibi bir çok kalem malzemeyi ince eleyip sık dokumanız gerekmekte. Esas zevk almanız gereken kısımlardan birisi bu... Aksi halde bu işi yapmanız mümkün değildir. (Rota planlamayı hiç saymıyorum bile, zira rotaya göre bu malzemelerin çeşidi ve sayısı değişecek.)

Maddi durumunuzu ayarlamanız gerekmekte.

Psikolojik olarak hazırlanmalısınız. Bana göre, eğer insanın doğa için yaratıldığının farkıydaysanız psikolojik olarak hazırsınız demektir.

Tüm bunlar bir araya gelecek... işte bu yüzden nadir bişeydir bu. :)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.574
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Tuncay Üner
İnternet bağlantısı olan bir cep telefonu yeter de artar bile. Seçilen güzergah gizli, bilinmeyen yerler değil. Marco Polo' yu düşünün.
Diğer bütün noktalarda yerden göğe kadar haklısınız. Zaten kendisi de en zor koşullarda yapmak istediğini, güzergahın değişebileceğini belirtiyor.
Birisi kendisine mutlaka "Yürü ya kulum!" demiştir. :)
Yolu açık olsun!

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Kendisine bu uzun yolda desteğimizi sürdürerek yok arkadaşı olmayız.

O bizim temsilcimiz bizden destek bekliyor.(Ülkemizde kaç çılgın var ki!)

Kendisine bu zorlu yolda başarılar dilerim .

Allah yardımcısı olsun

mahmut22

Üye
Tepki
39
çok büyük bir düşünce.zor ama imkansız değil bence.umarım iyi gider turu

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@ihtiyar

Her coğrafyada internete bağlı bir cep telefonu bulundurmanız pek mümkün olmuyor. Mümkün olan yerlerde ise maksimum 2-3 saat süreyle aktif kullanabilirsiniz. Bunun haricinde, yine cep telefonlarına TomTom navigasyon programı ve offline haritaları yüklenebiliyor. Bu halde bile pil sorunu ile karşı karşıya kalınır. Bu ve bunun gibi sebeplerle bu iş için yapılmış navigasyon cihazı şart. :)

Yürü ya kulum meselesine gelince de, muhtemelen öyle olmuştur. :D

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
izmir'e varıldı...

(kişisel merak: o kadar kuzeye gitmişken, foça'ya uğramadan izmir'e dönülür mü... e madem foça'ya uğranılmadan dönülücek, niye manisa üzerinden izmir ??)

(link)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
e yanında diiliz ki herşeyi ayrıntılı bilelim, işte bi kaç paragraftan ne anlarsak =)
(merak ediyoruz heralde yahu :)) )

(bi de ben foça'yı çok severim... sanki herkes sevmek gitmek zorundaymış gibi... neyse... (olabildiğince) takipteyiz : )))) )

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.089
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Günümüzde, sıklıkla kullanılmak suretiyle eskitilen bir kavram var "Onun için dünyaya gelmek" Oysa bu apoleti takabilmek için bazen seksen milyonda,bazen de milyarda bir olmak gerek."Özgür ruh" öğrenilebilecek bir şey değil.Öyle,ben Japonyaya gideceğim,bisikletle Dünyayı dolaşacağım demekle olmaz.Vay,ben ölürüm,yaralanırım,hastalanırım,kaybolurum,şeklinde onlarca vesveseyi kahramanlar değil "kâh" lar yaşar.Gürkan genç te modern zaman kahramanlarından biridir;biri ve çok önemlilerinden zira o bizim kahramanımızdır.

Onu tanımaktan,arkasında bıraktığı bilinmezlerden,koştuğu daha büyük bilinmezlere yolcu etmekten ötürü gururluyum.

Candan,ne iyi etmişsin de bu konuyu açmışsın.Hiç olmazsa haftada bir güncelleme yapalım;onu unutup,yedi yıl sonra hatırlamayalım.Eminim ki ailesinin de bizim de dualarımız,onu daha güçlü kılacak.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.574
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Gürkan Genç kışı İzmir' de geçirecek galiba! Böyle giderse ben Dünya turunun sonunu göremeyeceğim!:)

• Beğen
Tepkiler: tahirkaya

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.742
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bu işin bir de dönüşü var. Beni en çok düşündüren gidersem döndüğümde ne olacağı olurdu. Eşimle yelkenle çıkmanın planını yapıyoruz ama ayık kafayla iyice bir düşününce ileri yaşlarda yapmanın daha iyi olacağına karar verdik. Onca maceradan sonra gelip İstanbulda iş aramak çok zor olur. Sonuçta yaşamak için çalışmak zorundayız, öyle bir macera o güne kadarki tüm birikimi de yiyecek. Döndüğümüzde sıfır noktasında oluruz en iyi ihtimalle.
O yüzden gidişine değil de daha çok dönüşüne büyük saygı duyuyorum Gürkan Genç. yolun açık olsun.

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
(link)

katılabilecek arkadaşların kaçırmamasını tavsiye ederim..
katıldığınız katılacağınız en eğlenceli, renkli, keyifli söyleşilerden biri olacak çünkü =) denedim, gördüm =)

VE EVET DİKKAT: yüksek dozlu hayal düzeyi ve daha yüksek dozlu hayali gerçek yapma düzeyi, rutin bozulmalarına neden olabilir =)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
güncelleyelim...
gürkan genç'in feysbuk sayfasından alıntı:

"Yalova Bisiklet Festivali'nde bisikletlilerle pedalliyorum. 12 Ekim tarihinde Edirne'de sunumum olacak. 15 Ekim tarihinde Türkiye'den çıkılır"

sunum, trakya üniversitesi uygulamalı bilimler yüksekokulu'nda, saat 14:00'teymiş...