Gres yağı

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
arkadaşlar furş takımında ve fren-vites tellerinde kullanmak üzere gres yağı almak için yağ satan bir yere gittim ,eskiden turkpetrolun kırmızı gresi vardı tellerde çok işe yarıyordu neyse ben takımlara zarar vermesin diye daha ince sarı bir gres aldım shell retinax wb2 furş takımını yağladım ,kabolarıda yapladım fakat kablolarda kırmızı gresten aldığım kayganlığı alamadım acaba grestenmi birde kablolar biraz farklı daha öncekiler sarmal iken bu dış kablolarda kablo telleri fren teline paralel uzanıyor acaba bundanmı anlayamadım neyse sizce bu gres doğru bir seçimmidir, yoksa kablolar için diğer kızrmızı grestenmi almak gerekir

teşekkürler

Scudo

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sarı gres, bahsettiğin kırmızı gresten çok daha yoğun olduğu için teli macun gibi kaplayıp istediğin kayganlığı bulamayabilirsin, normaldir. Ben de o kırmızı gresten kullanmıştım. Kuşburnu ezmesi gibiydi, aç olunca insanı cezbedebiliyor değil mi? :)

Sarı gresi ağır işler için kullanıyorlar diye duymuştum. Civatalar için de iyidir yada bilyalar için.

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

burda da demiş ki rulman, yatak için.

• Beğen
Tepkiler: alperen_69

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
evet furç tada bilyalar varya iyi oldu ama teller için iyi değil

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Evet teller için kırmızı olan biraz daha akışkan olan gresi tercih etmelisiniz... Hatta Würth ün ve Shimanonun özel gresleri var...sadece teller için...