Görüşlerinizi Yazarsanız Sevinirim

muratk

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar 2.el bir bisiklet buldum. Resimlerine bakarak yorum yapabilirmisiniz? Ona göre alıcam veya almıcam.

Bu arada ben amatör bir bisiklet sürücüsüyüm. Şuanda 14 yıllık bi Bianchi kullanıyorum. Ona tamir-bakım yapmak yerine yeni bir tane almaya karar verdim. Yani benim bisikletin ölçüsünde bir bisiklet bana yeter.

Bisiklet toplamaymış.

Alüminyum kadro nikelaj kaplı.
Alüminyum jantlar.
Shimano vites.
Ön çatal amortisör ve gidon amortisör.

Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

Bu bisiklete 200 lira vericem, ne diyorsunuz?

Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bence buna 200 vereceğine Sedona Borlaya 500 ver daha iyi. Uzun zaman dertsiz binersin. Veya forumda daha iyi bisikletlerin ikinci elleri var, onlara da bir bak derim.

• Beğen
Tepkiler: muratk

muratk

Üye
Tepki
3
Yorumunuz için teşekkürler.

Ben maddiyattan dolayı buna yöneldim. Şuan bindiğim bisiklette benim işimi görüyor. 14 senedir kullanıyorum. Ama artık yıprandı, bi ara boyatmayı ve jantları değiştirmeyi düşündüm. Ama bu bisikleti görünce onca masraf yapacağıma yenimi alsam diye düşünmeye başladım. Carrefour'da satılan ucuz bisikletler gibi değilse almayı düşünüyorum.

Bende Sedona almak isterim ama maddi olarak zorluyor.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@muratk

Eğer boyunuza uygunsa problem yok.

Ben sedona nın bu baslangıç bisikletini önermiyorum. Bir kere oldukça pahalı.

kesinlikle hata yapmayın sedona borla satın almayın.

500 ytl uzerine biraz daha koyun daha uygun bir bisiklet alın.

Yada en iyisi bu bisikleti alın :)

• Beğen

muratk

Üye
Tepki
3
Bu bisiklet zaten sedona değil, ne olduğunu bende bilmiyorum açıkçası, siz daha iyi bilirsiniz üstüneki parçların kaliteli olup olmadığını. 200 lira vermeye değermi? Yoksa sen devam et Bianchi Aspid'inemi? :)

Marketlerdeki ucuz bisikletlerden olmasında...

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@muratk

Eğer uzerindeki parçaları tam anlamıyla öğrenip yazarsanız. Anlaşılır.

Buna sedona demedim. Ben sedona borla almayın dedim.

Aldatmacadan baska birşey deil.

saygılar.

• Beğen

muratk

Üye
Tepki
3
Parçaları yarın öğrenebilirim satan arkadaştan. Resimde görüldüğü kadarıyla;

SR SUNTOUR amortisör, ABR gidon, SHIMANO vites. Doğru okuyabildiysem böyle. Seleyi tam okuyamadım. Markalar hakkında pek bilgim yok, sadece shimano'nun iyi olduğunu biliyorum, oda çoğu bisiklette standart zaten. Birde satan kişi bisikletin 13-14kg olduğunu söyledi.

http://img399.imageshack.us/img399/3919/dscf2978uh6.jpg
http://img135.imageshack.us/img135/1162/dscf2980gt9.jpg
http://img224.imageshack.us/img224/6158/dscf2981bs4.jpg

gnutheory

Üye
Tepki
28
@muratk
Shimano sis serisi ...Bence düşündüğüm kadar iyi olmayabilir.Almadan detaylı bir araştırma yap.

• Beğen

bianconero

Aktif Üye
Tepki
56
2. el ilanlara bakarsan ve biraz sabırlı olursan çok iyi bir bisiklete çok uygun bir fiyata sahip olabilirsin belki de çünkü çok iyi imkanlar sunabiliyor forumdaki arkadaşlar zaman zaman..

• Beğen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Gidon ABR değil, Alman malı ABT Pat-P. Genelde tur bisikletleri, uzun sürüşler için kullanılan bir süspansiyon gidon, bileğe binen yükü, titreşimleri emmek için. Aynı gidonu bende tur bisikletimde uzun yıllar kullandım.

Bisiklete gelince, bu bisikletin 200ytl hakkıdır bana göre. İyi kötü bir alüminyum kadrosu var, Suntour amörtisörü var, V frenleri var, jantlar çok kötü durumda gibi durmuyor ama tabi yakından gözle görmek gerekir, anlayabildiğim kadarı ile 21 vites Shimano tourney vites takımı var üstünde.

Bisikleti yakından bir inceleyin, tekerlek ve ayna kol göbeğinde boşluk varmı, furş yatağında sorun varmı diye. Buralardada bir sorun yoksa size masraf çıkarmaz.

• Beğen

FelixCrail

Üye
Tepki
1
bu bisiklet benim bisikletim.sanırım sorularınızın hepsini açıklasam herkes için iyi olacak.

ilk olarak bisiklet şu marketlerde falan satılan su borusundan bozma bisikletlerden değil.kadrosu alüminyum ve orjinal olarak nikelaj boyalı.yani sonradan boyama falan değil.

bisiklette gidon-gidon boğazı ve vites-fren kolları hariç herşey sıfır olarak alındı.sıfır olarak aldığım parçalar :

-kadro
-ön çatal
-jantlar (takım olarak alındı.yani üzerindeki teller,göbeklerde sıfır.marka değiller ama)
-iç lastikler
-dış lastikler
-ön ve arka vites attırıcıları (shimano değiller yanlış anlaşılmasın.illa shimano tourney isteniyorsa 15-20ytl ye bulmak mümkün)
-alüminyum sele borusu
-sele (fotoda görülen eski seledir.aynı onun şeklinde koyu gri renk sele aldım 2-3 gün önce.eskisine gire daha rahat)
-ayna kol için dağılmayan kaset göbek.
-Vbreak fren takımı
-fren pabuçları
-vites ve fren telleri

eski parçalar:
-gidon boğazı
-gidon
-ayna kol
-pedallar
-vites-fren kolu

tekerlek ve ayna kol göbeğine boşluk yok.görüldüğü gibi bisikletin %95i sıfır.zaten sadece kadro ile ön çatalı almaya kalksanız 200ytl eder.ben gidebilecek halde olan bisiklet için 200 istiyorum.tamam bisikletin parçaları shimano değil ama en azından şu marketlede satılan bisikletlerden çok daha iyi bir bisiklet.

almayı düşünen arkadaşım: izmit çok uzak sayılmaz.trene binip gelsen 1 saatte burdasın.gelip bi incele.içine sinerse al götür.almazsanda canın saolsun ne diyim.

• Beğen

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
bisikletin fiyatı çok fazla değil, kadro ve amartisörü iyi görülüyor, bunlar zaten 200 eder. bence alınabilir.

• Beğen

muratk

Üye
Tepki
3
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, FelixCrail arkadaşla anlaştık, bir sorun çıkmazsa pazartesi alıyorum.

cagcagim

Aktif Üye
Tepki
52
Hayırlı olsun arkadaşım. 200 YTL'ye alınabilecek en iyi bisikletlerden biridir herhalde. Güle güle kullan.

• Beğen

muratk

Üye
Tepki
3
Arkadaşın bisikletini hafta başı satın aldım. Yarımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. Bisiklet beklediğim gibi güzel, sadece ufak vites ayarları ve yağlamasını yapmam gerek, onun dışında bir sorunu yok.