Görüşleri alalım.

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
Herkese bol selamlar. Yeni yılın arifesinde olduğumuzdan mütevellit iyi, güzel, mutlu, huzurlu, sağlıklı, bol paralı, sıkıntısız, pedallı, düz yollu, patlamayan lastikli, kirlenmeyen zincirli, sağlıklı ve güvenli yollar.

Konumuz kask. beğendiğim ve ikilemlerde kaldığım kaskı aldım, mtb kullanıcılarında görmediğimden görüşlerinizi almak istedim bilir kişi abilerim.

(link)

Güvenlik kısmında altta kalacağını sanmıyorum aerodinamik olayı da pek ilgilendirmiyo beni, neden kullanmıyor mtb kullanıcıları bu modelleri. Buyrun siz söyleyin.

Saygılar.

Scudo

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Bu tip kasklar XC kasklarina gore genelde daha agir, hava sirkulasyonu daha kotu ve gunes siperligi olmadigindan biraz daha kullanissizdirlar. Ancak ProTec vb markalarin gayet guzel bu tip modelleri mevcut ve XC kasklarinin aksine birden fazla darbeye dayaniklilar (kafami carptim kask cope diye bir durum yok).

Kullanmadan once kaskin icinde CPSC stikeri olduguna emin olun, bazi kasklar paten/kaykay icin tasarlandiklarindan bisiklette karsilasilan tipte darbelere karsi dayaniksizlar.

• Beğen
Tepkiler: nedenki

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Onur kardeşime katılıyorum.Aynen dediği gibi havalandırması az yazın bu kaskla pişersiniz.Daha ağır olması muhtemel çok delikli olanlardan.

• Beğen
Tepkiler: nedenki

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
Şimdilik takıldığım kısımlar güneşin rahatsız edici etkisinden korunmak için çözümler ve yazlık ayrı bir kask :)Teşekkür ederim..