Google'dan Yeni İnternet Tarayıcısı: Google Chrome!

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar gezinirken google ın sayfasında dikkatimi çekti paylaşayım dedim.

http://blogs.pcworld.com/staffblog/archives/google_chrome_screen_05.jpg

"Minimal tasarımıyla son derece pratik olan Google Chrome, Web'i daha hızlı, kolay ve güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir tarayıcıdır

*Her işlem için tek bir kutu.
*Yeni sekme sayfası.
*Uygulama kısayolları.
*Dinamik sekmeler.
*Gizli mod.
*Çökme kontrolü.
*Anında yer imleri.
*Ayarları alma.
*Daha kolay indirme.

İndirmek İçin:
(link)

Scudo

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar internet bağlatımın gitmesi nedeniyle konuyu yetiştiremedim. Şimdi tarayıcıyı indirdim. İlk indireceğiniz ddosya 474 kb. Onu açtıktan sonra bir daha indirme yapıyor. O da yaklaşık 1-2 dk Sürüyor. Çalıştırdım ve kullandım. Biraz sade ama internet explorer dan daha hızlı geldi bana. Mesela internet explorer da girdiğiniz bir siteyi adres çubuğuna yazdığınızda hatırlıyordu. Ama google ın tarayıcısında önceden girmemiş olduğunuz siteyi bile hatırlıyor. Görünüm tamamen vistayı andırıyor, hatta onun için yapılmış bile diyebilirim. Sade vista ve xp işletim sistemlerini destekliyor. şimdili bu kadar...

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Yani bu da Mozilla Firefox tarzı bi internet tarayıcısı demi? Kararsız kaldım bunu da denemem lazım.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@ondert
Aslında görünüş olarak bakılırsa ie ve firefox tan geri kalıyor ama boyutu ve kullanışlığı nedeniyle öne çıkıyor.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
sanırım firefox u kullanmaya devam edicem.Nedeni ise firefox'un pop-up ve reklamları engellemesi.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Birşey dikkatimi çekti bütün tarayıcıların neredeyse tamamını kullandım ama grafik bakımından ie benim için en iyisi

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Herkes firefox diyor ama ben pek bir ark göremedim. Üstelik firefox ie nin çalıştırdığı bazı şeyleri çalıştıramıyor.

silas

Üye
Tepki
82
aslında safari ve firefoxdan alıntı şeyler taşıyor. (hatta bazıları birebir aynı) ama açıkcası ilk izlenimim tarayıcının güzel olduğu yönünde. birçok şey el altında ama fazlalıklarda atılmış. Ekran kalabalık değil. hoş olmuş :D

Speedy Gonzales

Daimi Üye
Tepki
110
arkadaşlar ufak bir uyarı, chrome web browserı kullanmak sisteminizde ciddi açıklara sebep olacaktır.

Basit bir örnek vermek gerekirse chrome ile girdiğiniz bir web sitesinde js ile yazılmış format kodu var ise haberiniz bile olmadan format yemiş olursunuz.
Active x denetimi bulunmamakta bu browser da haberiniz olsun.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Speedy Gonzales
Bu tür şeylere zaten virüs programınız izin vermez!

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
Herkez firefox diyor ama operayıda kullanın derim. Operanın notlar parola sihirbazı ve geçmiş dosyaları inanılmaz işe yarıyor en önemliside notlar olayı. Herhangi bir metni seçip sadece notlara ekle demeniz yeterli. Bu bana baya bir kolaylık sağlıyor. Bazı küçük ayrıntıları notlara ekliyorum.

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
@robotix

Operada yer imlerini ve notlara herhangibir bilgisayardan erişebilmek çok güzel. şimdilik deniyorum, normalde firefox portable kullanıyorum çünki C ye imaj attıktan sonra sitelerde şifrem hatırlanıyor, yerimleri ve eklentilerim önceki gibi çalışıyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
chrome da asıl dikkat çeken şeylerden biri de, anasayfa düğmesinin bile ayarlardan seçilir hale getirilebilmesi,ne gerek varsa...

fatal

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Raleigh-USA
explorer'da güvenlik açığı çıktıktan sonra firefox kullanımı yayılır.Google'da alternatif bir tarayıcı yapması güzel olmuş.