gizli motor olayı

deniz çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
195
slm arkadaşlar;gizli motor taktıyorlarlar mış,bir de jet motorları takıyorlarmış bisikletçiler yapıyorlar mı acaba.

Scudo

everon

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Scott
ben youtube de seyrettim jet motoru takılmış var manyak gidiyor (link)

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
@deniz çelik

dostum jet motoru takarsın sorundeğiil hatta neler neler takarsın ama bisikletçilerin ne böyle bişey yapacak aletleri nede bunu yapacak bilgileri vardır diye düşünüyorum ayriyetten bisiklet gibi dengesi hassas bi alette ne gibi kazalara yol açar düşünemiyorum. Bence sen boş ver jet olayını fln en iyisi pedal gücü hemde küresel ısınmaya yol açmıyor en önemlisi:d
bol pedallı günler

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@deniz çelik

Arkadaşlar bisikletinize jet motoru takma imkanınız olsa bile böyle bir çılgınlığı kesinlikle yapmayın. Bisiklet teknik donanımı zayıf bir taşıt. Allah göstermesin jant göbeği yüksek devirden kaynaklanan aşırı sürtünmeye dayanamayıp bilye dağıtsa ne olacağını bir düşünseniz ne kadar tehlikeli bir iş yaptığınızı anlarsınız. Adamın birisi bisikletine jet motoru takıp saatte 170 km/saat hız yapmış. Daha sonra bu hızla giderken kaza yapmış. Adama ne olduğunu artık siz düşünün.
Hepinize iyi pedaller.

• Beğen
Tepkiler: Sercan Sözer

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Jet motoru kullanmamızı gerektirecek kadar acil ne işimiz olabilir ki?

• Beğen

özlü

Üye
Tepki
5
seviyeyi düşürmeyin!!! çocuk bisi şeyler yazıyorsunuz. Paraşüt takıp uç bari
:rolleyes:

• Beğen

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@Kamil

Bende de iki piston ve sanırım yarım beygir de güç var:D 0.5hp 2 silindir hacim büyük ama eski tip motor:)

swat

Aktif Üye
Tepki
31
170 km biraz düşündürücü.Nerde çıkmış o hıza :D

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Ya ben duymuştum çok önce yapan bir sporcu yarıştan ihraç edilmişti.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
madem öyle bişey yapılacaksa bari, (kimse durduramıyor veya ikna edemiyorsa o işi yapacak arkadaşı yapmaması için);

o zaman bisiklet kaskı yerine motosiklet kaskı taksın;
o zaman boynunu da korumuş olur en azından kaza yaşanırsa.Bisiklet kasklarının içinde zaten "motorlu taşıtlarda kullanılması ciddi hasarlara veya ölümlere yol açabilir" yazısı yazar. Çünkü bisikletin varacağı hız bellidir yani.Neticede kafada ekstra ağırlık demektir kask aslında, yüksek hızda boynu zorlar.O hızdan sonra ani çarpma neticesinde boynu 2 kat zorlamış olur, hele ki kask ağırsa kırılması kaçınılmazdır.Bisikletliye uygundur sadece bisiklet kaskı.

Bir de motorcuların giydiği montu giymiş olsun, düştü vakit montun içindeki kevlar alacağı zararı en aza indirir. Yoksa kemikleri çabuk kırılır zaten.

Olmaz diye bir şey yok, 5.1 ses sistemiyle oto teybini kocaman araba aküsünü bisikletine monte edebilmiş kişileri de gördüğüm için de şaşırmayacağım malum.

Düzeneği gördüm arkada; hiç de güvenli değil hem. O arkadaki füze gibi 2 alet sağlam olmayan kablolarla monte edilmiş, hem onlar fırlayıp adamın bi tarafına zarar verebilir, önüne de mazot koymuş denyo gibi. Hiç sağlıklı bir şey değil.

Tepki
0
yahu jet motor başını almış gidiyor gizli motoru açıklasanıza iyi olurdu hani şu seleyle pedal arasındaki boruya takılandan yokuşlarda süper olurdu eşkişehirde yaparlar mı acaba:D

silas

Üye
Tepki
82
adalarda senin bahsettiğin şeyi gördüm sanırım. bir tane elektrik motoru ve akü bisiklete monte edilmiş. ama pek öyle gizli değildi ki zaten sana yokuşlarda katkı sağlayacak motoru bisikletin herhangi bir yerine gizlemek biraz zor olur. kaldıki birde o motoru beslemen gerekir. yani akü, ki oda yer kaplar ve gene nasıl gizlenir bisiklete bilmiyorum. ayrıca bunları ucuz yollu halletmen gerekir ki buda daha büyük ve daha ağır malzemeler demektir. Bisikletinin ağırlığını arttırmak yokuşlarda çıkışını zorlaştıracak hatta (emin olmamakla birlikte) motor ancak kendi ağırlığından oluşan zorlamayı yokedeceği için, sen toplamda gene aynı enerjiyi harcamış olacaksın.???

ns06

Üye
Tepki
37
Ben de youtube'da bir video görmüştüm. Ön jantı çıkarıp yerine bir motor konuluyordu. Gidondan da kontrol ediliyordu. İçten yanmalı falan bir motordu hatırladığım kadarıyla. Ama ne gerek var. Motorsiklet isteyen gitsin motrosiklet alsın.

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
bir rekor denemesinde dağdan aşagı 172km yapıyordu adam, ve rekor denemesi icn hazırlanan o bisiklet bile dayanmıyordu bu hıza ki motor takıldıgında dengesini mahvediyoruz bisikletin, acıları bile özel ayarlanmıs bu mühendislik harikalarını metal cubuklara ceviriyoruz.. arkadasların da dedigi gibi biz bisikleti bildigimiz gibi kullanalım..
bahsettigim kaza için (link)...

ns06

Üye
Tepki
37
@GiciK eRay ADALI

Eleman fena yaymış. Neredeyse çırılçıplak soydular hala ebleh ebleh bakıyor.