Giro d'Italia 2016

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
RCS sport Giro 2016 Rotasını açıkladı. Geçen sene ki Tour sonrası Hollanda ahalisi tekrar yarış heyecanı yaşayacak.İlk 3 etap Hollanda'da geçiyor. 9. Etap ise 40 KM'lik TT ve profiller ise daha belli değil. 3 adet ITT yer alan Giro da TT uzmanları ön plana çıkacağa benziyor. Etaplar şu şekilde, ayrıntılar daha sonra gelecek.
38130 dosyayı görüntüle

Scudo

Okan A

Aktif Üye
Tepki
293
Hollanda bölümü Zeeland gibi olmayacaktır. Tamam tabak gibi ülke ama kıyıdan uzak bölümlerde geçecek Hollanda bölümü, görece daha az rüzgarlı olacaktır. Açılış etabını saymamak lazım zaten. Nijmegen - Arnhem arası 20 kusür kilometrelik düz bir yol, orada nasıl bir rota çıkaracaklarını merak ediyorum. 2. ve 3. günler buralarda iki değişik rota olacak sanırım. Bisikletle bu bölgelerini turlamıştım Hollanda'nın, görsel açıdan çok keyifli olacak kesinlikle.

Rota sızıntısını burada görüp araştırınca dair şöyle bir (link)e ulaştım..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B. Tabi ki Murat hocam Cancellara, Martin alacak değil, zamana karşısı iyi olanlar yani Porte ve Uran gibiler ön plana çıkacak demek istedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Profillere baktım da az önce, 8 tane dağlık etap yer alıyor, ayrıca son ITT %8.3 ort. eğim ve %11 maks. eğim olan tamamen yokuş bir zamana karşı olacak.Gerçekten rota çok farklı ve son yıllardır görmediğimiz bir şekilde yapılmış. Aşağıda ise 15. ITT etabı profili.38175 dosyayı görüntüle

@Tolga Çelebi Kesinlikle Nibali hatırlanır 3 Grand Tour galibi olarak ama Froome bir yerde unutulur.

Edit:Ayrıca seneye 100. Edisyonu yapacak olan Giro yani RCS sport sanırım 2017 için daha fazla heyecan olması için bu seneyi daha sadece belki sırdan geçirmeyi, efsane yokuşları 2017 ye saklamayı düşünmüş olabilir.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Hasan Saylık

Ben sadece Froome'un katılması gerek yazdım :) Nibali bir İtalyan elbet unutulmaz :)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Froome'un kesinlikle gelmesi lazım ama gelmeyeceğini herkes adı gibi biliyor ;) Ama unutulacağını falan da sanmam kısa sürede çok büyük başarılar elde etti :harika:

Gideceğini düşündüğüm genel klasman hedefleyen isimler; Nibali, Uran, Kelderman, Yatesler, Dumoulin, Kreuziger, Mathias Frank, Visconti, Meintjes, Van Den Broeck, İnxtausti, Poels ve Trofimov.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Etap profilleri de açıklanmış; 1 tanesi TT olmak üzere 5 tane zirvede biten etabımız var. 6, 10, 15(ITT), 19 ve 20. etaplar. 3 tane zamana karşı etabı var; ilk etap kısa prolog, 9. etap 40 km düz ve 15. etap dağ tırmanışı. 7 tane net bir şekilde düz sprint etabı var. 7 tane de geçiş etabı var; sonunda ufak tırmanış olan, ortasında tepeler bulunup inişle biten ve kaçışa gidebilecek etaplar.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12088495_730782407052764_3210660122654282552_n.jpg?oh=598c6eee046e6f0bbf269916cdf91e4b&oe=569D8F94

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aşağıdakilerden Nibali hariç Giro'ya katılacağı kesin olan sporcu yok ama hepsi burda(Contador ve Sagan kesin Giro'ya katılmaz ). Sanırım meydan bisikletçisiz kalmasın diye foto vermişler.
38371 dosyayı görüntüle

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
12 gün kaldı. En sevdiğim world tour yarışı gerçekten. Hem yokuşların acımasızlığı hem teknik olması yüzünden seyir zevki en yüksek yarış (bence). Benim favorilerim formdaysa ryder hesjedal, geçen seneki performansini gosterecekse tom dumolin, olağan şüpheli nibali. Sacha modolo ve Greipel'e birer etap yaziyorum :)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Açıkçası kadro baya bir zayıf göründü bana, özellikle genel klasman anlamında Nibali ve Landa dışında öyle aman aman isimler göremedim ben :( Genel klasman amaçlayan ve ilk 20 yapabilecek isimler şöyle; Nibali, Pozzovivo, Uran, Dumoulin, Valverde, Majka, Landa, Hesjedal, Zakarin, Amador, Chaves, Monfort, Jungels, Brambilla, Fugslang, Geniez, Formolo, Anton, Kangert, Peraud ve Atapuma.

Nibali formsuz, Pozzovivo zamana karşılar muamma, Uran bitik, Dumoulin geçen seneki formunda değil, Valverde her zaman formda :D, Majka'yı bilmiyoruz daha, Landa çok formda, Hesjedal bitik, Zakarin formda, Amador belirsiz, Chaves formsuz, Monfort her zaman ilk 20, Jungels ve Brambilla fena değiller, Fugslang ve Kangert formda diğerlerinde de pek bir ışık yok şimdilik.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Bu tur baştan sona izlediğim ilk tur. Geçen sene hakkının yendiğini düşündüğüm landa favorim. Gelecek mi bilmiyorum ama EBH da birkaç etap alsın isterim.
Bu arada Aru yok mu? geçen sene yollarda arunun ismini görmekten gözlerim kanamıştı:)