Gidon bandı nasıl sarılır?

Scudo

Furkann29

Üye
Tepki
0
İsim
Furkan
Bisiklet
Bisan
Yine harika bir video olmuş abi emeğine sağlık. Bisiklete de çok yakıştı turuncu.

Tepki
41
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
b'Twin
Düşündüğüm kadar kolay değilmiş gidon bandı sarmak.Bu arada gidonu çift kat sardığımızda bir artısı olur mu acaba titreşimi azaltmak açısından.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@İki Teker Bir Adam Yusuf Bey, sürüş pozisyonundayken gidonun sağ tarafı saat yönünde, sol tarafı saat yönünün tersine sarılması gerekmiyor mu ? Sizin yaptığınız şekilde gidonun düz olan kismindaki bant bir sure sonra soyuluyor. Daha önce tecrübe ettim. Ayrıca yabancı videolarda da sarım yönüne dikkat çekiliyor.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.905
Bisiklet
Cervélo
Türkçe kaynak üretmiş olmanız açısından yararlı video :harika:

Yorumlara katılıyorum, ve eski gidon bandından kalan sünger dokusunu temizleseydiniz bari. Malesef özensiz buldum videoyu.

Screenshot_4.png

Islak mendil ile oldukça kolay oluyor bu izleri temizlemesi. Sizin sardığınız bant etli bir bant evet, eğer ince bir bant sarılacak olsaydı bu kalan artık süngercikleri hissedebilecektiniz :ckskc:

İki Teker Bir Adam

Daimi Üye
Tepki
1.483
İsim
Yusuf Akkuş
Bisiklet
Lapierre
@Serkan Mıstınoğlu 45 dakikada bu hale getirebildim. Çok kötüydü. Daha doğrusu eski bant çok adiymiş.

@Onur YCL Sarış yönüne YouTube'da bir pro takımın mekanikerinden izleyip karar verdim. Kesiş yönünden tutun sarış yönüne kadar. Bence net bir doğrusu yok bu işin.

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Youtube'a da yazdım, buraya da yazayım. Sargıyı ters sarmışsın hocam. Bu şekilde sarıldığında elimizi sürekli içe doğru bükme eğiliminde olduğumuz için sargı gevşiyor. Benim deneyimim ve Parktool'dan Calvin'in tavsiyeleri bu yönde.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@İki Teker Bir Adam Önerileri dikkate almakta fayda var. Biz sizin sardığınız bu şekilde de kullandığımızı ve bir müddet sonra bandın gevşeme yaptığını ve gerek görüntü gerekse kullanım itibariyle işlevsiz hale geldiğini ifade ediyoruz. Bu sarımdan ötürü ritchey bandım çöp olmuştu. Kesiş yönünüzde problem yok ama sarım yönünüz hatalı. Sizi takip eden üyelerinizi yanlış yönlendirmemenizi ve bu yapıcı eleştirileri dikkate almanızı öneriyorum.

Pro takımlar daha sık bant degistiriyor olabilir ama genelimiz her hafta ya da her ay bant değiştirir durumda değiliz. Eleştirim uzun süreli kullanım içindir.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
bir de yukarıdan başlayıp gidon ucunda bitirenler var. bant kullanmadan temiz bir görünüm veriyor. ancak, daha sonra kullandıkça açılma oluyor. sarımın kullandıkça hafifçe sıkılaşması ve açılmaması önemli bir konu.

caşş06

Üye
Tepki
60
İsim
tanbaha
Bisiklet
Cannondale
Alt kısımdan başlayın sağ tarafı sağa doğru sol tarafı sola doğru sararak başlayınki üst kısım doğru bitsin. ;)

• Beğen
Tepkiler: muhyt

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.298
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gidon bandi sarimi goreceli bir eylem. Herkes kendine gore bir yontem bulur ve o sekilde sarar.
Ben de sag ve solu ters sariyorum, simdiye kadar 1 mm dahi esneme yamulma acilma vs olmadi.
Tesekkurler video icin.

• Beğen
Tepkiler: Boran Selçuk

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
@Keyif adamı siz yinede bu forumdaki insanların bilgilerini yabana atmayın. 2t1a sevdiğim bir insan ilk incelemesi fuji touringi hatırlarım bugüne kadar iyisine iyi dediğimiz gibi kötüsüne de kötü demek hakkımızdır diye düşünüyorum.

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Emeğinize sağlık.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Hayatında muhtemelen hiç bir şeyi sorgulamadan kabullenen bir bordo klavyeli gelmiş laf atıyor. Gidon sarım konusunda varsa bilgin ,fikrin, tecrüben konuşursun. Her alanda kraldan çok kralcının olduğu enteresan bir toplumuz.

Keyif adamı

Aktif Üye
Tepki
237
Bisiklet
Diğer
Forum yönetimine çok teşekkürler valla iyiki katı kurallı engelleme diye bir şey varmış forumda bütün gereksizleri engelliyorum:)