Ghost Se 1150 HD ( İncelemem )

E. Yavuz

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
Merhabalar geçen bilgisayarım garantide olduğu için fotoğraf koyamamıştım. Şimdide koyacağım fotoğraflar pek net değiller ancak bilgilendirme konusu gibi olsun istiyorum. Dışarda çekindikçe burayı da güncellerim.

Önce kalitesiz olan fotoğraflarımı koyayım, telefonun kamerası kötü olduğundan dolayı şimdilik bunlarla yetinirseniz sevinirim. Ha birde oda manzarası pek güzel olmayabilir onu da görmezden geliverin :mlk:

https://i.hizliresim.com/AZv0V7.jpg
https://i.hizliresim.com/gjD41R.jpg
https://i.hizliresim.com/LdXYLj.jpg
https://i.hizliresim.com/zQ12Pj.jpg
https://i.hizliresim.com/PvAYy5.jpg

Sonunda en sıkıcı bölümden kurtulduk :alkis:

Bisikletten genel olarak memnunum günlük 20 km ile başladım sürmeye, Eskişehir'de ahım şahım sürecek pek yer yok. İnsanımız biraz kaba. Bisiklet yolunu yayalar ve arabalar işgal ediyor. Galiba onlar yüzünden bende onların yolunu işgal ediyorum :( Bisikletime ek olarak matara ve matara tutacağı, kilometre saati, eldiven ve mini pompa aldım. Aksesuarlar 100 lira civarı tuttu. Bisikletin fiyatı ise 400 Euro yani 1200 lira. Peşin indirimi ile 1.100 oldu. Onun dışında tanıdık olmanın indirimini yaptırttık. Oralara girmeye gerek yok galiba :)

Bisikletin özellikleri:

Kadro :SE 7005 PG
Maşa:Suntour XCT Kilitli Disk Fren TR:100mm
Çatal Yatağı:Yarı Entegre
Gidon :Riser Alüminyum 620 mm OS 31.8 mm
Sele/Sele Borusu :Ghost VL-1535 / Ghost SP-602 Alüminyum 31.6mm
Arka Değiştirici :Shimano M28OSGS
Ön Değiştirici :Shimano XT50
Vites Kolu :Shimano SLM310
Orta Mil :CH-52 Kartuş Tip
Krank Takımı :Shimano FCM 131 42x34x24
Fren :Shimano 395 Hidrolik Disk
Lastik :CST C-1435 Siyah
Jant :X430 Disk Çift Kat Alüminyum Siyah
Göbek :KTD7F alüminyum, quick release
Arka Dişli :Shimano TZ21-7 Vites 14-28
Ağırlık :15.10 kg

Aldığım gün pek binemedim, daha doğrusu bisikletçi bisikletçi gezerken aldıktan sonra bindiğimde sanırım gezmenin verdiği yorgunluğun etkisiyle tansiyonum düştü eve girince. Neyse ertesi gün ilk testimi yaptım diyebilirim 19 kilometre sürdü. Bozuk toprak yollardan gittim test etmek için oralarda hiç sorun çıkartmadı ancak arkadaşım için aynı şeyi söyleyemeyeceğim iki lastiği de patladı ve yolun gerisini yürüyerek gitmek zorunda kaldı :evil: Hidrolik fren olmasını çok sevdim önceden kullanımını okumuştum önle arkayı belirli bir düzende sıktığım gibi duruyor. Ancak ön hidrolik frenden lastik dönerken ufak bir sürtme sesi geliyor. 2 kere aldığım yere götürdüm 2 sinde de yaptık dediler ancak freni sıktıktan sonra ses tekrarlamaya başlıyor. Sanırım bir ay sonraki bakımda yaptırtacağım. Bu konuyla ilgili bilgisi olanlar yardım ederse çok memnun kalırım. 4 5 gündür 20 kilometre yapıyorum. Yarın doğa turu yapmayı planlıyorum nasipse. Arkadaşların telefonlarından çekersem resimleri daha net olarak atabilirim. Şimdilik bu kadar yeterli sanırım sormak istediklerinizi sorabilirsiniz. :):cool:

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ben çok seviyorum bu rengi ve kadroyu. Güle güle kullanın. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

Tepki
34
Bisiklet
Carraro
Eski bisikletim 1050 TL ye almıştım bende :) 1200 Km yol yaptım bu bisikletle dağ taş çıktık kazadan sonra değiştirmek zorunda kaldım.
Benim eksi verdiğim tek olay vites sistemi. Benim ihtiyacımı zamanla karşılamadı. Ama manevra kabileyeti gerçekten çok üstün bir bisiklet.
Umarım kazasız belasız bol pedallı vakitler geçirirsiniz hayırlı olsun :)

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Güle güle kullanın bunlardan heryerde görmeye başladım artık çok satıldı sanırım bu yaz

T.ÖRDEK

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Sedona
Hayırlı ugurlu olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

E. Yavuz

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
@Serkan HODANCI
Teşekkür ederim hocam, bende çok seviyorum rengini. :)
@Ferhat Ademir
Sağolun hocam, biraz viteslerde sorun var gibi onları da bakımda yaptıracağım 21 14 vs. :)

@İsa İhsan Akdoğan
Eskişehir de pek göremedim ben hocam daha çok yol bisikletleri görüyorum :)
@T.ÖRDEK
Teşekkürler hocam.
@Hüseyin Külcüoğlu
Sağolun hocam en kısa zaman da :)

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
@a.gonen

Evet altus.

Hayırlı olsun Yavuz bey.Bizde arkadaşımla birlikte Ghost SE 1150 aldık ve yaklaşık 700 km yol yaptık,şimdilik ufak tefek sorunlar dışında büyük bir problem yaşamadık. Yalnız maşada bulunan kilit mandalın da ufak bir sıkıntı oldu,sanırım kullanım hatasından dolayı olabilir.Kilit altında yer alan, dişliden çıkmış ve işlevini kaybetmişti,teknik servis ufak bir işlemle sorunu çözdü.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Renk çok güzel... Güle güle kullanın...

E. Yavuz

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Uzun bir zamandır foruma uğrayamadığım için cevap atmadım. Kusura kalmayın :)

@Barış Y.

Teşekkür ederim hocam benimde 200 kilometreyi geçti yenice günlük 20 km civarı sürüyorum bindiğim zaman ama bir haftadır falan yoğun olduğumdan binemedim. Çok ufak tefek sorunlar dışında pek bir şeyi yok gerçekten umarım daha da çıkartmaz. Önden sürtme sesi geliyordu oda bu aralar ya kulağıma gelmez oldu ya da gelmez oldu :)

enes0202

Üye
Tepki
0
İsim
ENES YÜCE
s.a kron xc 250 hd ile arasındaki fark nedir iki model arasında kararsızım donersen sevinirim :)

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Hep bunu demek istedim bu fiyatlara donanimi yuksek olmayan salcano carraro vs bisikletler aliniyo tabi herkesin kendi zevki ama bende olsam ghostu alirim tam anlamiyla alman mali bir bisiklet donanimi yuksek olanlari anliyorum ama donanimi en alt seviye bisikletlere 1000 1500 araliklarinda para veren arkadaslarimiz cok .bende giant bisikletimi pazarlikla anlasamasaydim ghost se2000 alacaktim 2 ay once oda 1500tlye birakmislardi.sonuc olarak bence guzel bisiklet almisin hayirli olsun,se 2000e binince onuda cok begenmisdim genel olarak ghost bisikletler guzel ve saglam oldugunu dusunuyorum.