Fuji touring?

ento_ag

Üye
Tepki
96
Bisiklet
Fuji
henüz piyasada bir şey yok ancak beklemedeyiz. Dedikodular 2018 modellerini cok az update edecekleri ve yeni renk tasarımı

• Beğen
Tepkiler: Aloha ve Seyha07
Scudo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.202
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ozips (link) bu adreste ağırlık olarak 12.83 kg olarak bilgi verilmiş. Sitedeki fiyatlar gün içindeki döviz kuruna göre bile değişiyor. En azından benim baktığım breezer radar expert modeli için.

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.653
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şuraya da bi komple kişisel zevklere göre restore edilmiş 79 model Fuji Gran Tourer SE bırakalım. Nam-ı Diğer Matmazel... :cool:

Bknz. Restorasyon hikayesi: (link)

B

BF Okuru

Misafir
@Transonic
iyide siz latmos un sahibi yücelsiniz bence. neden başkasıymışsınız gibi yazdınızki?

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
Tayland'li bir sitede 2019 modelinin görselini buldum, ne derece güvenilir pek bilinmez ama göründügü kadariyle bayagi bir yenilik yapmislar.

Reynolds marka borulara gecmisler, Led isiklandirma ve camurluk gelmis,

Fuji Touring 2019.jpg
NEW FUJI TOURING 2019
1 OF 8 BEST TOURING BIKE
- Size 49, 52, 54, 56, 58
( size 56, 58 สามารถสั่งได้เฉพาะล็อตแรกเท่านั้น)
- New Frame : Reynolds Chromoly
- New Fenders : Front / Back
- Light : LED Front / Back
- ชุดขับ Shimano Deore, 9 spd
- Crankset : Shimano Alivio, 48-36-26T
- Cassette : Shimano Alivio, 11-34T, 9spd
- Tires : Vittoria Randonneur 700 x 35c
- Color : Black
- Weight : 13 Kg. (size 52)

Fuji Touring 2019 _ 2.jpg

Fiyati da iyimis, 26400 baht, 3816,89 TL yapiyor.

• Beğen
Tepkiler: ento_ag

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@Aloha Merhaba, bahsettiğiniz model Melsa'nın sitesinde satışta. Model ismi Touring LTD olarak geçiyor. Bu sene üç farklı model satışa sunmuşlar.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Aloha

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@Thranduil

Ben bu LTD modelini atlamisim, isikli camurluklu touring'i ilk defa gördüm, bunun 2019 modele ait bir özellik sandim. O zaman yenilik Elios'dan Reynolds'e gecismis

Fuji original-1835-1147.jpg

ento_ag

Üye
Tepki
96
Bisiklet
Fuji
@Aloha ilanda aynakol alivio yazıyor sanırım bir downgrade var. bildiğim deore daha üst düzey bir aynakol

@Aloha Bugün Melsa'nın internet sitesine baktığımda 2019 versiyonların özelliklerinin verildiğini gördüm. Sanırım hep daha kötüye gidecek özellikler. Aynakol alivioya indirgemişler diğer özellikler nerdeyse aynı, birde çelik kasa Reynolds olmuş. Fiyatta 2018'den daha ucuz. Elimizdekinin kıymetini bilelim bende 2016 var çok memnunum.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Aloha
B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar disk fren modelinde arka aktarıcı vs. xt kullanılmış. :)

@ento_ag Hocam disk frenli versiyonunda xt parça da var, yani disk frenli model daha donanımlı. :)

B

BF Okuru

Misafir
@ento_ag Hocam kusuruma bakmayın zaman o kadar hızlı geçiyorki ben 2018'den bahsediyorsunuz sandım. :) Arazi ve ağır şartlar için shimano en az deore'yi tavsiye ediyor kullanım tablosunda, bu olmamış açıkçası. Tabi alivio 3x9 hollowtech 2 falan oldu ortalık çok karıştı.

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
WP_20180815_20_11_27_Rich.jpg WP_20180818_19_52_53_Rich.jpg

2017 model, önceleri dropbar ve bar end shifterleri hic begenmiyordum ama giderek alistim. Sele olarak Cambium C17 carved taktim, simdilik max 50-60 km lik turlarda test ettim, cok memnun kaldim seleden.

Gidon pek hosuma gitmiyor, daha genis, kivrimi daha kücük disa dogru acik bir gidon takmayi düsünüyorum, gravel-bike'lerdeki gibi. Bunu deneyen var mi aranizda?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.202
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aloha
@ento_ag

Kendim kullanmadım ama salsa'nın wood ve cowchipper modellerini çok öneriyorlar. (link) Yine kendi içlerinde 2 yada 3'e ayrılıyor. Almanya'da olduğunuzu düşünürsek bulma imkanınız var.

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@ento_ag

Tam böyle birsey lazim :harika:

Bar end shifteri takmak icin özel mi olmasi gerekiryor, yoksa direk tüm dropbarlara uygun mu?

@MakRo

Evet öyle, bulmak sorun olmayacak. Sadece fiyati biraz yüksekmis.
Gidonun mevcut hali ile off-road sürüslerdeki yol hakimiyeti hic iyi degil, care yok degisecek. Keske Fuji firmasi bunu düsünseymis.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.202
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aloha Her hangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Takip ettiğim bir kaç yabancı sayfada var böyle kullanan. Hatta Salsa'ya alternatif firmalarda vardı. (link) (link) Bu 2 sitede falan başlıklarda veya aralarda muhakkak vardır. Bu tip gidonlar benimde çok hoşuma gidiyor.
Örnek resimler

İlave : (link) bu linkteki gibi ürünler de işinizi görebilir zaten yan tarafta benzer ürünler çıkar

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Aloha

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@MakRo

tamam o zaman, vites kablosu icin özel bir yatak olmasina gerek yok heralde?

Orijinal gidonun droplarini hic kullanmiyorum, cünkü cok egilmek gerekiyor, salsa'da bu sorun olmaz cünkü droplar daha yüksekte.

Görüntü olarak da daha sportif daha modern :harika:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aloha
Screenshot_2018-08-19-15-56-29.png
Ne deyişik koyunlar onlar öyle bir tane alsana onlardan bana :Da
Alaman koyunu herhalde xd
Neyse gidonun ucundaki shifterlerden arıyorum bende ama mtb donanimlarini çalıştırmasi ve bedavaya yakın bir fiyati olmasi şartıyla

• Beğen
Tepkiler: Aloha ve MakRo

ento_ag

Üye
Tepki
96
Bisiklet
Fuji
@Aloha bencede güzel olacak. Almanya'daydınız değil mi? Temin etmenizde bir problem yok. Burda problem, yurtdışında bulsakta kargo bedelleri birde vergi yüzünden insan almak istemiyor. Gecen küçücük bir vida gerekti, ona bile kargo standart diyor (20 euro), halbuki normal posta ile gönderebilirler. Vida ise 3 euro.

Salsa yanında, daha önce not aldığım bir kaç dropbar daha var. Bunlara da bir göz atın derim;
(link)
(link)

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@ento_ag

uf 3 liralik mala 20 € kargo cok agir.

Böyle durumlarda dogrudan ebay.de'ye bakmani tavsiye edebilirim, burda daha esnek olabilir saticilar, birinde yoksa bir baskasinda mektupla gönderme opsiyonu vardir, olmadi sorar rica edersin yardimci olabilirler.

@mariokaldato

Hayirdir baskan, kafanda nasil bir cilgin proje dönüyor bu sefer, mtb'ye yol gidonu mu takacan? :D

WP_20180815_20_14_00_Rich.jpg

Buyur baskan bu da senin koc :D