Forumda kimlerin lisansı var acaba?

Sizin lisansınız var mı?

• Evet, bisiklet sporu lisansım var... :)

• Hayır, bisiklet sporu lisansım yok... :(

• Toplam katılım
    874

theflash

Üye
Tepki
33
İsim
SERHAT
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba 18 yaş üstü sporcular lisans çıkarırken tescil fişinde gözüken veli izin belgesini doldurması gerekiyor mu?

Scudo

theflash

Üye
Tepki
33
İsim
SERHAT
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
lisans belgeleri vermek için gençlik spor il müdürlüğü şartmı yoksa ilçe müdürlüklerine versek de olur mu?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.263
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
lisans belgeleri vermek için gençlik spor il müdürlüğü şartmı yoksa ilçe müdürlüklerine versek de olur mu?
İl bazında değişiklik gösteren bir durum hocam,mesela İzmir'de ilçe müd.lükleri ilgilenmiyor il müd. ilgileniyor.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.792
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@theflash ben Bursa'da ilçeden aldım, ilçelerden alınıyor diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: theflash

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Lisansım yok, mevcut federasyon yönetimi değişene kadar da almayı düşünmüyorum. Zira çıkardığımız her lisans bu federasyonun bütçesine para girişi demek. Size hizmet etmeyen federasyonun sporcusu olmayın. Tavır koyun ki görevden alınsınlar. Millete hizmet eden kişiler gelsin göreve. Siz tavır koymadıkça bunlar kazanacak.
Bisiklet sporunu bitirdiler.

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lisansımı vize ettirmek için günlerce sağlık raporu almaya çalıştım ve sonunda aldım. Vize işlemlerine gittiğimde bisiklet lisansı vizesi için sağlık raporuna gerek olmadığını, sadece sağlık beyan formu diye bir şeye imza atmam gerektiğini öğrendim. Hem vaktim hem de 50 TL muayene ücretim gitti.

• Üzgün
Tepkiler: amasseia

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.263
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Lisansım yok, mevcut federasyon yönetimi değişene kadar da almayı düşünmüyorum. Zira çıkardığımız her lisans bu federasyonun bütçesine para girişi demek. Size hizmet etmeyen federasyonun sporcusu olmayın. Tavır koyun ki görevden alınsınlar. Millete hizmet eden kişiler gelsin göreve. Siz tavır koymadıkça bunlar kazanacak.
Lisans çıkartmak için herhangi bir yere harç yatırmıyor dolayısıyla para harcamıyorsunuz biginiz olsun,hele sağlık raporunu sağlık ocağından alırsanız 0 masraf.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.792
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@berke2002 aslında geçtiğimiz günlerde bu konu konuşulmuştu forumda, denk gelmemissiniz demekki. Vize yaptırmak için sağlık raporuna gerek olmuyor, olan 50 TL'nize olmuş.

Ben de geçenlerde 55 TL vermiştim ancak benimki ilk defa cikaracak olmamdan ötürüydü.

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Lisans çıkartmak için herhangi bir yere harç yatırmıyor dolayısıyla para harcamıyorsunuz biginiz olsun,hele sağlık raporunu sağlık ocağından alırsanız 0 masraf.
Siz lisans çıkartınca federasyon başkanı tvlere çıkıp 5000 lisanslı sporcumuz var diye atıp tutma şansına erişiyor. Peki, gerçek ne? Aktif spor yapan 75 sporcu ile Türkiye şampiyonaları start alıyor. İsteyen federasyon sitesine baksın. Şu yönetime prim kazandırmayın. Lisans çıkarıyorsanız federasyon yarışlarına da katılın. Fondoda sürmek için lisans çıkaran herkes bisiklet sporunun aleyhinde iş yapıyor.

Emre Tuna Mirliva

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Emre T.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam yuh oradaki musluğun başını da mı tutmuşlar? Örneğin neler yapıyorlar? Bilgi verir misiniz rica etsem.

• Hahaha
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.079
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siz lisans çıkartınca federasyon başkanı tvlere çıkıp 5000 lisanslı sporcumuz var diye atıp tutma şansına erişiyor. Peki, gerçek ne? Aktif spor yapan 75 sporcu ile Türkiye şampiyonaları start alıyor. İsteyen federasyon sitesine baksın. Şu yönetime prim kazandırmayın. Lisans çıkarıyorsanız federasyon yarışlarına da katılın. Fondoda sürmek için lisans çıkaran herkes bisiklet sporunun aleyhinde iş yapıyor.
Federasyon yarış bile yapamayacak duruma geldi. Keşke yapsa da katilsak.

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Federasyon yarış bile yapamayacak duruma geldi. Keşke yapsa da katilsak.
İşte ben de tam olarak bunu söylemek istiyorum. Nerede yarışlar? Çeşme fondosu yapılıyor diye İzmir'de Çaka Bey Yarışlarını katlettiler. Neden? İki yarış olursa ücretli olana kimse gitmez diye... Fondo yapılan hiçbir şehirde federasyon yarışı yapılmıyor. Bu rant düzenine kimse ses çıkarmıyor. Paralı atletizm yarışı var mı? Yok. Paralı karate turnuvası var mı? Yok. Paralı güreş müsabakası var mı? Yok. Ama güreşte dünya şampiyonumuz var. Neden? Çünkü güreşte yarışan para vermiyor yarışana para veriyorlar.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Bu sene ilgimi çekecek yarış olmadığı için açıkçası gidip alacak değilim. Gelecek sene bakarım artık duruma göre çıkartırım

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
İşte ben de tam olarak bunu söylemek istiyorum. Nerede yarışlar? Çeşme fondosu yapılıyor diye İzmir'de Çaka Bey Yarışlarını katlettiler. Neden? İki yarış olursa ücretli olana kimse gitmez diye... Fondo yapılan hiçbir şehirde federasyon yarışı yapılmıyor. Bu rant düzenine kimse ses çıkarmıyor. Paralı atletizm yarışı var mı? Yok. Paralı karate turnuvası var mı? Yok. Paralı güreş müsabakası var mı? Yok. Ama güreşte dünya şampiyonumuz var. Neden? Çünkü güreşte yarışan para vermiyor yarışana para veriyorlar.
Yetmezmiş gibi her fondoda sporcuya destek olacağına katılan her sporcudan bir sakal da kendisi alıyor katılım ücretinin yaklaşık %20'si kadar. Üstüne üstlük bu sene federasyon yarışı da yok. Federasyonun sitesinde hâlâ 2020 yarış takvimi duruyor. 2021 yarış takvimi yok. Adamlar buldu yolunu tabi, granfondolardan otlanmak varken neden beleş yarış düzenlesinler?

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.129
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben sağlık ocağından rapor aldım ilçe gençlik ve spor müdürlüğüne gidip lisansı çıkardım. Totalde hiç para ödemedim. Sadece lisans yenilerken para ödeniyor sanırım.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.527
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Seyda Ünlü Hayır lisans yenilerken sağlık raporuna bile gerek yok. Sağlık beyanı imzalayıp alabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü