Fenerbahçe çeyrek finalde

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ikinci tur rövanş maçında Sevilla'yı deplasmanda penaltı atışları sonucu 3-2 yendi. Normal süresi ve uzatma anlarını 3-2 yenik kapayan temsilcimiz, penaltı atışları sonucunda rakibine üstünlük sağlayıp, tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldi.

enerbahçe'nin Avrupa'daki zaferleri devam ediyor. Şampiyonlar Ligi'nde 2. tur rövanş maçında Sevilla ile İspanya'da karşılaşan temsilcimiz, normal süresi ve uzatma anlarını 3-2 yenik kapadığı maçta penaltı atışları sonucu 3-2 kazandı ve adını ilk 8 takım arasına yazdırdı.

Ramon Sanchez Pizjuan Stadı'ndaki maç Fenerbahçe için talihsiz başladı. Henüz 5. dakikada kullanılan serbest vuruşta Alves'in, 9. dakikada da Keita'nın vuruşlarında Volkan Demirel'in hatası sonucu ev sahibi ekip 2-0 öne geçti. Gollerden sonra topa daha çok sahip olarak rakip kaleye yüklenen Fenerbahçe, 20. dakikada kullanılan köşe atışında Deivid'le farkı 1'e indirdi.

Özellikle kanatlardan geliştirdiği ataklarla tehlikeler yaratan Sevilla, 41. dakikada Kanoute'nin golüyle farkı tekrar 2'ye çıkarırken, Fenerbahçe devrenin uzatma anlarında üst üste Uğur ve Edu'nun vuruşlarında 2. gol şansını değerlendiremedi.

Temsilcimiz ikinci yarıya istekli başlarken, kanat akınlarıyla Sevilla savunmasını zorladı. Zico, 60. dakikada Selçuk'u çıkarıp Semih'i alırken, topu kontrolünde tutan sarı-lacivertliler, aradığı gole 79. dakikada kullanılan serbest vuruşta Deivid'in vuruşuyla ulaştı ve skoru 3-2'ye getirdi. Ev sahibi ekip son bölümde Fenerbahçe kalesine yüklenirken, temsilcimiz rakibine şans tanımadı ve maç uzatmaya gitti.

Uzatmaların 98. dakikasında yine Deivid'le gole yaklaşan sarı-lacivertliler, başarılı savunmasıyla rakibine şans vermedi ve uzatma dakiklarında skor değişmeyerek, penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarında Sevilla'dan Escude, Maresca ve Alves'in vuruşları Volkan'da kaldı ve Fenerbahçe 3-2'lik sonuçla adını çeyrek finale yazdırdı.

Scudo

sultibac

Üye
Tepki
45
1985 te TRT maçı vermemişti, nasılsa Fener yenilir diye...
Üniversiteden arkadaşlarla dinliyoruz maçı radyodan,Hüseyinin 3. golünde radyoyu elimden fırlatmıştım...
Bugünü de gösterdi ya bize bu takım...
Teşekkürler hepsine...

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Harikasın Fenerbahçe, tebrikler Fenerbahçe.
Başarılarınla, bizleri Avrupa da çok güzel temsil ediyorsun.
Teşekkürler Fenerbahçe.

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
:winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux

gitti, geldi, gitti, geldi, gitti-geldi, gitti, GELDİ,
lay lay lay lay lay lay lay FENERBAHÇE...

:winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Ben de bir Fenerbahçeli olarak çok sevindim.Dün gece ve devamında bu sabah (çünkü maç oldukça uzun sürdü)heyecandan yerimde duramadım.Gol atacağımızı tahmin ediyordum ve hiçbir zaman ümidimi kaybetmedim.Tüm Fenerbahçe camiasını başta futbolcular olmak üzere tebrik ederim.Bu mutluluğu doyasıya her zaman yaşamamızı temenni ederim.

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
tarih böyle yazılır arkadaşlar jimeneze ahmet çakara ve tüm fb düşmanlarına tarihin nasıl yazılcağını gösterdik
fanatik bir fenerbahceli olarak fenerbahceye çeyrek finalde ve ilerki yıllarında başarılar diliyorum ve tebrik ediyorum
bu sitede bazı kafasını dikine giden arkdaşlar var byu sözler onlarada gitsin
şunuda ekliyim ahmet çakarın giyceği bikiniyi çok merak ediyorum:D
ahmet çakar akıllı ol;)

• Beğen
Tepkiler: unlu

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
@shaq

öncelikle kutlarım ancak iğneliyici bir yorum yapman kötü ahmet çakar yenicek güçte deil dedi ama yendiler düşmancıl yoktu.
artı bu sözün banada geldi. çünkü senle diyolağımızda biz(torres_9 ile) fenere sözler söylemiştik.bunuda unutmayalım tarih henüz yazamadınız ancak tarih yazmak için bir kaç sayfa doldurdunuz bu kadar kolay değil bazı şeyler ama volkanıda ayrıca tebrik ediyorum.ama başarınıza böle yorumlar yapmak saçma olmuş.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
:)
Arkadaşlar Fener in gösterdigi üstün başarıyı ve bize yaşattıgı güzel duyguları sizinle paylaşmak ve gösterdigi performansını kutlamak istedim...;)

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
@cakhiy

merak edenlere iletiyim arkasıda gelecek bu burda bitmez

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
arkaşdalar ben buna karar verdim ben fenrbahçeye deil bazı fenerbahçe tarftarlarna düşmanım(çünkü olmamış bişeyden emin kimse olamaz)

salim kurt

Üye
Tepki
25
İsim
Salim Kurt
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Teprikler ve başarılar sarı kanaryaya inşallah kupayıda alırlar. Buarada merak ettim Ben TRABZONSPORLUYUM. aramızda kaç TS'li var:)

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
@cakhiy

biz takımımıza her zaman gönülden yürekten her yerde destekleriz fenerbahce bu kadar zor takımlar arasında buralara gelipte ilerde gs veya bjk gibi diğer takımlara farklı yenilsede gam yemem artık olmamış bişe değil bunun arkasıda gelcek merak etmeyin