Evans Cycles

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
Herkese selamlar,
2 Eylül Cuma gecesi Evans Cycles sitesinden bir sipariş verdim. Ayın 4' ünde, pazar günü olmasına karşın, Evans Cycles' ten paketimin kargolandığına dair bir email geldi. Ertesi gün, yani ayın 5' inde de, Dhl' den ürünümün 6 Eylül Salı günü teslim edilmesinin planlandığına dair bir sms aldım. Salı günü ise bugün teslim edilecektir diye bir sms daha geldi ve öğleden sonra, Dhl çat diye kapıya dayanarak, siparişimi teslim etti. Siparişin cuma akşamı verildiği düşünülürse, araya haftasonu da girdiğinden, yurtiçi bir alışveriş sitesinden bile sipariş vermiş olsam muhtemelen yine salı günü teslim edilirdi.

Kargo için ödediğim tutar ise 10 euro ve bu hıza bence değer.

Evans Cycles' i gerçekten tebrik ediyorum bu konuda. Daha önce pek çok yurtdışı siparişim olmuştu ancak hiç bu kadar hızlı bir teslimat görmedim..

Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@S.Emre DURMAZ 10 olduğuna emin misiniz? Evansta siz extra para verirseniz dhl Express ile yolluyor ve 2 günde geliyor. Ama standart kargodan tracking No bile yok...

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@Ozan k.

En ucuz olanını seçtim 8 pound yani 10 euro yapıyor. Tracking olmadığı da belirtilmiş zaten. Trackingli olan daha pahalı, ayrıca haftasonu seçenekleri falan da vardı onlar daha da pahalı.

Zaten trackinge falan gerek kalmadı hemen geldi :)

gıbıç

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
göktuğ Kaan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
milli piyango oynamayı deneyebilirsiniz bence hocam :)

• Beğen
Tepkiler: Pureal

abzül

Üye
Tepki
65
Keşke ayın 31'inde yolladıkları kargom da gelse benim..

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@abzül
Gümrükte takılmış olma ihtimali olabilir mi?

Tepki
201
Bisiklet
Orbea
arkadaşlar bu site takip numarasi vermiyor mu ?
alis veriş yaptım kargolandi fakat hangi firma ve takip numarasi paylaşılmamış bilgisi olan var mi acaba ?
kargo haric 88 euro alisverisim ve kayseride yasiyorum buyuk ihtimalle gümrüğe takilacak ozel kargo firmasiyla gonderilmis ise islemler ataturk hava limaninda yapiliyor diye okudum arastirma yaptigimda. bu site hangi firmayla yolluyor nasil bir yol izlemem lazim yardimci olursanız sevinirim.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
geçtiğimiz pazartesi Garmin siparişi verdim, salı gün akşam kargodaydı. Çarşamba sabah Tr gümrük, Perşembe günü de elimdeydi cihaz.
sanırım belirli bir fiyat aralığından sonra ürünleri DHL ile gönderiyorlar.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Volks bende evansdan 4iiii siparişi vereceğim ancak bu site kargo takip no var mı?DHL ile gümrük işlemleri nasıl oldu kapına kadar geliyorlar mı ptt gibi yoksa onların gümrük işleyişi daha mı farklı?İlk kez buradan alışveriş yapıcam ondan pek bilmiyorum.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Ertan M. 4iii derken sanırım powermetre siparişi vericeksiniz ? Siparişi verdikten sonra " order number " veriyor. Onunla bir yerden bakamıyorsun fakat, 2. günün akşamında telefonuna mesaj geliyor. DHL tarafından, ürününüz alınmıştır, gümrüğe takılırsa vs vs diye bilgilendiriyorlar. Ürün geldikten sonra, gümrüğü takıldığı için, sana bir form yolluyorlar onu dolduruyorsun Konşimento numarası ( DHL sipariş kodu ) kimlik fotokopini gönderdikleri mail adresine gönderiyorsun. Bu süre zarfında (link) buradan konşimento numarası ile takip de edebilirsin. Ürün gümrükten çekildiğinde max 1-2 gün içerisinde sende oluyor. Ürünün %18 vergisini ödüyorsunuz. Zaten size ne kadar ödeyeceğinizi söylüyor. İsterseniz link yolluyorlar Garanti bankasına ödeyebilirsiniz isterseniz de paketi getiren DHL görevlisine elden nakit ödeyebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

Ümit Kocabaş

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
ÜMİT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Benim de siparişim oldu şimdi beklemedeyim

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Volks teşekkür ederim ön sipariş verdim ürünü kasım ayının 6 sın da stokta olacak diyor o zamana kadar bir numara gelmeyecek sanırım.Kargoya verildikten sonra 1 hafta içinde elime ulaşır sanırım.Heyecanla beklemedeyim :) Gelişmeleri buraya yazarım.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Ertan M. hayırlı olsun. Fakat iyi takip et hatta olabildiğince de mail at. 6 Kasım derler 10 Kasım olur 15 Kasım olur bir bakmışsın ürün halen yok :)
4iii ' nin sitesini incelemenizi, eğer çok fark yoksa direk oradan sipariş vermenizi öneririm açıkçası :) 6 Kasım dediği yaklaşık 3 hafta var gelmesi etmesi total da 1 ayı bulacak gibi :)
Hayırlısı olsun şimdiden.

• Beğen

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Volks hocam sipariş verdik artık ok yaydan çıktı :) umarım hayırlı olur. 4iiii kendi sitesine de bakmıştım orada 400 dolar fiyatı vardı aralarında yaklaşık 100 lira fark var.Benim acelem yok 100 lira fazladan vereceğime 1 ay beklerim hem fazladan gümrük vergisi vermemiş olurum.
4iiii.png

• Beğen
Tepkiler: Volks

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Ertan M. hayırlı olsun madem. Güzel dereceler almanız dileği ile :)

• Beğen

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
Evanscycles sık sık kullanıyorum. Birçok site ile yaptığım karşılaştırmalarda en uygun fiyatı buranın verdiğini gördüm. 1 sene önce çeşitli aydınlatma ürünleri almıştım. Son 1 ay içinde de Garmin Edge 520 Bundle, Garmin fenix 3 ve HRM Swim satın aldım buradan. Belirli bir fiyatın üstündeki gönderileri DHL ile yolluyorlar ve gümrük vs işlemleri çok pratik oluyor. 4-5 işgünü içerisinde ürünler elime geçti. Oldukça memnunum. :)

• Beğen
Tepkiler: Volks

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
spring global mail ile yollanan posta için ptt takip kodunu nasıl elde edebiliriz?
adamların yolladığı takip koduyla kendi sitelerinden izleyebiliyorum, ama 1 gün geç giriyorlar bilgileri. ofiste olamadığım için gönderiyi de alamayacağım galiba. berbat bir duruma soktular beni.

tameryc

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Tamer
Bisiklet
Scott
@hashus1099
Utku beyin paylaştığı, (link) siteden aşağıdaki dediklerini yaparak takip edebilirsiniz. Kargo TR ye girmeden önce alıcı ismi ve ayrıntıları yazmaz endişe etmeyin. Girdikten sonra sizin bilgileriniz de belirir.

(link)
Spring Parcel ile gönderilen postaların Türkiye içinde takibi;

Merlin cycles tan size gönderilen takip linkine tıklayıp, açılan sayfadan Tracking ID kısmındaki bol haneli rakam grubunu kopyalayın. (link) adresine giderek açılan sayfanın sağ tarafındaki Track&Trace kısmına kopyaladağınız rakamları, hedef ülkeyi (Turkey) ve adresinizin posta kodunu girip search butonuna basınız. Açılan sayfada Details kısmında Barcode karşısındaki sonu NL ile biten harf sayı grubu ile PTT sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Kolay Gelsin..

• Beğen
Tepkiler: hashus1099