En sevdiğiniz köpek cinsleri

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
HAyvanalrı her türünü severim ama vahşi olanlar evlerde çok büyük bir risk.Umarım hiç kimse karşılaşmaz..Cidden hayvanlar İnsanalra çok büyük bir huzur veriyor.

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
maguralar güzelmiş ilk fırsatta arıycam..henüz kotayı doldurmadığım için özel mesaj geçemiyorum..görüşmek üzere...

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
ona bakarsanız şu anda benimde orta boy bi teriyem var....evde anca o besleniyo napoliten akmaya kalksam bana yer kalmaz evde :)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Rottweiler favorim iyi bir köpektir sahibine sadıktır.
http://www.vomhamblin.com/images/litters_quaid.jpg
http://www.animalsites.net/news/gallery/rottweiler-dog/rottweiler-dog-8.jpg

Ayrıca kızların gözüne girmek için köpek dolaştıranlar var kıl oluyorum onlara.

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
o tipler köpek beslemiyor...beceriksizliklerine egolarına ezikliklerine o hayvancıkları alet ediyor..nefret duyulası insan taslakları...

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Egoya değinilmesi yerinde olmuş. Pek çok şeyin tercihinde olduğu gibi köpek tercihinde de çok önemli.

Kendinize dost olarak seçtiğiniz köpekten neler bekliyorsunuz?
* Oyuncu olmasını mı?
* Akıllı olmasını mı?
* Sevimli olmasını mı?
* Çocuklarla arasının iyi olmasını mı?
* Güçlü olmasını mı? Özellikle güçlü bir çeneye sahip olması??
* Saldırgan bir yapısının olmasını mı?
* İyi koku almasını? İyi iz sürmesini?

Hangi kriter sizi diğer cinsler yerine terrier, pitbull, doberman veya rottweiler'e yönlendiriyor?

• Beğen
Tepkiler: Genar Batur

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@aslankangal

Dediğinizde çok haklısınız.Genelde iri, biraz beyaz,veya kirli sarı her köpek kangal olarak görülür .Aslında bildiğim kadarı ile çok çok iri değiller, genel olarak.Hatta bizim trakyada kendine has karabaş tabir edilen çok irileşen köpekler mevcut.Bu güne kadar 20 den fazla köpek baktım.Sağda solda kaza geçirmiş veya hastalar hariç.Sahibi gibi bizzat.Beni en etkiliyeni ve en sevdiğim şu an %80 kangal olan köpeğim ve alman dobermanı oldu.Domermanın sahibine bağlılığını hiç bir baktığım köpekte göremediğimide söyleyebilirim.Köpekleri çok ama çok severim bazen insanlardan çokçok fazla.Aramda iletişimim çok kuvvetli,dedğiniz gibi o tür köpekler çok saldırgan değiller ve olmadıklarını defalrca yaşadım.Tabi bu genelleme değil ,insan nasıl farklı ise onlarıda öyle düşünmek gerek.

m6rk

Daimi Üye
Tepki
167
Kangal genelda saldırgan olmayabilir ama içgüdüleri bazen tehlike yaratabiliyor. Benim bahçede kulübesinde bağlı av köpeğime gelip saldırmıştı, havlamadan, hırlamadan, sessizce... Önce başının hemen tamamını ağzının içine aldı, sonra boynunu kapmaya çalıştı, daha sonra da belini kaptı. Bu arada ben balkonda donakalmış babama bağırıyordum. Zavallı köeğim boynundan kulübeye bağlı olduğundan kendini koruyamıyordu...

Daha sonraki manzara: evin kapıcısı 2 tekerlekli, arkada 2 küçük yardımcı tekeri olan bir çocuk bisikletini (yani hikayede bisiklet de var, foruma uygun :)) kaptığı gibi bahçeye koştu ve kangalın kafasına tekrar tekrar indirmeye başladı! Aynı anda babam da donla dışarı fırlamış, koca hayvanın kuyruğuna yapışmış çekiyordu. Sonunda sahibi de nihayet elinde uzun tahta bir sopayla yetişmiş, o da onunla dürterek hayvanı bizimkinden ayırmaya çalışıyordu.

Nihayet ayrıldılar, bizimki hayatının travmasını yaşadı, birkaç dişi kırıldı, iç organları tutan zarı yırtıldığı için karnında garip ve büyük bir şişlik oluştu. Bu yüzden lokal anesteziyle bir operasyon geçirdi.

Köpeğim o zaman 5-6 yaşlarındaydı, bir kısa tüylü alman pointer'ı...

Tepki
52
@Mehmet Batuhan Tunçel
AYNEN ama bu kopegi zincire bağlamak ona eziyettir o dağlarda gezmeli kurt kovalamalı.....

kıvanç kaynak

Forum Demirbaşı
Tepki
98
sehırde kangal beslemeye calısıyorlar o özgür bir köpek evde nereye koycanksın onu :D bu arada bılgıler ıcın tesekkurler:)

MDT

Daimi Üye
Tepki
248
Bisiklet
Specialized
tüm hayvanlar tabikide

PanigaleR

Üye
Tepki
40
Danua cinsini seviyorum birde doberman çirkinler ama iyi bekçi köpekleri :D