En iyi 'Fiyat/Performans' bisikletini seçiyoruz.

Tepki
3
Herkese Merhaba.Ben foruma Ankara'dan katılıyorum.Orta Öğretim (Lise) 3.Sınıda geçtim.Bu yaz ve daha sonrası sürmek, ayrıca hobi edinmek amacıyla bütçeme uygun,bana sunacağı Parça Kalitesi ve Performans için En İdeal Fiyatı sunan yani ''En İyi Fiyat/Performans'' oranına sahip bisikleti arıyorum.Bu sebepten siz deneyimli arkadaşlarım ve abilerim arasındayım.

Öncelikle belirtmek isterim ki bütçem Max. 800 - 850 TL.Ama ne kadar f/p açısından iyi olup ucuz olursa o kadar iyidir :).

Boyum 173 Cm - Kilom 60.5 Kg.Boyumun biraz daha uzayacağını düşünürsek en iyi kadro boyunu siz abilerime sormayı uygun gördüm.

Birkaç gündür bisiklet için araştırma yapıyorum.Ancak parça ayrıntıları,marka memnuniyeti ve deneyim gibi konulardaki bilgisizliğim doğru bisikleti seçmemi zorlaştırıyor.Bu yüzden araştırdığım ve uygun gördüğüm bisikletleri aşağıya koydum ve sizden fiyat/performans açısından en iyi olanını seçmenizi istiyorum.Eğer ki aşağıda olmayan ve uygun gördüdüğünüz bisiklet varsa lütfen bilgilerinizi esirgemeyin.Şimdi bisikletlere geçelim.Fren çeşidi açısından bilgim olmadığında fren çeşidine göre grublandırdım.Umarım bilgilendirirsiniz çünkü mekanik disk ve v-fren farkı hakkında ortadayım.

Mekanik Disk Fren
Carraro
1-(link) --> Carraro Force 530 - 840TL
2-(link) --> Carraro CRS 610 - 840TL
3-(link) --> Carraro BIG 729 - 830TL
4-(link) --> Carraro Force 520 - 820TL
5-(link) --> Carraro Force 510 - 710TL (İlk düşündüğüm,fiyatı çok uygun.)
Sedona
1-(link) --> Sedona 701 D - Max. 760TL(Çok hoşuma gitti)
GeoTech
1-(link) --> GeoTech Holts 1.0 - 800TL
2-(link) --> GeoTech Coupe 1.0 - 700TL
Bianchi
1-(link) --> Bianchi Speed 8000 - 840TL
2-(link) --> Bianchi Speed 7000 - 830TL
3-(link) --> Bianchi Speed 6000 - 690TL(Fiyatı çok uygun.)
Salcano
1-(link) --> Salcano NG650 29 HD - 730TL (HİDROLİK DİSK)
2-(link) --> Salcano NG650 26 HD - 700TL (HİDROLİK DİSK)
3-(link) --> Salcano NG650 26 MD - 570TL (Mekanik Disk,fiyat ideal)

V-FREN
Carraro
1-(link) --> Carraro CRS600 - 770 TL
2-(link) --> Carraro Force500 - 610TL
Sedona
1-(link) --> Sedona 701 V - Max.700TL (Güzel bisiklet.)
Salcano
1-(link) --> Salcano Astro 30 - 765TL
2-(link) --> Salcano Astro 241 SV - 745TL
3-(link) --> Salcano Astro 240 SRV - 745TL
4-(link) --> Salcano Astro 50 - 712TL
5-(link) --> Salcano Astro 210 V - 685TL
6-(link) --> Salcano NG650 26 V - 510TL
7-(link) --> Salcano NG650 24 V - 510TL
8-(link) --> Salcano NG650 24 L - 510TL

Beyler konu biraz uzun olmuş olabilir kusura bakmayı en az bu kadar oldu:)Ama emin olun hazırlaması da bi' o kadar uzun oldu.
Daha öncede dedeğim gibi en kalitelisine en az parayı ödeyeceğim bisikleti arıyorum.V-fren mi Disk Fren mi tercih edeceğim, orası muamma.Ama açıklarsanızda çok iyi olur:)

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Çok güzel konu olmuş. Birçok kişiyede yardımcı olur bu konu.Ben olsam o bütçeye ASTRO 240 SRV alırdım.

Fren konusundan disk fren ıslak,çamurlu alanlarda avantaj sağlar. Kullanım alanınız böyle değilse v fren tercih edebilirsiniz. V fren hem ekonomiktir. Hem bakımı kolaydır.

Tepki
3
Dediğim gibi ayrıntılı parça bilgim yok ve Astro 240 SRV v-fren modellerine göre yüksek fiyatlı,peki bu farkı neye borçluyuz?Vites sistemi ileri seviye mi?Kadro maşa nasıl?Tümseğe çarpsam o cantlar gider mi ? :) VB.Açıklarsanız sevinirim,görmediğim daha doğrusu anlamadığım duvarın arkasına atlamak istemem :)

Tepki
4
Bisiklet
Cannondale
V fren için MTB 'de CRS600 , Şehir bisikletinde Sportive 224 kesinlikle. Mekanik Disk düşünmeyin onun yerine V fren alın. Ya da HD ihtiyacınıza göre bu ayrımı yapın.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Mustafa Buğra ÜNAL
Astro 240 srv nin vites sistemi 24 vites .Birde size şöyle bir örnek veririm . 700 liraya bisiklet vardır 21 vites disk fren . Bisiklet vardır 700 lira 24 vites v fren. Siz bunların arasından seçiminizi yapmalısınız önce yani vitesmi daha iyi olsun frenmi. Maşa olarak zaten bu bütçedekilerin çoğunda aynı maşa vardır . Sr suntour xcm. Jantlardada bu bütçedeki bisikletlere kendi markalarının jantlarını kullanıyorlar. Yani jantta çok sağlamlık beklenemez.

Tepki
3
Metin Öztürk
V fren için MTB 'de CRS600 , Şehir bisikletinde Sportive 224 kesinlikle. Mekanik Disk düşünmeyin onun yerine V fren alın. Ya da HD ihtiyacınıza göre bu ayrımı yapın.
Alt seviye Disk fren almaktansa bende üst seviye V-fren almaktan yanayım.

Emre GÜLEN
Astro 240 srv nin vites sistemi 24 vites .Birde size şöyle bir örnek veririm . 700 liraya bisiklet vardır 21 vites disk fren . Bisiklet vardır 700 lira 24 vites v fren. Siz bunların arasından seçiminizi yapmalısınız önce yani vitesmi daha iyi olsun frenmi. Maşa olarak zaten bu bütçedekilerin çoğunda aynı maşa vardır . Sr suntour xcm. Jantlardada bu bütçedeki bisikletlere kendi markalarının jantlarını kullanıyorlar. Yani jantta çok sağlamlık beklenemez.

Peki Carraro CRS600 hakkında ne düşünüyorsunuz ? Astro 240 SVR ye göre nasıl ? Vitesler 24 ama marklar farklı kalite farkı nedir?

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Mustafa Buğra ÜNAL

Hemen hemen aynı özelliklerde.Hangisine güveniyorsanız servis,hizmet yönünden onu seçmelisiniz.

Tepki
4
Bisiklet
Cannondale
Salcano alma diyorum . Ölüm gibi servis hizmeti. City Sport 30 umu iade ettim salcano , şu an yeni bisiklet arıyorum. Bu arada kullanım amacınız ne ? Şehir bisikleti de düşebilirsiniz rahatlık açısından.

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Buğra ÜNAL

aynı bisikletten bi arkadaşım ve bende var vitesleri shimano, arka aktarıcı altus vs özelliklerinde de görülür ne yazdığını hatırlayamadım tam önü dişi vs. İlk haftalarda seri diyebilirsiniz hatta akışkan gelir vites geçişleri sıkıntısız olur ama ikinci haftamı bitirdim bugün bisiklet ile biraz sertleşmeye başladı açıkçası vitesler. (henüz 30gün bakımına götürmedim garanti onayı için)

ha şöyle birşey var ben vites değiştirirken pedala uyguladığım kuvveti kesmiyorum bazen ondan dolayı sert geliyor geçişler ve yokuş yukarı çıkarken bazen ön aktarıcı hemen bire geçmeyebiliyor o da dişliler üzerindeki kavisler(vites değişim kıvrımları)in tam olarak devir dönmediği için görev yapamamasından kaynaklanıyor olabilir.

benim yaptığım gibi değil de pedaldaki kuvveti kesip değiştirip boşta çevirirseniz gayet keyifli vites geçişleri oluyor.

hangi bisikleti alırsanız alın vites değişimi bence arabadaki debriyaj olayı gibidir. aynı anda gaz verirken debriyaja basıp vites değiştirdiğinizde bi sarsıntı hissedersiniz ya onun gibi yani olay. dikkatli kullanmaya bakıyor iş :)

Tepki
3
Metin Öztürk
Salcano alma diyorum . Ölüm gibi servis hizmeti. City Sport 30 umu iade ettim salcano , şu an yeni bisiklet arıyorum. Bu arada kullanım amacınız ne ? Şehir bisikleti de düşebilirsiniz rahatlık açısından.

Şuan Carraro CRS600 düşünüyorum.Bisikleti çoğunluk şehirde sürücem ama dağlık araziyede çıkacağım ki şehir yapısına baktığımız zaman bisikletin sağlığı için amortisör şart gözüküyor.

Onur Demir CE
aynı bisikletten bi arkadaşım ve bende var vitesleri shimano, arka aktarıcı altus vs özelliklerinde de görülür ne yazdığını hatırlayamadım tam önü dişi vs. İlk haftalarda seri diyebilirsiniz hatta akışkan gelir vites geçişleri sıkıntısız olur ama ikinci haftamı bitirdim bugün bisiklet ile biraz sertleşmeye başladı açıkçası vitesler. (henüz 30gün bakımına götürmedim garanti onayı için)

ha şöyle birşey var ben vites değiştirirken pedala uyguladığım kuvveti kesmiyorum bazen ondan dolayı sert geliyor geçişler ve yokuş yukarı çıkarken bazen ön aktarıcı hemen bire geçmeyebiliyor o da dişliler üzerindeki kavisler(vites değişim kıvrımları)in tam olarak devir dönmediği için görev yapamamasından kaynaklanıyor olabilir.

benim yaptığım gibi değil de pedaldaki kuvveti kesip değiştirip boşta çevirirseniz gayet keyifli vites geçişleri oluyor.

hangi bisikleti alırsanız alın vites değişimi bence arabadaki debriyaj olayı gibidir. aynı anda gaz verirken debriyaja basıp vites değiştirdiğinizde bi sarsıntı hissedersiniz ya onun gibi yani olay. dikkatli kullanmaya bakıyor iş

Salcono çok şık bisiklet ama satış sonrası kötü olduğunu söylüyorlar.Başka bir alternatif çıkmazsa şuan için Carraro CRS600 düşünüyorum.

Başka fikirleri olan varsa buyrun yazın,bakalım başka alternatifler çıkar mı ?

Tepki
3
Arkadaşlar seçimimde etkili olucak satış sonrası için Ankara'da hangisini önerirsiniz?
Salcano Ankara Servisleri:(link)

Carraro Ankara Servisleri:(link)

İçlerinde hizmetinden memnun olduğunuz bisikletçi var mı ? Ve Ankara için hangi marka alırsam satış sonrası ve servis olayı için daha doğru olur?

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
ben bianchi speed 6000 aldım 3 hafta kadar önce ÖZ ŞANAL mağazasından peşin 550 tl ye fiyatı çok uygundu. aslında bisikletin fiyatı orjinal bianchi sitesinde 790 tldir. bisikletin özelliğine gelince speed modellerinin içinde en iylerden fakat biraz kadrosu ağır.
sürüşü, yol tutuşu,aero dinamiği çok iyi asfaltta güzel bir gidişi var.arazide de sürüşü rahat ön ve arka disik fren olduğu için arazide cok işe yarıyor.yeni başlayan yada orta seviyedekiler için alınabilecek en iyilerden bi tanesi uzun mesafede ağır olduğu için çok az yorar ama birkaç haftada alışırsın ayrıca ileride daha hafif bisiklet alacaksan ben sana şimdiden orta ağırlıkta olan bir bisikletle başla derim çünkü daha çok kas grubunu geliştirirsin ve ileride daha üst model bir bisiklet eldığında daha kolay sürersin.speedin vites geçişide iyi arazide çok işe yarıyor.kadro boyu içinse ben 1.77 boyunda 73 kiloyum 18inc kodra boyu bisiklete biniyorum sanada 17 İNC TAVSİYE EDERİM AMA SEN LİSEDEYMİSSİN BOYUN BİRAZ DAHA UZAR SEN 18 İNC AL DERİM KOLTUĞU BİRAZ İNDİRİRSİN DENGELERSİN sana kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Ghost
Tepki
59
Bisiklet
Claud Butler
Salcano bana kötü gelmedi. Kadro çatlattım kullanıcı hatası olduğu halde yeni kadro sele borusu yolladılar. HD frenım kalıper problemı cıkardı yenı sıfır fren yolladılar. Şİmdi jantlarımın sorun çıkarmasını bekliyorum değiştirmek ıcın bile diyebilirim size.

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
2015'e göre konu güncellenmeli...

• Beğen
Tepkiler: Misfit

mustafa.d

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
b'Twin
dağa bayıra fazla çıkmam diyorsan çamurla pek işim olmaz diyosan v fren al bakımı falan senin için daha kolay olur bide salcanonun teknik servisleri sıkıntılı olabiliyormuş ng 650 ile ilgilide pek iyi şeyler duymadım

Misfit

Üye
Tepki
3
@Süleyman DUMANLI
@mustafa.d
Geotech Fun 26 jant hakkında ne düşünüyorsunuz?
V frenli bir sisteme hidrolik disk fren takabilir miyim?

Tepki
59
Bisiklet
Claud Butler
Kadro ve jant uyumlu ise hidrolik fren takabilirsin. Markaya cok takilma alacagin bisikletler hemen hemen ayni ozellikte. Sadece kadro farkli olacak. Ariza cikaran yerde kadro degildir zaten genel olarak.

• Beğen
Tepkiler: Misfit

Misfit

Üye
Tepki
3
@Süleyman DUMANLI
Bana fikir verebilir misin, öneri sunabilir misin peki? MTB bisiklet almak istiyorum 600 lira gibi bir bütçem var ne önerirsin?
Birde bahsettiğim bisikletin özelliklerine bir bakabilir misin? Sence nasıl?
Geotech Fun 26 Jant Özellikleri:

KULLANICI TIPI : MTB
KADRO : GEOTECH X-LITE FRAME TECH ALU
ÖN AMORTİSÖR : RST CAPA 100MM LOCK-OUT
ARKA AKTARICI : SHIMANO ACERA 7 SPEED
ÖN AKTARICI : SHIMANO TOURNEY 7 SPEED
VİTES KOLLARI : SHIMANO ST-EF51 7 SPEED
RUBLE : SHIMANO MF-TZ21 7 SPEED
ZİNCİR : KMC
AYNAKOL : SR SUNTOUR 42/32/22
ORTA GÖBEK : SR SUNTOUR
FREN ÖN / ARKA : ALLOY V-BRAKE