Eklem Yenileyici İlaçlar

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar ben bu sene üniversite hazırlık olmam sebebiyle bisikletimle ayrı yaşıyorum :)
Ancak sınav sonrası tüm karadeniz kıyılarını dolaşmak gibi planlarım var.Bİsikletle çocukluktan beri ilgileniyorum şu zamana kadar verdiğim 3 ay ara haricinde bisikletimle hiç bu kadar uzun süre ayrı kalmadım.E tabi bu kadar içli dışlı olunca sporunda fazlası zarar hesabı diz kapaklarım problemli.Aşırı zorlama sonucu oluşan iç kanamanın kiste dönüşmesi sonucu 2 diz kapağımda da 1.5 santim çapında kistler var ve eklem eskimesi olabilir dendi.Birçok doktora gittim birçok tavsiye aldım.Hepsini uygulamaya çlışıyorum ancak sormak istediğim birşey var;
Bir eczanenin önünde gördüm, eklem yenileyici ilaçlar.BUnlardan kullanan oldumu ne derece faydalıdır bunları öğrenmek isterim.Bilgisi olan varsa yararlanmak isterim.
Zaman ayırıp okuyan ve cevaplayan herkese teşekkür ederim :)
Saygılarımla;
Muammer Burak KARADAĞ

Scudo

TarıK F.

Forum Demirbaşı
Tepki
94
benim de her 2 dizimde var aynısından bikere atroskopiyle her 2 dizime girildi temizlenir gibi biseyler yaptı doktor pek anlamadım acıkcası sonuc agrılarda azalma oldu mu eh kısmen ısınmadan ani çökme kalkmalarda dizlerim sorun yaratıyor ancak günde 200 km pedal cevirebilirim sorun olmuyor .. ilaçlara gelince ''Now Glucosamine & Chondroitin with MSM'' kullanıyorum.bi faydasını gördün mü dersen belki eklemlerde kıkırdakta bi gelisme fayda saglamıstır ama ben bunu cok net hissedemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Bu kişiden kişiye değişen bir hastalıkmı yoksa bisiklet sporunun bir olumsuz etkisi mi ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Tepki
44
Eklemlerinde sorun olanlara doktorlar yenileyici olarak Glucosamine-Chondroitin tavsiye ediyorlar. Fakat GNC gibi bilindik ve sağlık bakanlığı onaylı markaları almakta fayda var

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Sporun fazlası zarar.Aşırı zorlarsanız böyle şeyler görülmesi normal.Ama 30 yaşına geldiğinde senin diz kapaklarının sağlığıyla başka bir insanın (bisikletten uzak) diz sağlığı aynı olmayacak bunu da bil :) Bİr doktor ağzından çıkmadır bu laf :)
Yani her bisikleetçide görülebilir.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@M.Burak KARADAĞ

Günde ne kadar bisiklete bindinizde dizlerinizde bu yaşta bukadar büyük problemler yaşıyorsunuz? Anlam vermek zor.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
günde 100 km kadardı özellik şu iki yılın yazında :)
Ama beni bu hale getiren vücudun alışık olmadığı daha doğrusu kış sonrası yaptığım ilk uzun turdu :)
Sakatlandığımı o ara hissettim ve beni bu hale getirdi.İlaçlar hakkında bir bilginiz varmı?

Tepki
44
Eklemler konusnda doktor tavsiyelerinden biri de her gün düzenli B vitamini alınmasıdır.

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Peki bu sorun yarışçılarda da görülmüyor mu ? Bisiklet hakkaten zararlı bir spor sanırım...

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@M.Burak KARADAĞ

:) Muammer geçmiş olsun canım.Doktor kültür fizik uygulaması önerdimi?

Sebebine gelince benimde dizlerim rahatsız,Bisikletin zararı olurmu diye,bir kişiye danıştığımda,aksine 3 ay içerisinde vücudun kendi kendine
tedavi ettiğini söyledi bayağı rahatladım,bu öneriyi bir spor hocası tavsiye etti.tabi fazla zorlamada belki olabilir,bilmiyorum?.

Belim'de rahatsız Fizik tedavi gördüm,ilaca fazla yönelmemekle beraber,ağrıyınca veya normalde kültür fizik yapıyorum.
Not olarak belirteyim;İlaç,devamlı kullanınca oda fayda etmedi!.

Toparlıyorum,Madem Ankara'dasın bazı hastalara Doktor tavsiye etmesede; Sana Kızılcahamam veya Haymana olabilir,kaplıcaları bi dene derim.

Yalnız bu Kaplıca tedavisi genelde yazın yapılır,en az sabah akşam olmak üzere günde 2 banyo,5 günde 10 ve son 6.gün 1 banyo toplam 11 banyo alman gerekir.
veya en fazla 10 gün üzerinden 21 banyo alman gerekir.

Bu ara kaplıcaya gittinizmi bilmiyorum önce sauna da bi duş alıp Havuza öyle giriyorsunuz,hemde vücut sıcağa alışmış olur.
Havuza dizlerinize,hatta dayanabilirseniz boğazınıza kadar girin.dayanabildiğiniz kadar durun,zaten 5 dakika zor durursunuz,
sonra sauna yani göbek taşına uzanıp biraz dinlenip,tekrar Havuz yapıp bu işlemi 3-4 kere yaptıktan sonra bunalıp dışarı çıkmadan,
dinlenme odasında yarım saat 45 dakika dinlenin.soğuk içecek kullanmayın,çünkü birden dışarı çıkarsanız vücut üşür tedavi göremezsiniz.
onun için yazın gitmenizi tavsiye ederim.

Kızılcahamam Kaplıca Fiyatı 2010'da gitmiştim 6 tl bir banyo için sabah akşam 12 tl idi

Yok arkadaş ben öğleden sonra veya akşam tekrar ücret ödemek istemiyorum dersen hamam sabah 6'dan gece 11'e
kadar açık hiç çıkma desemde,Havuzun sıcaklığı belki 60 belki 70 derece zaten durulmuyor.

Nerde kalınır: Pansiyon evler var,mutfak,tüp,kap kacak herşey var Fiyat 25-35 tl gibi duydum.
Oteller var onların fiyatı malum.

Muammer biraz uzun oldu.ayrıca yararlanmak isteyen arkadaşlara da bir tavsiye.tekrar geçmiş olsun şifa ALLAH'tan..

Hoşça KAL...

• Beğen
Tepkiler: H.ibrahim Erdemir

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bisiklete ısınmadan ve her biniş öncesinde eklemleri kuvvetlendirici hareket yapmadan binmek ve belli bir süreyi geçmeden direk yüklemeler yapmak her sporda olduğu gibi Bisikletçilikte de insan sağlığını olumlu etkilemesi beklenirken, olumsuz etkileri olabilir. Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Kadir Altuntaş

Abi doktorum ağırlıklı kültür fizik hareketleri önerdi.Onları düzenli olarak yapmaya çalışıyorum ama şu sınav süreci aman netleri yükselteyim aman biraz daha çalışayım demekle geçtiğinden bazen bir bakıyorum bir hafta banyo etmemişim.O yüzden bu hareketlerimde pek bir düzen söz konusu değil.Kilo aldım bisikletimden ayrıyım.Kaplıca tavsiyesi için de çok teşekkür ederim her yaz giderim ancak böyle periyotlardan haberim yoktu.Şu süreçte çok imkanım yok ama sınavdan sonra mutlaka bir iki hafta kadar bir kaplıca tatili yapacağım.Hele de bu önerilerinizden sonra.Vakit ayırıp okumuş cevap yazmışsınız çok teşekkür ederim.Ayrıca size de geçmiş olsun :)

@Harun Sayı

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için şifa konusunda benim de dilek ve temennilerim aynı :)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Buraya sabah saatlerinde eklem sağlığı ile ilgili 2-3 genel ilaç takviyesi yazmıştım. Mesajım mı silindi yoksa ben cevapla tuşuna basmayımı unuttum???

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Muammer bu kültür fizik hareketlerini Doktor bana önerdiğinde 3 ay ara vermeden yapacaksın demişti bende iyileştim
ve birazda ihmalliğimin yüzünden 1 ay sonra bırakıyordum,fakat ertesi sene ağrı kalçama nüksedince tekrar kendimi fizik
tedavi rehabilitasyon merkezinde buldum,ama bu sefer hiç ara vermeden 3 ay kültür fizik yaptım.şükür bu kış iyiyim.
Doktorun verdiği hareketleri tembellik olsada ara sıra yapmaya çalışıyorum.

-Ağrılar genelde kışın soğuktan artıyor,dizini sıcak tut,pantolon altı içlik,yünlü polar vs giy. kot pantolon (bulijin)yerine,
kalın fitilli kadife veya yünlü kalın kumaş tercih et.naylonumsu ürünlerden kaçın.

-Kilo meselesini iyi hatırlattın bende fazla kilolu olmasamda,bütün vücudun diz,ayaklara bindiğini unutma.

-Bana bu bel,kalça ağrısı olduğunda,işte şurda şöyle bir kişi var (eski usul)yani önerdiler tabi bende ona buna
danışıp konuşuyorum,birisi sakın ha!.Allah korusun,sakat kalma ihtimalin olabilir dedi,zaten günümüzde Tıp ilerledi.
Psikolojik olabilir diyenler oldu.Tabiki bu benim durumum,bilgi açısından söyledim.

-Velhasıl şöyle bir deyim;Birazda Kendi Doktorun Kendin Olacaksın.

Şifa Allah'tan..

Hoşça Kal...

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Oksal Özdöl

Abi silindiğini sanmıyorum :) büyük ihtimal entera basmayı unuttunuz :)

@Kadir Altuntaş

Haklısınız Kadir abi. zaten dizlerimi soğuktan korumaya elimden geldiğince çalışıyorum.Bakalım sınavdan hemen sonra bir kaplıca tatili farz olacak herhalde :)

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@M.Burak KARADAĞ

:) Bu ara Tatil imkanın varsa Deniz kumu (dizlerini göm) 10-15 dakika sıcaklığına dayan oda iyi gelir.
Not:Yalnız Deniz kumu kuru olacak;bunu yapman içinde önceden çukur aç ki kum Güneş'ten iyice kurusun.

Deniz Kumu gittiğim ve bildiğim en iyi (Pirinç Kum) Alanya Kumu,Daha başka yerlerde var tabiki.

Birde Yüzmeyi biliyorsan oda iyi gelir. bol bol yüz hareket et,bu ara kilo da verirsin.

Derslerine iyi çalış,İnşallah sınavda istediğin yeri tutturursun.olmasada dert etme.
görüyorsun adam Koç gibi Üniversite bitirmiş iş bulamıyor.Hayırlısı..

Hoşça Kal...

Tepki
23
Glikosamin-kondritin -msm tabletlerini birçok kez dirseğimdeki sıkıntılardan ötürü kullandım. ilk 3 ay bir işe yaramayacağını düşünmüştüm ki doktor da yarayabilir ancak işe yaramama ihtimali de var demişti. 4 . ay gibi dirseğimde ciddi rahatlama hissettim ve 6 . ayda çok rahatladım. benim dirseğimde eklem faresi vardı ve bu hareket sırasında iki eklem ucu arasına sıkışıyodu. bu durumda zaman zaman takılmalara ve hareket esnasında tıkırtılara sebep oluyodu. şimdi sesler azaldı tıkırtılar da büyük oranda geçti. şuan el bileğimdeki kıkırdak yırtılması sorununum için bunun krem versiyonunu kullanıyorum. yakın zamanda hap olarak da yeniden almaya başlayacağım. eklem sıvısının artması problemini çözecekse tavsiye ederim. ben solgar marka kullanmıştım.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@OKANYILDIRIM

Bilgileriniz için teşekkür ederim bizde bir başvuralım o zaman bu ilaçlara&suplementlere.Solgara uğrayayım bugün :)

@Kadir Altuntaş

Bakalım abi.Niyetimde tıp var olacak gibi.Sınav biter bitmez bomba başlangıçlar var kafamda zaten :) Karadeniz kıyı turu gibi ondan sonra da kum güneş bilgisayar oyunlarım spor salonum ve ben :) Tabiki kaplıca tatili :) teşekkür ederim Kadir gerçekten çok yardımcı oldun.Bir turda tanışmak dileğiyle.Belki eymir belki mogan belki kurtboğazı... :)

Volkan Aydoğdu

Aktif Üye
Tepki
52
glikosamin kondrinat. eklem arası sıvıyı yeniler ve arttırır. bir spor hocasına danışırsan da aynı öneriyi yapar sanırım. geçmiş olsun

Traxxas

Aktif Üye
Tepki
250
Glukozamin Kondroitin alırken içeriğinde Hyaluronic acid olmasınada dikkat edin deniyor.Diyenlerin yalancısıyım.