Eğlencelik Polenezköy Pentatlonu

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Merhaba,

İstanbul boğazına yakın ikamet eden arkadaşları bu etkinliğe davet ediyorum. Ramazan ayından önce gerçekleşmesine çabalayacağım bu etkinliğe katılmak isteyen var mı? Parmakları görelim...:)

Elbette önceden kayıt ettiren herkese açık ama kesinlikle resmi bir yarış niteliğinde değil, esnek olmasını düşünüyorum. Çünkü İstanbul keşmekeşi içerisinde önceden tespit edemeyeceğimiz aksilikler (trafik, hava gibi) olabilir.

• Amacım; bisiklet yanında diğer sporlara da eğlenceli bir şekilde teşvik etmek ve dolu dolu bir gün geçirmek.
  • Hedefim; aynı gün içinde boğazda (Kanlıca olabilir?) sembolik yüzme, bisiklet ile Polenezköy'e yarış edasında yolculuk, orada uzun temposuz bir ter atma koşusu veya yürüyüşü, sonra ata binme ve ok atma! Beş etti mi?
  • Fikirler: Esnek olduğu için her türlü fikre açık. Örneğin bitişi boğazın serin sularında yapmak, ter atmak açısından iyi fikir olur, ne dersiniz? Ya da tüm etkinlik Polonezköy'de yapılır ve hiç trafiğe girilmez. Bildiğim kadarıyla orada yarı olimpik bir havuz var.
Elbette uluslararası normlarda bir yarış olmayacak bu; dedik ya, esnek ve gezi tarzında. Yoksa insan sınırlarını zorlayan ve benim gibi basit gezginleri korkutacak bir macera değil bu. Ayrıntılarını, çizim ve değerlendirmeler eşliğinde buradan dile getireceğim inşallah.

Şu an tek sıkıntı Polonezköy'de at bindiren kimseyi bulamadım. Bazen meydandan gezi amaçlı oluyormuş. Ok konusu ise kolay bir sponsor ayarlayacağım inşaallah. Olmadı bilyeli silah ile kendi imkanlarımızı kullanarak örneğin balon patlatırız...:)

Sevgiler, saygılar...

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kongur
Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
dikkat edinde ok kimsenin gözüne girmesin:) alternatif, güzel,geliştirilebilir bir fikir,tavsiyem: önce branşları ,parkurları belirleyip,eğer halka açık yerleride kapsıyorsa örnek olarak bir üniversite kampüsü içinde değilse, gerekli resmi izinleri alman ,yoksa yarışın ortasında bitmesine neden olur.işin işinde bir silah olunca işin rengi değişir. çünkü başkasına zarar verme ihtimli artabilir,ya çok güvenlikli bir parkur olmalı yada ok sporunu çok iyi yapabileler.

• Beğen
Tepkiler: Salih Dinçer

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
İzin konusunda bir girişim mümkün görünüyor; özellikle Polonezköy Jandarma Karakolu için. Ayrıca sağlık bakanlığından bir ambulans tahsis edilmesini isteyeceğim.

Ancak dikkat, bu bir yarış değil. Çok kişi olursa güvenlik ve sağlık tedbirleri alınacak. Atış konusu ise tamamen çoğunluğa kalmış bir şey. Sonuçta ok atmayı ben de bilmiyorum. Ata sporu ama bilmiyoruz işte...:(

Neyse, sanırım ilgi az. İnsanlar daha çok pedallamak istiyor. Olmadı bir gün kendim eğlenceliğine denemek istiyorum. Tek yapmam gereken Adampol-Alinda'da bir gece konaklama ayarlamak. Geri zaten otelin olanakları dahilinde. İlla ki herkesi kendi heveslerim için kötü yola sokmayalım...:)

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
Aslında ilgilenen çoktur
ancak
insanlar bilmek isterler ki
*iş ciddi
*yönlendirici kişi var
*yasal
*o gün gelince dımdızlak " aaa bi ben gelmişim" olmaz
vs vs
o sebeple kimseden ses çıkmaz

bir de geçmişte yaşanan iptalleri bilenler
bu işin sadece iyi niyetle olmayacağını bilirler de
gelmezler bile

en iyisi
eğlencelik polonez değil
delta triathlonuna hazırlanmak
katılmak

veya
delta triatlonu öncesi
polonez triatlonu denenebilir

fırat dizmanın ciddi tecrübesi olduğunu düşünüyorum

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
İşin güzel yanı bu ya ciddi falan değil, eğlencelik...:)

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Geçen hafta antrenman dönüşü ters yola girdiğim ve çetin Kayışdağı yokuşları (Fevzi Çakma Cd.'si aman diyim girmeyin!) ile karşılaştığım sırada bir yer keşfettim: (link)

Polonezköy'den daha yakın ve merkezi bir yerde. Burada paintball falan da var ve Bostancı'ya da çok yakın. Tabi giriş paralı! Hani şu çıkan kanun ile orman arazileri işletmelere açıldı ya, onun marifeti...

Aslında ben buna karşı değilim! Bu sayede ormanlar daha temiz ve güvenli oluyor. Eskiden buralar halkın emrine ücretsiz amadeydi ama çöpünü atıp giden çoktu. Şimdi en azından hizmetin (yemek, WC, etkinlik) bol olduğu mekanlar haline gelmiş.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman