EASTON EC 90 Aero 56mm Tubular Jant seti - Kullanan/deneyen var mı ?

FFAKO

Üye
Tepki
22
EASTON EC 90 Aero 56mm Tubular Jant seti ile ilgili görüşü olan var mı arkadaşlar ? Şimdiden teşekkürler
(link)

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Seti kullanmadım;
fakat şöyle bir bilgim var bu konuda.

Aero setlerde jantın derinliğinden çok eni de önemli. Bu set 20.8mm eninde bir set. Yeni setlerin çoğu 23mm hatta daha geniş ve bunun aerodinamiye çok önemli katkısı olduğundan bahsediliyor.
Ek olarak fren yüzeyi karbon setlerde en büyük sorun. Kullananları bulup fren performansını da araştırmanızı öneririm.

Mesela bir örnek;
http://cdn.mos.bikeradar.com/images/news/2010/05/07/1273257664874-1sx5u9umzx0w8-670-70.gif

• Beğen
Tepkiler: FFAKO

FFAKO

Üye
Tepki
22
Çok teşekkür ederim ilginize, kesinlikle dikkate alacağım. :)

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Tubular çemberlerde kullanılan lastikler sana sorun çıkarmayacaksa,Easton al derim kalite,teknoloji ve kullanımı sorun çıkarmayacak markalardan.

• Beğen
Tepkiler: FFAKO

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
@Gökhan Toros
Katılıyorum.
Easton'ın jant profilleri pek aerodinamik değil, karşılaştırmalı testlerde sonlarda kalıyor hep.
Amacınız aerodinamik performans ise Zipp bu konuda 1 numaradır. Easton'dan pahalıdır ama... :)
Shimano Dura-Ace C50'ye de bakabilirsiniz, Shimano 2013 modellerinde atak yaptı jant setlerinde.

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
@Gökhan Toros

Gökhan ilgilendiğim bir tubular set var, açıklamasında ''Load specific bearings: 28mm drive side, 24mm non-drive'' diye bir ibare var, acaba bu yeni nesil aero çemberlerden olduğunu gösteren ölçülermi bi bilgin varmı?

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Easton ea50 aero kullanan arkadaşım vardı 2 3 kez ruble sökülüp takıldığında free up aşındığından dolayı jant setini sattı. Easton gayet kaliteli bilinen bir firma ama böyle bir sorun olduğunu gördüm. Almamanız için söylemiyorum. Sonuçta dediğiniz modeli kendimde kullanmadım. Ama free up ın çok yumuşak olduğunu söylemişti kullanan arkadaşım. Bu konu hakkında da biraz araştırma yapın derim.