Drag yol bisikleti

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
drag yol bisikleti almak istiyorum.tabi ki işe yeni başlamış sayılmasam da.darg'ın blade modeli başlangıç için nasıl olur diye düşünüyorum.tabi ki ileride parçalarını değiştirecem...biraz alt model parçalar var herhalde.. :)

Scudo

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Delta bisikletin internet sitesine gir. Orada fiyat ve donanımları hakkında geniş bilgiler var !..
Aslında sen bisiklete çok meraklısın sana Cannondale yada Colnago yakışır.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi yakışır ama hangi parayla o bisikleti alacam..hevesimi kursağımda bırakıyon valla..:)

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Öyle deme Çağatay birgün mutlaka ulaşırsın hedefine ben sadece içimden geçen dileği yazdım.

Özgür Dilaver

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Kron
en iyi performans saglıklı olmak...
spor yap saglıkllı ol

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
Elbette birgün çok iyi bir yol bisikletim olabilir.ama iş işten geçmiş olursa..o bisikletin bi anlamı kalmaz ki.şuan bi giant yol olsa valla asfaltı sökerim yerinden :D çok yakın bi zamana kadar da yol kullandığım için bisikleti iyi tamıyorum.nerede ne yapılır yanı ama olucaksa şimdi olsun..ama para dolu bi çanta bulmam gerek...

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Bisiklete binmenin yaşı olmaz. Bende 7 kg lık Giant var. Resmini bu forumda bisikletlerinizin resmi bölümünde görebilirsin. Valla asfaltı kolay kolay kazıyamıyosun.Üstelik Bisiklet Full Karbon Full Dura-Ace bu yıl Fransa turunda Alman takımı T-Mobile onunla yarışacak,ve bisiklete bindiğim zamanlar minumum 100 Km yol yapıyorum. Bence umudunu hiç kaybetme sende bu bisiklet sevgisi oldumu birgün mutlaka en iyisine binersin.Bence senin yapman gereken şu anda neye binmek istediğine karar ver ona göre çalış. Birgün Mtb diğer gün yol alacam diye fikir değiştirme işte o zaman hiçbiryere varamazsın.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
işte bende çok ortada kaldım..yaa aslında mtb alırsam şuan da bir işime yarar.çünkü günlük yaşantım gereği bazen poşet moşet taşımak gerekiyor yol'a olmuyor.bakalım.yarın gürsel abinin yanına gidebilirim.salcano NG350 ile kron Xaos 'a bakacam.ama bakmakla olmuyor.babamı bir şekilde kandırmam gerek..

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Çağatay sen de gelecem gelecem diyorsun bi türlü gelemedin ya

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
yani ilk başlarda tanımıyor olsam böyle ewde 8tane bisikleti falan var zannediyordum...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
gürsel abi bi okul bitsin de.bakalım bisiklet işini sana gelip ciddi ciddi konuşacam..

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Hangi okul bitince Gürsel ağabi ile bisiklet işini konuşmaya gidecen Çağatay
Lisemi ? yoksa Üniversitemi ? yada Master,Doktora falanmı ?
İnşallah bu okul bitirme işi Mtb'mi alsam yoksa Road Bike'mı yada Melez Bisiklet mi gibi olmaz.
O zaman sana çok yazık olur Gürsel ağabide seni çok bekler !....
Yaw okul bitirme işi için Startı verdim hadi hayırlısı

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
lise bitince düşünüyorum.ve bu arada mtb alacam.dağ bayır hesabı.yol bisikleti öğrenci adama biraz kasıyor..bu arada valla gürsel abi'ye de ayıp olur..adam kesin şey demiştir.."nereden geldi bu deli"diye :D ama harbi benim ki artık hastalık oldu.. :D

phoebus

Üye
Tepki
3
yazın bisikletle şehirlerarası yol yapmayı düşünüyorum blade hakkında bilgisi olanlar bisikletin ağırlığından ve dayanıklılığından bahsedebilirler mi acaba?

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
"yazın bisikletle şehirlerarası yol yapmayı düşünüyorum blade hakkında bilgisi olanlar bisikletin ağırlığından ve dayanıklılığından bahsedebilirler mi acaba?"

Drag blade hakınndakı bılgılerı verıyım kısaca....
DRAG BLADE...329 EURO
KULLANICI TIPI : YOL
KADRO : DRAG ALU 6061
ARKA AKTARICI : SHIMANO A50
ÖN AKTARICI : SHIMANO A50
RUBLE : SHIMANO
ZİNCİR : KMC
AYNAKOL : SHIMANO
FREN ÖN / ARKA : ALLOY
FREN KOLLARI : ALLOY
ARKA GÖBEK : ALLOY
ÖN GÖBEK : ALLOY
PEDALLAR : ALLOY KALPIYER
GİDON : ALLOY
BOYUN : ALLOY
SELE : DRAG
SELE BORUSU : ALLOY
SELE KELEPÇESİ : ALLOY
JANT : REMERX ÇİFT KATLI
JANT EBATI : 28"
VİTES SAYISI : 14
SIZE : S, M, L

bırde ıkıncı bır alternatıf vereyım.
DRAG MARATHON 28 .......119,00 EUR
Özellikler
Kadro : Drag Hi-Ten
Maşa : Standart
Ekipman : 28" Shımano RS31/TX30

bilgiler acıklıyacıdır..sormak ıstegın bır sey olursa burdayızz.

Merhaba forumumuza hoşgeldınız. Öncelıkle başlangıc olarak sececegınız bısıklet fıyat olarak orta derecelı ve ıyı bır bısıkllet olmalı yukarıda kı resım ve ozellıklerden anlayacagınız gıbı drag modelı sızın ıcın baslangıc olabılır...329 euroluk fıyata tabıdır..ılerıde sızı kesmez daha profesyonel bır yol bisikleti alabılırsınız..cannondale ve corratec olabılır. Trek modellı olan 1000 serisi sizin için orta seviyeli ve gayet drag tan ustun bır yol bısıkletı maddı acıdan kacın mazsanız bu bısıklet alınabılır kesınlıkle. Tabiki başlangıc olarak trek bıraz profesyonel anlamda ıyı bır yol bısıkletı ozelık olarak. ön maşa karbondur,kompenant olarak sora markası nı kullanır,24 vıtes dır..maddı acıdan ıyı senız kacırmayın derımm.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Öncelikle foruma, daha doğrusu aramıza hoş geldiniz. Söze kadro boyu ile başlayalım. Boyunuza uygun kadro boyu 50-55 cm arasında olacaktır. Bu asıl olarak bacak boyu (diğer bir deyişle apış arası yüksekliği) ile kesin olarak ölçülür veya 50-55 cm arasında ki kadro boylarını deneyerek kendiniz test edebilirsiniz. Diğer yandan kimi yol bisikletlerinde "Shimano A050" komponentler görsek de yarışmayı düşünen bir yol bisikletçisini asla tatmin etmeyecektir. En kötü şartlarda Shimano Sora hatta Tiagra sınıfından başlamanız yararınıza olacaktır. (Shimano'da bu sıralama Dura Ace > Ultegra > 105 > Tiagra > Sora olarak gider. A050 serisi yarış için pek uygun değildir, genelde şehir bisikletleri için kullanılır.) Hafif kadrolu bir bisiklet seçmek, ileriki dönemde bisikletinizin parçalarını değiştirmeye başladığınızda, daha iyi sonuç ve verim almak açısından yerinde olacaktır. Karbon çatal artık çok yaygın olarak kullanılıyor yol bisikletlerinde. Hem hafiflik hem de esnememezlik açısından fayda sağlayan bir parçadır. Arka üçgeni karbon, ön kısmı aluminyum veya tamamen karbon olan yol bisikletleri genelde daha yüksek fiyatlı olduğu için onlara değinmiyorum.

Drag Blade'in komponent olarak ihtiyaç ve isteklerinize cevap verebilecek bir bisiklet olduğunu sanmıyorum. Artık STI dediğimiz vites ve fren sisteminin tek yerden kontrol edilmesini sağlayan vites/fren kolları yol bisikletlerinde zorunluluk oldu. Bu yüzden de profesyonel amaçlı bisikletlerin vazgeçilmezi haline geldiler. Drag Blade maalesef bu teknolojiyi sunmuyor. Trek 1000 başlangıç seviyesinde bir kullanıcı için gayet yerinde bir seçim. Shimano Sora komponenetleri ile giriş seviyesini temsil ediyor. üstelik geliştirilmeye de yatkın bir bisiklet. Trek'in kendi sitesinde 2 yapraklı veya 3 yapraklı ayna kol tercihleri sunduğu gözüküyor.(Yani arkada 8 dişli, ayna kolda 2 dişli ile 16 vites olan model ve arkada 8 önce 3 dişli ile 24 vites olan model). Bu kanımca kullanıcının kendi tercihine kalmış. Sadece düz yolda kullanılacak bir bisiklet için 3lü ayna kol gerekmeyebilir. Ancak tırmanışlarda daha küçük bir ayna yaprağı da olumlu yönde çok fark yaratacaktır. Ben şahsen 3'lü olanını tercih ederdim.

Drag Master Sora ve Drag Master Tiagra modellerine de bir göz atın derim. Fiyatları uygun gözüküyor (Başka bir mesajınızda 1500 YTL dediğinizi hatırlayarak yola çıktım).
Corratec ve Cannondale'in de çok güzel bisikletleri var ancak fiyat aralığı olarak daha üst seviyelerde duruyorlar. Yine dediğim gibi genel anlamda Sora veya üzeri bir sınıf komponentlere sahip, aluminyum kadrolu bir yol bisikleti başlangıç için ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Kadro boyunu da matematiksel ölçülerden çok deneyerek ve mümkünse anlık olarak bir bilene danışarak almanız yararınıza olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun ve de bol şans.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
benim de ufak bir tavsiyem olacak. yol bisikleti hakkında çok bilgili değilim ancak Sora vites değiştiricileri biraz kötü. kullandım. kırdım. Tiagra'lı bir bisiklet alırsanız büyük ihtimalle daha memnun kalırsınız.

phoebus

Üye
Tepki
3
Tabii ben elimdeki bisikleti anlatmayı unuttum, bisikletim hafif modifiye bir salcano ng600 altus arka dişlileri var. ikinci bisikletten çok daha iyi olduğunu düşünüyorum (yani zaten elimdeki bisikletle yola çıkarım o bisikletle yola çıkacağıma), yalnız bisikletimin ağırlığı 14kilo falan bir de yanımda 3-5 çanta artı bir sırt çantası artı çadır su yiyecek falan diye düşünürsek ağırlığını pek de tahmin edemiyorum. Neyse galiba ben eğer yola çıkarsam öndeki ağır yayım yerine hafif bişey satın alıp çıkacam galiba (öyle görünüyor)

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
tayfurcugum nasıl becerdın sorayı kırmayı merak ettım sora ise bana sorarsnız gayet ıyıdır tabbi bakımını devamlı yapacaksınız ve yagını suyunu eksik eetmeyeceksiniz:p