Disk frenden istediğim performansı alamıyorum

Yigit K.

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
Herkese tekrardan merhabalar size sorunumdan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle bisikletim ng450 29" HD modeli. Bilerek ve isteyerek hevesle HD modelini aldım ancak performans alamıyorum sorunum şu ki normal hızla giderken frenlerin performansı çok iyi ancak bir dağdan inişe geçtiğimde hızlı olduğumda fren resmen tutmuyor kolu sonuna kadar bastırıyorum fakat bisiklet 3 4 saniye sonra duruyor(ön + arka sıkıyorum fakat arkayı kaydırmadan normal dozajında basıyorum) kendimden başka bir bisiklete bindim oda hidrolik ancak cidden performansı benimkini 2 ye katlar.

Bugüne kadar yaptıklarım : balataları değiştirdim, cifle yıkadım herşeyi yaptım ama olmadı

Frenlerde hava vardı aldırdım yine düzelmedi

Zaten ortalama olarak sorunum yoktu frenden ses gelmiyor ama yinede kaliperleri ortaladım oda fayda etmiyor

Eski bisikletimdeki V frenler çok daha iyi tutuyordu hemde pabucları kaliteli olmamasına rağmen.

Sizden son olarak bir çıkar yol istiyorum fren sistemini mi değiştirmeliyim yoksa rotor mu?

(fren seti M355)

Son bir not, fadding denilen ısınma olayından dolayı tutmamada değil diskler soğukkende denedim aynı sorun yine var

Scudo

Yigit K.

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@dodurgalı_06 garanti var fakat buradaki hiçbir bisikletçi halletmiyor son çare aldığım yere götürmek sanırım fren sisteminin komple değişimini isteyeceğim baştan aşağıya sorunlu