Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

deore lx hid disk ayarı çabuk bozuluyo :=(

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bicycle16 tarafından paylaşıldı.

1. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar deore lx hid dual kont disk seti kullanıyorum..maalesef son zamanlarda ayar 2_3 günde bir bozulmaya başladı :( arka disk balataya sürtüyo :( aradaki boşluğu ayarlıyorum buna karşın rotor yinede balataya sürtüyo deli olucam :eek: :mad: bu konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum :in: saygılar

2. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    benımkıde surtuyor ama fren performansı super ben o sekılde suruyorum fazla bı etkısı olmuyor

bicycle16

Seviye:
    sürtmesi normal değil .! gıcık edici ses çıkartıyor+çok ısınıyor+performansını çok etkiliyor.! acaba rotormü yamuk.? :rolleyes: akort ayarı için vermiştim sonrasında ses gelmeye başladı 15 ytl akort ayarı yaptılar ama 20 ytl lik rotorü yamulttular galiba :mad: bazen insanlardan nefret ediyorum böyle öküzlerden :boese157:

bicycle16

Seviye:
    ayarlıyorum rotorü ötmüyor +sürtmüyor ama ben üzerine binip sürerken yine ses çıkmaya ve sürtmeye devam ediyor deli olacam :mad: bu neden oluyordur sizce arkadaşlar.? yokmu bir tecrübe sahibi arkadaşımız.? :in: saygılar

5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    benim ön frenim öyle bi sorun yapıyordu.kaliplerin ön tarafındaki pullardan birini arkaya aldım sorun geçti ;) bnde QR leri açıp jantı oynatıp tekrar kapatıyardum sürtme geçiyordu.ama ilk frende yine sürtme başlıyor ama bnmki öyle böyle değildi yani sanki normal yolda frenleme yapıorsun gibi.

bicycle16

Seviye:
    evet arkadaşlar çözümsel bir fikri olan varmı.? :in: saygılar

7. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    şöyle bişe yapsanız fren kollarının mesefesını düşürsek yanı sole diyim fren kolunun altında ince alyanlı bi vida var o vidayı acınca kaliperdeki pedlerin arasını acıyoruz böylece rotorun yamuk oldugu yer genıslemıs olacak ve rotor pedlere surus sırasında degmeyecek bi denemede fayda var

8. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    ÖYLE BİRŞEY YOK.yanlış bilgi verme nevzat.erhan yılmaz atkadaşım,öncelikle yapman gerekn QR mandallarını çok güçlü bi şekilde sıkman,sonrasında kaliperleri ayarlaman,sorunun çözülecektir,bu sorunun ana kaynağı sürücü ağırlığı ve göbeklerin esnemesi.göbeklerdeki millerin esnemesini önlemek için çok güçlü bi şekilde sıkman gerekiyor QR Lrı.miller esnediği zaman göbekte esniyor ve rotor göbeğe bağlı olduğu için ekseninden kayıyor.dediklerimi yaparsan işin çözülür.
    konuna mesaj yazmak istemedim.ama forum burası ve burda bilgi paylaşımı yapılır.hoşçakal.

bicycle16 ve Nevzat KÖSEOĞLU bunu beğendi.
  9. Quad_erkan

Quad_erkan Yeni Üye

arkadaşm balataların yeni mi eğer balataların yeniyse sürter zmnla eriyerek yerine oturur şahsen bendede olmuştu abs gibi sürtüyü sürtmüyo yani basen ısırıo basen ısırmıyodu bu yüsden sürten frenini frenlerken kazıkla o zmnla düselir...

BoL BreAkLı GüNLeR.:boese157:

bicycle16

Seviye:
    öncelikle konu ile ilgilendiğin için teşekkürler arkadaşım ;) ben o senin dediklerini yaptım galiba şuan sürtme yok :rolleyes: ama şimdide fren kolları boşaldı frenler tutmuyor :( yani kabloları kontrol ettim yağ felanda boşalmadı .! fren kolları neden boşaldı anlamadım :( tekrar teşekkürler :in: saygılar

11. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    hidroliklerin hava yapmış olabilir.ama görmeden bi yorum yapmak zor.

bicycle16

Seviye:
    saol kardeşim :in: saygılar

bicycle16

Seviye:
    arkadaşlar konu ile ilgili sorunumu (sportmen) ahmet arkadaşımızın uğraşları sonucunda hallettik ;) işi gücü olmasına ramen bana zaman ayırıp ilgilendiği için kendisine gerçekten çok teşekkürler ediyorum :in: saygılar