Decathlon battı mı?

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Dışarda kaç tane Btwin bisiklet var? Kaç kişi ye orayı tavsiye ettiysem orası pahalı deyip duruyor. Btwin tavsiye edince dandik, ucube, hoşuma gitmiyor diyor. Marka takıntısı nedeniyle bu forumda bile bir kaç seneye kadar Btwin'lere bakış açısı nasıldı? Btwin tavsiye edilince burun kıvrılıyordu. Eski konulara bir göz atın isterseniz. Daha hala yarışa katılmayıp yolda sürenler bile btwinlere burun kıvırıp pahalı ve vidasına kadar hafif ürünler peşinde. Türkiye de spor kültürü oluşmadığı süre boyunca bu tarz mağazaların olduğuna şükür edelim.

Scudo

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
Dün iki mağazaya uğradım, biri decathlon öteki teknosa.
Decathlonda kimse zerre kadar ilgilenmedi benimle, önemsemediler bile orda olup olmadığımı. Soru sorduğumda cevaplayıp işlerine devam ettiler, dolaştım, önceden internetten baktığım ürünleri buldum, aldım, kasada kutunun içine atarken otomatik hesapladı, parasını verdim, fişimi aldım, çıktım.

Sonra tenkosaya girdim, tablet bakıyordum ucuzundan. Görevli geldi, yardımcı oluyum abi dedi. İyi dedim ucuz ama kötü olmayan bi tablet arıyorum dedim. En ucuzunu kötüledi, bi üst modelini gösterdi, yanındakinin özelliği daha yüksek dedi, ikna etti, yanında antivirüs yazılımı satmaya çalıştı, türk telekom 2 yıl sözleşme yapalım indirim al diye konuşmaya başladı. Yok deyince başkasını çağırdı bi güzel o da dil dökmeye başladı böyle iyi şöyle iyi, 5 dakka da öyle ziyan oldu. Sonunda sadece tableti alıp çıktım.

SONUÇ:
decathlonda en dandiği de olsa, o internet sitesinde, hatta mağazada ürün etiketlerinde iyi özelliğine iyi, kötü özelliğine kötü diye uyarı koydukları sürece, herkesin yorumuna açık olduğu sürece, dürüst ve net oldukları sürece, satış yapmak için akbaba gibi başına üşüşmedikleri sürece, ben decathlon'dan alışveriş yapacağım.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Ben de urun cesitliliginin az oldugundan bahsedip sizi uzmustum aslinda. Yurt disinda neler neler satiyor adamlar :)
(link)

Personeli elestirmeyi yersiz buluyorum, asgari ucretle eleman alimi yapan bir yer sonucta. Eleman dongusu cok fazla, genellikle paraya ihtiyaci olan universite ogrencileri calisiyor zaten. Cok fazla sayida reyona 1 tek kisinin baktigini ve gun boyunca cok fazla problemli musteriyle muhatap olduklarini goz onune alirsaniz, normal karsilarsiniz zaten :)

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
Yanlış anlaşılmış, elemanları eleştirmedim, hatta övdüm sayılır :) Bilmeyen elemanlar gelip yanlış yönlendireceğine, kazıklamaya çalışacağına, prim kazanmak adına seni mağdur edeceğine, görmezden gelsin daha iyi. Tebrik ediyorum decathlonu ve elemanlarını, zerre kadar muhattaplık yok. Sorunca da net cevabını alıyosun, oyalanmak yok.

Ürün çeşitliliği az evet, ama alt seviye de olsa iş görecek malzemeler var. Decathlon gibi harika başka bir mağaza bilmiyorum, o yüzden dandik diye işaretledikleri o ürünü dahi almaya razıyım.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@mosso ersin gözlük saplarina takılan ip yada kayış bakarsan daha iyi . Cıkardıktan sonra da rahat edersin.20170709_225954.jpg

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@Gixxer
Sporla uzaktan yakından alakası olmayan teyze-amcalar kamp ve outdoor ürünlerini alıyorlar, demişsiniz. Sporla alakası olmayan kişi neden bu ürünleri alsın, salak mı bu insanlar?
Yine sporla alakası bile olmayan keko ve kezbanlar da sporcuymuş edasıyla tayt ve vücut geliştirme aleti alıyormuş. Sporla alakaları yoksa ne yapıyorlar bu aletleri?
Keko ve kezban ne anlama geliyor?

Siz bisikletçi olarak insanları bu şekilde aşağılama hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz?

@Serkan Mıstınoğlu Lütfen @Gixxer 'in yukarıda yazmış olduğu hakaret içerikli mesaja gerekli işlemi yapar mısınız?

Tepki
47
İsim
Yasir emre kızıl
Bisiklet
b'Twin
benim çok merak ettiğim bir konu var yol bisikletlerinin kadroları uci onaylımı btwin'in ?

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Bugun yeni actiklari bir magazaya gittim yani batmiyorlar çıkıyorlar cikta kalabalikti.

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@Gixxer
Canımı sıkan bir şey yok. Bir bisikletsever olarak, kendine bisikletçi diyen birinin, kendini diğer insanlardan üstün görüp, onlar hakkında aşağılar bir tavırla konuşmasına üzüldüm sadece.
Bisiklet sürerek daha iyi bir insan olmuyorsunuz. Spor ya da egzersiz yaparak da daha iyi bir insan olmuyorsunuz. Sadece bisiklet süren ya da spor yapan bir insan olmuş oluyorsunuz hepsi bu.

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@Gixxer
Decathlon kârına bakar. Lisanslı sporcu için kendini yormasına gerek yok. Her kesime hitap eden, bazılarının dediği gibi de sporcunun BİM'i olan bir mağaza. Sporla ciddi anlamda ilgili kimseler de zaten gidip Decathlon'dan pek alışveriş yapmazlar. Zira ürünleri genelde uygun fiyatlı ve sıradan insanlara ya da keyif için spor yapanlara da hitap eder.

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Sürekli internet sitelerini takip ediyorum..Umarım ürün çeşitlerini arttırırlar..;)

Geçen gün başka bir siteden eldiven aldım..Decathlon'dan alacaktım ama alamadım..Almak istediğim eldivenden bir tane kalmış gibi gözüküyor..Sepete atıp alıyım diyorum,''geri dön sepetini kontrol et'' diyor..Ürün bitmiş yani ama sitede var gibi gözüküyor..Sarı rengi vardı bir de,onu da sevmedim..

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
Yıl oldu neredeyse tayt getirmiyorlar. Sahi, nereden tayt alabiliriz yurtiçi? Taytım parçalandı artık ama tayt alacak yer yok :)

• Beğen
Tepkiler: Denizcagan

Denizcagan

Üye
Tepki
27
İsim
Deniz Çağan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@televole2 (link) bu linkte birçok tayt var, belki ilginizi çeker.

• Beğen
Tepkiler: televole2

Praxis

Aktif Üye
Tepki
442
Dekatlon değil bizim alım gücümüz (paramızın değeri) battı. Ve malesef toplum olarak medyada dile "getirilemeyen" (yasak) şeyler sanki yokmuş ya da hiç olmuyormuş gibi yaşıyoruz, kültürümüz böyle. Paramız resmen devalüe edildi. Neden yapıldı, kimin işine yaradı ben bilmem. Ama bu forumda yazan insanların çoğunun alım gücü yerle bir oldu, bunu biliyorum. En haliyle talep azalınca da arz kesildi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Erdal Yılmaz

Yok abi yanlış anladın demek istediğim şey 900 formanın 60 dolar olması o fiyata iyi bir forma alabiliriz forumun istediği şey 900 forma değil indirim 60 dolarlık formayı 20 dolara almak istiyoruz keşke getirse bende isterim ama o fiyata bir forma alabiliyorsam santini, castelli filan tercih ederim fiyatları cok farkli degil kargo+kdv ücreti çıkıyor birtek

Matara kafesinede aslı bisikletten baktım sağlam kazıkladıkları doğrudur hatta çok iyi kazıkladıklarını söyliyebilirim kazık yemek isteyenlere ve karnı acıkanlara tavsiye edilir :kötü:

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Geçen hafta gittiğimde çok fazla bisiklet vardı. Yaz sezonuna uygun şekilde fakat giyim ve diğer malzemelerin olduğu reyonlar pek bir şey yoktur. Geçen sene aldığım ucuz beyaz formadan bile bulamadım.

IAMCYCLING

Üye
Tepki
18
İsim
Kaan
@Gixxer Maalesef bisikletçiyle herhangi bir ilişkim vb. yok bu nedenle kalkıp ta bana 500 lira indirim yapacağını sanmıyorum özellikle taksite. :)