dağ inişi

swaxy

Üye
Tepki
9
mtb bisikletle dik topraklı taşlı bir yerden inerken uygun teknik nedir(benim tekniğim :sürekli fren yaparak yavaş inmek ve vücudumu selenin arkasına doğru çekmek )acaba dogrumu ?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Swaxy uyguladığın doğru. Ancak biraz daha hızlanmak istiyorsan daha çok deneme ve biraz da cesaret ;).
Umarım kask ve eldiven de kullanıyorsundur...

muratas

Üye
Tepki
12
yapmayı istediğim şeylerden bir tanesi ve çok istiyorum dağ inişini konu için teşekkürler.

saygılarımla

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.702
Bisiklet
Specialized
Zamanla tecrübe kazanırsın...

Ama sana tavsiye kayalık zeminde bisikletin çok yavaşlamasına izin verme, oynak taşlı zeminde çok yavaşlarsan taşlar dengeni bozar,,, ayrıca inişlerde arka lastiği çok gerekmedikçe kaydırma...

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
frenleri surekli sıkarak jantını cok ısıtma jantın cok ısınması lastiginin patlamasına neden olur kosarak inersin sonra :D

B

BF Okuru

Misafir
bianchi hunter ilen yapılırımı bu inişler ve birde yapılabiliyniyorsa arka yay ayarı nasıl olmalı (yumuşak-sert)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.702
Bisiklet
Specialized
Yapılmaz değil ama çok dikkatli olman lazım... Çünkü senin arka yayının geri tepme ayarı olmadığı için arkanı zıplatıp takla atmana sebep olabilir hızlı inersen... Ben denemeni tavsiye etmem ama yapırlır mı yapılır...

swaxy

Üye
Tepki
9
peki tekerleri kilitlemek istemediğimiz anda freni bayagı bır sıkıp pedalıda orantılı bır sekılde cevırınce lastıklerın kılıtlenmeden yanı denge kaybı yapmadan durdugunu duydummdaha denemek kısmet olmadı ama mantıklı gelıyor.on fren kullanamadıgımız yerlerde kullanılabılır bence..

NaKe

Üye
Tepki
7
İsim
Namık K. K.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben çakıllı bir yerden inerken mekanizmaya falan bir şey olur diye korkuyorum çok sallanıyor çünkü. Çakıllı falan ya. Onun için biraz fren sıkıyorum. Ama düz oldu mu basıyorum iniyorum. Çok zevkli bir şey.