Dag bisikleti icin asfalt lastigi

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
Arkadaslar merhaba, dag bisikletimi daha fazla asfalt zeminde kullanacagim icin asfalt lastigi almak istiyorum, bisikletin BTWIN RR 8.1. Uzerinde gelen Michelin lastikler asfaltta ne performans verecek bilemiyorum, bisikleti yeni aldim, henuz malesef test firsatim olmadigi gibi, yoldan mtb e yeni gecis yaptigimdan yardimlarinizi bekliyorum, 26" lastik almam gerek.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Scudo

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
madem ağırlıklı kullanımınız asfalt üzerinde olacak, yoldan MTB'ye niye geçiş yaptığınızı gerçekten merak ettim
asfaltta en fazla akıcılığı size Schwalbe Furious Fred lastikleri sağlayacaktır (ama patlak koruması pek yoktur)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ms_akdag

Dağ bisikleti lastiğinden performans beklemeyin derim. Schwalbe marathon plus 1.50 lastik alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Salih Eroğlu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eski bisikletimde Kenda 2.0 inch slick lastikler vardı, hızlı ve konforlu idi, 1 kere de patlamadı

http://i1215.photobucket.com/albums/cc513/halilibrahimduran/671196D2-4EBF-4B99-8D26-EC459ED6AE9A-15642-00000E36605A86A9_zps8d4fe4c8.jpg

http://buyerproof.com/wp-content/uploads/foldedbike.jpg

Rüzgar Inoğlu

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Tavsiyelere saygımız var lakin, dağ bisikletimde 1,50 lastik kullanmıştım çok çirkin duruyor. Şu an CST 616 1,75 kullanıyorum. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: codeentry

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben de maxxis overdrive düşünüyorum, bir kaç arkadaşım kullanıyor onların tavsiyesi ile geçeceğim, bu da bi seçenek olabilir size.:)

• Beğen

muzaffer KOCABAŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
338
merhaba ben aynı Bisikleti kullanıyorum ve şu lastikleri satın aldıım; (link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kullandığım lastiğin modelini tam hatırlamadığım için yazamamaşıtım. Buldum, bu lastik idi:
KENDA KWICK ROLLER SPORT

Ama 700c jantta 32c üzeri kalınlık bulunmuyormuş, 26" jantta 2.0" kalınlık var. Sanırım işinizi görmeyecek.

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
@ismail eren

Malesef sehrin icinde yasiyoruz, ancak yol bisikleti ile arazi surusu daha zor, ancak mtb de lastik degisimi ile her iki alanda kullanim mumkun. Umarim merakiniz giderilmistir. Oneri icin tesekkurler.

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
@Muzaffer K.

Arkadaslar tum oneriler icin tesekkurler. Yalniz CST cok ekonomik, bunun bir sebebi var mi?
Memnuniyetsizlik var mi bu markadan?

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Arkadaslarin da degindigi gibi maxxis ya da schwalbe nin 1.50 modellerini rahatlikla kullanabilirsiniz. Eger butceniz bu markalara yetmezse benim de mtb bisikletim icin aldigim rubena flash aps 1.50 yi tavsiye ederim. Hem ekonomik (cifti 58 tl) hem de patlamaya dayanikli olarak uretilmis ozel bir model. 1.50 lastikler mtb yi biraz tuhaf gosteriyor katiliyorum. Ama gozunuz alisinca problem olmuyor. Amac asfaltta verim almak ise 1.50 bence en ideali. Simdiden hayirli olsun.

• Beğen
Tepkiler: biyolog4472

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Maxxis veya Schwalbe olmazsa Rubena'nın APS olan 1.50 yada 1.75 yaklaşık 60-70 TL onu öneririm. CST kötü bir marka ama benim bisikletimdeki CST 1 kere patladı sadece :)

• Beğen
Tepkiler: atmaca3732

codeentry

Aktif Üye
Tepki
9
Yarin bir de decathlona bakip ona gore alacagim, 1.50 yi deneyebilirim ama 95 kg im, umarim beni tasir :))

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@ismtarhan

ben cstnin çiftine geçen ay 90 lira verdim

rubena flash aps 1.50 3 ay önce almıştım 1 ay da 2 defa ıslak asfaltta düştüm o lastiklerde 100 liraya gelmişti çifti

kadıköy kızıltoprak mağazadan aldım baya bir pahalıya almışım anlaşılan...

@Tolga Çelebi

bende 1 aya yakındır var dağa taşa yola sürdüm daha patlamadı camların üzerinden de geçtim çok defa...

lastiklerin üzerinde 45 - 60 bar yazıyor 55 bar hava vuruyorum lastiklere mermer gibi oluyor...

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
10 senede CST All-Terrain lastik patlatamadım. Cam, çakıl, kaldırım ne varsa acımadan geçiyorum.
Biraz da şans işi galiba.

• Beğen

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
@Barış Onur

Kesinlikle. Benim önceki bisikletimde de vardi. Bir sene hicbir sey olmadi. Ardindan bir haftada 3 kez patladi, ikisi birer gün arayla olmak üzere.

• Beğen

Rüzgar Inoğlu

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
CST 616 tavsiye ederim. uzun süredir kullanıyorum patlama olmadı. Görünüş olarak dişli yapısı olduğundan dağ bisikletinde hoş duruyor. Google'da aratırsan resimlerini görebilirsin. Tavsiye ederim. Sporcu pazarından uygun fiyata alabilirsin. Bir de şu var. Bu benim Görüşüm. 1,50 lastik dağ bisikletin de hoş durmuyor.