dağ bisikleti hakkında tavsiye

oktay e

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Dahon
herkese merhaba
1500 tl bütçe ile dağ bisikleti almak istiyorum ama konu hakkında acemiyim
decathlonda rockrider 540 diye bir bisiklet gördüm 1500 tl fiyatlı sizce iyi mi?
ya da sizlerin önereceği bir bisiklet var mı?
boy 180 kilo 76 hangi kadroyu almalıyım?
tercih bölümünü okudum ama yinede güncel bir soru olarak sormak istedim.
yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Scudo
Tepki
36
Bisiklet
Bianchi
Rockrider 8.1 e bakabilirsin, fazla fiyat farkı yok. Gayet iyi bir bisiklet olduğu söyleniyor, kendim denemedim bilemem. 1.80 boya m beden biraz küçük gelebilir bence, large beden baksan daha iyi olabilir. Decathlona tekrar gidip deneyebilirsin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
29, 27.5 ya da 26 mı istediğinizi belirtmemişsiniz. Ben 29u baz alarak birkaç bisiklet onerebilirim. Bir de sizin için önemli olan hususları belirtirseniz. Seçenekleri daha rahat daraltabilirsiniz. Mesela kadro kalitesi, kadro garantisi, maşa, aktarma sistemi vb.
Merida big nine 70 ( 1600tl)
Sedona 920 (1300tl)
Salcano insomnia ( 1300- 1400 tl civarı)
Kron xc1000 (1500- 1600tl civarı)

oktay e

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Dahon
teşekkür ediyorum jantın seçimini nasıl yapıyorsunuz?
26 27,5 29 olması neyi değiştiriyor neleri etkiliyor

jantların neyi etkilediğini bilmediğim için yazmamıştım

aynı zamanda aktarma sisteminin de hangisi kaliteli bilmiyorum

kısacası çoğu şeyi hiç bilmiyorum.

katlanır bisikletten geçiş yapıyorum. istediğim özellik kaliteli olsun konforlu olsun.

teşekkür ederim tekrar.

oktay e

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Dahon
teşekkür ediyorum jantın seçimini nasıl yapıyorsunuz?
26 27,5 29 olması neyi değiştiriyor neleri etkiliyor

jantların neyi etkilediğini bilmediğim için yazmamıştım

aynı zamanda aktarma sisteminin de hangisi kaliteli bilmiyorum

kısacası çoğu şeyi hiç bilmiyorum.

katlanır bisikletten geçiş yapıyorum. istediğim özellik kaliteli olsun konforlu olsun.

teşekkür ederim tekrar.

Tepki
4
Bisiklet
Sedona
Jantlarin 29' olmasi konfor sagliyor diye biliyorum. Dag tas bayirda falan konfor versede kullanimi biraz zorlasiyor.benim bildiklerim bunlar. Hatam varsa duzeltme tapiniz arkadaslar yanlis bilgilendirme yapmak istemem.
Bence en iyisi 27.5' olani gibi hem konfor hem performans :) bende sedona 820 icin para biriktiriyorum:))

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.154
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, dag bisikletlerine pek hakim olmadığımdan konuyu hortlatıyorum ama Amerika’da olan bir arkadaşımız için max 1000$ Ve altında alınabilecek f/p dağ bisikleti önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.293
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Trek marlin 7 veya 8 yurt dışı fiyatları +/- 100 dolar civarı geziyor

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar

emo16

Üye
Tepki
0
İsim
Emre
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geroni Booster Dağ Bisikleti, 27.5 İnç

Kron XC75 - 27.5"

Hangisini alırsam daha iyi olur bisikletten anlamıyorum bu konuda desteğe ihityacım var .İkiside aynı markadan çıkıyor ama geroni daha ucuz parçalar var biliyorum.Geroni de aliminyum gördüm sitesinde

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano

Kron XC75 - 27.5"

Hangisini alırsam daha iyi olur bisikletten anlamıyorum bu konuda desteğe ihityacım var .İkiside aynı markadan çıkıyor ama geroni daha ucuz parçalar var biliyorum.Geroni de aliminyum gördüm sitesinde
İkisi De çöp bence alacağın bisiklet kesinlikle 24 vitesten aşağı olmasın. Nerede kullanacaksın bilmiyorum ama eğer asfalt ağırlıklı kullacaksan sabit maşalı şehir bisikleti tavsiye ederim uzun yıllar kullanırsın. ikinci el çok temiz bisikletler denk geliyor illa sıfır olmasına gerek yok

emo16

Üye
Tepki
0
İsim
Emre
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İkisi De çöp bence alacağın bisiklet kesinlikle 24 vitesten aşağı olmasın. Nerede kullanacaksın bilmiyorum ama eğer asfalt ağırlıklı kullacaksan sabit maşalı şehir bisikleti tavsiye ederim uzun yıllar kullanırsın. ikinci el çok temiz bisikletler denk geliyor illa sıfır olmasına gerek yok

Maddi gücüm yetmiyor malesef.Assfalt üzerinde kullanıcam sadece ve bisiklet ile kuryelik yapıcam kullanma amacımda budur.İkisi arasında sadece seçim yapmak isityorum bu konuda yardımcı olursanız daha çok memnun olurum

Sinyor

Daimi Üye
Tepki
195
İsim
Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
21 vites gayet iyi. Bu, daha iyi mal daha çok para konusu hiç biryere götürmez insanlığı. Hayatı rahat yaşamak lazım. Maddi şeyler bir yere kadar.
Maddi gücüm yetmiyor malesef.Assfalt üzerinde kullanıcam sadece ve bisiklet ile kuryelik yapıcam kullanma amacımda budur.İkisi arasında sadece seçim yapmak isityorum bu konuda yardımcı olursanız daha çok memnun olurum

• Beğen
Tepkiler: Ricochet

emo16

Üye
Tepki
0
İsim
Emre
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
21 vites gayet iyi. Bu, daha iyi mal daha çok para konusu hiç biryere götürmez insanlığı. Hayatı rahat yaşamak lazım. Maddi şeyler bir yere kadar.
Merhabalar öncelik sizin düşünceniz nedir acaba bu iki bisiklette

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.709
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer

Kron XC75 - 27.5"

Geroni, Kron'un alt markası. SEG ile Vestel, Altus ile Arçelik gibi. Daha iyi özellikleri ya da belirgin daha makul fiyatı olmadıkça Geroni değil, Kron tercih edilmeli.

(link)'in ve trekking bisikleti olan kardeşi (link)'in en büyük sorunu, 3x7 bisiklette 6 vites için tasarlanmış arka attırıcı ((link)) kullanması. Bu konfigürasyon hatasına sahip bir bisikleti almak, vites sorunlarını baştan kabul etmek olur.

Her iki modeli alabildiğiniz fiyatları yazarsanız belki o fiyatlara daha sorunsuz konfigürasyonu olan bir model önermek mümkün olabilir.

emo16

Üye
Tepki
0
İsim
Emre
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kron fiyatı 5900TL / V-Fren

Geroni 4800 TL / Mekanik Disk

Günlük yoğun olarak kullanıcağımdan fren konusu beni hüsrana uğratırmı düşüncem

Geroni, Kron'un alt markası. SEG ile Vestel, Altus ile Arçelik gibi. Daha iyi özellikleri ya da belirgin daha makul fiyatı olmadıkça Geroni değil, Kron tercih edilmeli.

XC75'in ve trekking bisikleti olan kardeşi TX75'in en büyük sorunu, 3x7 bisiklette 6 vites için tasarlanmış arka attırıcı (RD-TZ500) kullanması. Bu konfigürasyon hatasına sahip bir bisikleti almak, vites sorunlarını baştan kabul etmek olur.

Her iki modeli alabildiğiniz fiyatları yazarsanız belki o fiyatlara daha sorunsuz konfigürasyonu olan bir model önermek mümkün olabilir.

Corelli Snoop 5.1 6100TL / Hidrolik fren (Bunu yeni gördüm avantajlı mı bilemedim)

Alazarhus

Üye
Tepki
102
İsim
Kerem Atalar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yaz Corelli Snoop 5.3 kullandım ve gayet memnundum. Çalınmasaydı büyük ihtimalle değiştirmez portbagajıydı çantasıydı doldurur gezerdim.

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.851
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Corelli Snoop 5.1 6100TL / Hidrolik fren (Bunu yeni gördüm avantajlı mı bilemedim)

Kron alın corelliden uzak durun. Vites sistemindeki hiçbir parça orjinal değil. Fren vites kolları da hepsi çin malı. Kron alabilirsiniz v fren sizi üzmez ayarı doğru yapıldığı sürece. Yıllarca corelli kullandım , çok çektim bu sorunlardan bana güvenin. Hem kadrosu kötü hem komponentleri berbat. Kron en azından orjinal shimano parçalar kulanıyor ve kadro boyası güneşte renk değiştirmiyor.