Cube bisikletlerin Almanya fiyatı?

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Selamlar.. Almanya dan bisiklet alıp gelmek ya da bir tanıdığa getirtmeyi düşünüyorum.. düşündüğüm marka cube sl acid ya da ltd olabilir.. fiyatların Türkiye ye geldiginde döviz kurlarıylafena yüksek geleceği tartışılıyor.. sizce arada ne kadar fiyat farkı olur ve değer mi mesela cube attention sl 2015 chainreactioncycles ta 832 euro.. acaba almanyadaki bi bisikletçi de fiyatı nasıldır

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@semih s.

Almanya fiyati da ayni,
- Cube Attention SL 800€-850€ arasi
- Acid'ler +-900€ civari

LTD'ler modele göre degsiyor...
- LTD Comp 600€-650€ civari
- LTD Pro 850€-950€ arasi
- LTD Race'ler 1000€- 1150€ arasi.

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
@Murat Cömez
Erdoganlar bisikletle görüstüm 1000 euro civarı bi geliş tahmin ediyorlar cube attention sl 2015 için.. sizce arada fiyat 200 euro civarı olur mu yoksa daha mı fazla...
Bi aksilik çıkmazsa Almanyadan getirtecegım ama aradaki fark 600 700 den az olursa getirtmem değmez

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Erdoganlarda dedigin bisiklet 2500TL diye biliyorum ben, yani almanya ile ayni fiyat. Bana 2 gün önce bir arkadas yazmisti 2500TL oldugunu ve 10 güne kadar da acak.
Mesajida duruyor isim göstermeme sartiyla mesaji gösterebilirim.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
almanyadan indirimli olamsı durumunda getirmeniz mantıklı,
2014 model düşünürseniz almanyadan daha da güzel bir indirimden faydalanırsınız...

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Ben geçtiğimiz sene Cross Race aldım Erdoğanlar Bisiklet'ten. 1300€ gibi bir fiyata geldi. Peşin ödesem bir 100-150 euro kadar düşüyorlardı hemen hemen. Almanya fiyatı da bu kadardı.

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@r.ezk

Almanyanin neresin de 2015 model cubeler indirim de, bidiginiz bir yer varmi öyle daha yeni gelen bisikletleri indirime sokan? :)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
almanyadan bisiklet alan biri olarak tr- fiyatına göre karım 850 Euro oldu,
tax free iadesi , kargo parası ödemedim, yılsonu kampanyasından indirimli.

@Murat Cömez

Murat hocam, 2015 modellerin gelmesi sonucu indirimi kaçırmamak lazım,
aldığım bisikletin 2015 ile arasında 200 Euro fark vardı.. hatta ellerinde tek kaldığı için ekstra indirimli idi bana uygun kadro boyunun sonucusunu 2014 modelin ki devamı yoktu:)

3-4 ay kadar kovaladım ama :) temmuzdan beri, ilk zamanla sizede sormuştum hatta

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@r.ezk

850€ karmi ettiniz? yani siz kendi bisikletinizi sadec 350€'yami aldiniz. Vallaha bravo, almanya gercekten cok ucuzmus, nasil ben bunun farkina varamadim hayret.
Bir de kargo ödemeden nasil getirttiniz?

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
yok yanlış anladın, 850 Euro daha ucuza aldım,
yolcu beraberi olunca kargo ödenmiyor..

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@r.ezk

Tamam dogru anladim...
Simdi senin bisikletin normal fiyati 1499€, bu fiyatdan aldiysan 850€ daha ucuza alinmis sekli 650€ oluyor
Eger indirimli fiyatdan aldiysan, indirimli fiyati 1100€ ile 1200€ arasi oluyor ve 850€ daha ucuza alinmis sekli 250€ ile 350€ oluyor.

Bu 850€ kar isini nasil basardigini adim adim yazarsan foruma inan cok büyük faydasi dokunacagini düsünüyorum. Dedigin 850€ cok ciddi bir rakam.
Bisikleti nereden aldiniz, ögrene bilirmiyim.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Geçtiğimiz Yazın Erdoğanlardan Ciddi Ciddi Almayı Düşünüyordum..Baktım 3000 lira bisiklette karma sistemli bir şey alacağıma Cube Kadro Alırım ki Kadrolarını Bir Alman Sitesinden buldum Ona Ful Set Döşerim Şuan Erdoğanlar'da Zamanında baktığım modeli bitmiş..Chaınreactıon'da kargosu zaten Yetiyor Türkiye'ye getirmemek için bir sebep:D.Sistem Olarak'ta Sram Hastası Olmama Rağmen Daha önceden sipariş verdiğim Xt Hoşuma gitti bir adet sağ salim kadro alırsam tek hedefim Full set bir makine dizmek...

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Şüpheci bir tavırla yaklaşımınız pek hoşuma gitmedi açıkcası, orda yaşamanıza rağmen bazı indirim sitelerinden haberdar değilsiniz demekki, ben araştırmalarım sonucu bulduğum 5-6 alman sitesini temmuzdan buyana devamlı takip ettim ve 2015 modeller lanse edilince 2014 unu en ucuza satan yerden yıl sonu indirimini de yakalayınca aldım... Şuan bisiklet hazır, ocak ayında tr uçmayı bekliyor :)

Burdan kimseye birşey ispat etme çabasında değilim, samimi olarak bisiklet alıcak arkadaşlar, ordan bir gelenleri varsa özel yazarsanız elimden geldiğince olurum, yasal düzenlemelerle beraber... Diğertürlü hem şüpheci yaklaşıp hemde armutpiş ağzımadüşe pek hevesli değilim bukadar çaba sonrası birde...

İmzamdaki mevcut kadrolarına sahip bisikletin 2013 modeli, türkiye fiyatı doruk bisiklette 1850 euro

(link)

Benim alış fiyatımda almandaki sizinde bilğiniz vardır belki %19 tax free ile 1000 euroya geldi, indirimli normal almanya satışı size 1200 euro vergilerle...

Aşağıdaki konudan ilerde siteyide açıklarım belki :)

(link)

@Murat Cömez

Tr fiyatlarından haberiniz yok sanırım son kalan küçük kadro fiyatları belirleyici olmuyor maalesef..

50 kadro boyunda 1650euro
(link)

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@r.ezk

Ya siz beni, yada ben sizi yanlis anladim. Burada yasamama ragmen tüm indirim sitelerinden ve o sitelerden dahada ucuza alinacak tüm yerleri bilirim.
Ben sizin bisikleti almanya indirimli fiyatindan 850€ ucuzuna aldiginizi sandim. Cünkü tax free geri aldim, kargo ödemedim ve böylece 850€ kar ettim deyince, ben de 1200€ dan 850€ daha indi sandim, yoksa neden süpeleneyimki.

Evet tr fiyati 1650€ ile 1850€ arasi ve budurumda tabiki dediginiz kari etmis oluyorsunuz ama sizin almanyada akrabalariniz oldugu icin sanlisiniz.
Budurumda ben sizi yanlis anladigim icin özür diliyorum.
Ayrica ben sizin gibi üyelerden kesinlikle süpelenmem. Yazdiginiz konulari okurum ve hosumada gidiyor ayrica.:):)

NOT: Keske almanyaya geldiginiz de benim teklifimi kabul ederek benimle bulussaydiniz, ben sizin kaldiginiz yere sadece 10km uzaklikta oturuyordum ve o bisikleti satis fiyatina degil de bisikletcinin alis fiyatina alirdim.

Tekrar kusura bakmayin, ayrica bir de karar verin benimle sizli bizlimi yoksa senli benlimi olmak istiyorsunuz. Benim icin senli benli uygundur... :)

• Beğen
Tepkiler: r.ezk

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
İkinci mesajda sezdim yanlış anlaştığımızı söyledim de ama sıkıntı oldu neyse, rica ederim ne özürü.
ben sen biz siz farketmez, işten çıkarken acele yazmıştım orada :) yoksa yaşcada büyüğümsünüz.

Tübingende Denk gelemedik ozaman, müsait olamadım isviçre ve italyaya geçtim sonrasında. Ama bahara gelirim belki ozamanda bir mtb alırım, görüşür Neckarmüller içeriz gartenstrabe de :)

Tr de bu kadroyu bulmakda ayrı bir mesele 1800euronuz olsa bile,

Hüseyin noktayı koydu, :alkis:
Evet o siteden aldım Bikediscount.de 1007 ye aldım...
Son kalan kadrolar bitti, gtc pro carbon kırmızısiyah 60-62 için ... beyaz carbon gtc ler düşünülebilir, 1090 (shimano 5800 serisi) euro ve 1200 euro olarak..
Tax free belgesi istemelisiniz birde siteyle yazışıp, ekstra paketlemede alınmalı radonun siteden.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
@Erdal YILMAZ

Tavsiye etmem,:p
Şaka biryana satılırmı ah ah...:eek:

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@Erdal YILMAZ

Cube'a baktımda beni 60 Kadro ancak kurtarıyor :D

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Evet ölçülere dikkat normalden iki üst veya bir üst size seçmek gerekiyor..