Cst lastik nasıl ömrü uzun mudur?

Scudo

Coolman_27

Üye
Tepki
64
Patlamayan ve eskimeyen lastik büyük icat.
Oldukça dayanıklı demek istedim, bisikletim çalınana kadar yaklaşık 3 yıl kullandım, sadece 1 kez patladı, çok fazla da yıpranmadı. Ben yağışlı havalarda bisiklete pek binmiyorum, ıslak zeminde fazla yol yapsam tercih edeceğim bir lastik olmazdı.

• Beğen
Tepkiler: templeos
Tepki
79
İsim
Kerem Tarık
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cst c1752 (26x4.00) ile schwalbe jumbo jim addix speedgrip (26x4.40)' i karşılaştıracak olursam patlama direnci olarak cst çok çok daha iyi, ömrü uzun, ancak yuvarlanma direnci diye bir şey yok. Schwalbe jumbo jim ise yuvarlanma direnci olarak cst den çok çok daha üstün. 5500 km civarında cst den schwalbe ye geçtim. Aslında lastiklerin durumu iyiydi ancak arka lastik dişleri gitmeye başlamıştı. Schwalbe 2000km sonrası cst' nin durumuna geldi, asfalt zımpara gibi lastiği yedi. Ülkemizde ne yazık ki fat bike için lastik çeşidi olarak pek çeşit yok. 26x4.40 schwalbe yerine yine 26x4.00 cst ye döneceğim.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ömrünü bilmiyorum ama Jack Rabbit 29X2.25 yol tutuşu mükemmel bir lastik. İnanılmaz zorluyordum kayma ya da tutuş kaybı yaşatmıyordu hiç, tek sorunu biraz narin ve ince bir lastik. Çok sık patladığı için Smart Sam aldım ama tutuşu berbat. Verdiğim paraya pişman oldum.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.735
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ömrünü bilmiyorum ama Jack Rabbit 29X2.25 yol tutuşu mükemmel bir lastik. İnanılmaz zorluyordum kayma ya da tutuş kaybı yaşatmıyordu hiç, tek sorunu biraz narin ve ince bir lastik. Çok sık patladığı için Smart Sam aldım ama tutuşu berbat. Verdiğim paraya pişman oldum.
Yol tutuşu ile patlak direnci genelge ters orantılı oluyor. Keşke her bisikletim için birden fazla jant setim olsa da istediğim zaman duruma göre kullansam.

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tekrardan merhaba, Jack rabbit lastiklerimle 1200 km yaptım ve özellikle arka lastiğin yere basan orta dişleri epey eridi. Sıfır aldığım Smart Sam lastikleri sattım. Uygun fiyatlı Continental Cross King 29x2.2 buldum, tavsiye eder misiniz? %60 arazi %40 asfalt gibi kullanıyorum. 29 ölçülerinde MTB lastiği tavsiye edebilir misiniz? Maxxiss Crossmark 2 ve Continental Cross King arasında kaldım, bu lastikler nasıldır?

Tepki
0
İsim
Egemen
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yakın zamanda continental race king lastikten cst rock hawk a geçtim, beklentimin çok üstünde çıktı ama bi' continental kadar yol tutmuyor. (bir de, forumda yeniyim nereden başlık açabilirim?)

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yakın zamanda continental race king lastikten cst rock hawk a geçtim, beklentimin çok üstünde çıktı ama bi' continental kadar yol tutmuyor. (bir de, forumda yeniyim nereden başlık açabilirim?)
Hoşgeldiniz, konu açmak için 50 mesaj yazmanız gerekiyor. CST Jack Rabbitlerde mükemmel yol tutuyor ancak dişleri çabuk eridi. Continental Cross King aldım inşallah cst'den sonra pişman etmez.

Tepki
0
İsim
Egemen
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hoşgeldiniz, konu açmak için 50 mesaj yazmanız gerekiyor. CST Jack Rabbitlerde mükemmel yol tutuyor ancak dişleri çabuk eridi. Continental Cross King aldım inşallah cst'den sonra pişman etmez.
Continental'in pişman edeceğini zannetmiyorum. Race kingleri yaklaşık dört yıl kullandım, performanstan bir kaybı yoktu. Cstleri daha kaba göstermek için koydum:)