Castelli Ürünleri Hakkında

Tepki
3
İsim
erdal sevim
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar Castelli ürünlerini Türkiye'de satan bir mağaza yada satıcı biliyor musunuz?
Alpha Jacket diye bir kışlık üst giyeceği var, mükemmel. Tam kışın bisiklet sürmek için, teri dışarı atıyor, su ve rüzgar geçirmiyor vede en önemlisi çok soğuk havalarda bile kullanılabiliyor. Vücut formunu aldığı için de hareket kabiliyeti sonsuz. Biraz pahalı ama bence değer. Türkiye de nereden tedarik edilebilir? Yardım lütfen. Alpha_jacket_castelli_1.jpg

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Castelli'nin ürünleri maalesef Türkiye'de satılmıyor. Sizin baktığınız ceketin incesi olan Alpha Wind Jersey de dahil pek çok Castelli'yi İngiliz internet sitelerinden aldım, sorunsuz geliyor.

Tepki
3
İsim
erdal sevim
Bisiklet
Specialized
@Murat B. peki gümrük'den geçerken sorun olmuyor mu? Malum fiyatlar yüksek

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@erdal sevim Fiyatı 75€'luk muafiyetin üstünde olduğu için %18 vergi vermek gerekiyor. Türkiye'de satın aldığımız herşeyin fiyatının içinde aynı oranda KDV olduğu için ben bunu sorun olarak görmüyorum. Teslimatı PTT yapıyorsa ödemeyi postacıya nakit olarak yapmak gerekiyor. DHL gibi firmalar getirdiğinde öncesinde gümrük işlemleri için bir form doldurmak da gerekiyor, vergi ödemesi kredi kartı veya EFT ile de yapılabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: erdal sevim

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Merhaba @erdal sevim ;
Maalesef benim bildiğim kadarıyla da Türkiye'de satışı yok...Ama Avrupa'daki güvenilir sitelerden tedariğini sağlayabilirsiniz...

Chainreaction (İngiltere)
Bike24 (Almanya)

bu 2 siteyi incelemeniz açısından önerebilirim...

• Beğen
Tepkiler: erdal sevim

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sora'nın Castelli'den bariz bir kalite farkı var mıdır? Ona göre birkaç parça Castelli alıp deneyeceğim?

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sora'nın Castelli'den bariz bir kalite farkı var mıdır? Ona göre birkaç parça Castelli alıp deneyeceğim?
Castelli nin sora ile yakın kalitede ürünleri de var daha kaliteli ürünleri de var. Modele göre değişiyor. Standart formalarında bence bariz farkta kalite uçurumu bulunmuyor.

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Castelli nin sora ile yakın kalitede ürünleri de var daha kaliteli ürünleri de var. Modele göre değişiyor. Standart formalarında bence bariz farkta kalite uçurumu bulunmuyor.
Pekala o zaman bir soru sorayım. Sonbahar için bir rüzgar geçirmez jacket düşünüyorum sora boost+'nın üzerine castelli jacket giysem yakar mı? Ya da castelliye o kadar para verme şu şu var diyebileceğiniz bir örnek var mı?

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pekala o zaman bir soru sorayım. Sonbahar için bir rüzgar geçirmez jacket düşünüyorum sora boost+'nın üzerine castelli jacket giysem yakar mı? Ya da castelliye o kadar para verme şu şu var diyebileceğiniz bir örnek var mı?
Son bahar için bence çok olur dediğiniz kombinasyon.Castelli yada gore markasının kullandığı (goretex patentli ) windstoper özellikli formalar içine giyeceğiniz güzel bi içlikle bence yeterli olur, hatta bir de yelek ile üzerine kışı da geçirirsiniz .

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.415
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Castelli'nin belli amaçlara uygun ürünleri var. Endurance ürünleri uzun süreler konforlu sürüş yapmanızı sağlarken aynı zamanda dayanıklı kolay deforme olmayan ürünler. Yarışa yönelik ürünleri ise çok narin. Yarışa yönelik ürünlerini ben gündelik giyeyim derseniz bir sezon görmez, uzun sürüşlere de gelmez. Tıpkı bisiklet parçası gibi gramajı üzerine değer alıyor. Aero race 4.0 kullanıyorum 168 gr. Yanlarındaki ve askısındaki kumaş ile tayt yokmuş gibi hissettiriyor ki bu Castelli'nin orta sınıf bir taytı. Buna rağmen ilk sene sonunda askıdaki tül incelinde kumaş deforme olmaya başladı, bel kısmındaki kumaşın lastiği dökülmeye başladı. Aynı zamanda aldığım Endurance 3 tayt daha yeni gibi duruyor. Sora beğendiğim bir marka hem kesim hem de kumuş kalitesi olarak güzel ilerledi ama Castelli, Santini gibi markaların doğru ürünleriyle karşılaştırıldığı zaman daha çok yolu var. Castelli'nin bir çok kışlık ürünü var, seviye seviye. Kullanacağın sıcaklığa göre doğru ürünü alırsan üzmez, iyi ki almışım dersin. Ama o tip ürünleri çok yüksek fiyatlara satılıyor.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.090
Bisiklet
Trek
Merhaba,

Sora hic kullanmadim bu yuzden castelli ile karsilastirma yapamiyorum ama kislik kiyaftlerimin tamami castelli bu yuzden yorum yapabilecegimi dusundum.
Yaz/kis surekli ruzgarli havada kullaniyorum, eger soguk degilse ( 10 dereceden yukari diyelim ) gabba ile cikiyorum. Ruzgar korumasi cok basarili, yagmur korumasi fena degil. Altina iclik ya da ustune ceket giymeye gerek duymuyorum. Gerekirse kolluk takiyorum.

Hava biraz daha soguksa trasparente uzun kollu forma ile cikiyorum, altina termal iclik giyerek sifirin altinda ( ruzgarla beraber hissedilen daha dusuktur ) sicakliklarda surus yaptim sorun yasamadan, ceket giymeye hic ihtiyac duymadim. Trasparente uretimden kalkti, yerine perfetto geldi sanirim.

Ozetle, castelli'de "windstopper" yazan urunleri sizin ihtiyaciniz icin gozunuz kapali alabilirsiniz. En ust seviye urunleri ise rc ( rosso corsa ) diye isaretli.
Castelli alip da pisman olmadim hic. Yazlik kiyafetler bir yere kadar idare ediyor da kislik kiyafet icin gerekirse para biriktirip castelli, gore wear gibi urunler alma taraftariyim.