Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

ekingklp

Üye
Tepki
34
İsim
Ekin
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kelebek gidon için açılı boğaz şart zaten. Satori Zone da kelebek gidonlar içinde açıları en iyi olan model. Kelebek gidon kullanabiliyor olsaydım tercih edeceğim tek model olurdu.
Evet bende biraz araştırdım o nedenle açılı gidon Boğazı alacağım ama şimdi 95mm mi yoksa 110mm mi kararsız kaldım aradaki 1,5 cm farkın marjinal faydası ne derece etkilenir acaba. Fiyatlar da birbirine yakın. Birde bisikletin üstündeki de xlc marka.

Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.941
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Evet bende biraz araştırdım o nedenle açılı gidon Boğazı alacağım ama şimdi 95mm mi yoksa 110mm mi kararsız kaldım aradaki 1,5 cm farkın marjinal faydası ne derece etkilenir acaba. Fiyatlar da birbirine yakın. Birde bisikletin üstündeki de xlc marka.
Bisikletteki boğaz kaç mm (merkezden merkeze)?
1687200193861.png

Aradaki uzunluk farkı ve verilecek açıya göre gidonun yaklaşık nerede olacağı tahmin edilebilir. Üstündekiyle aynı boyda alınırsa yukarı açı verilirse gidon yükselip yaklaşacak. Yaklaşması istenmiyorsa uzunu alınabilir, yaklaşması daha iyi olacaksa kısası alınabilir. Kelebek gidonda fren-vites kollarının olduğu alt kısım normal gidona göre çok yaklaşıp alçaldığından uzun boğaz daha iyi olabilir gibi geldi bana ama emin değilim.
Değişim yapılabilecek bir yerden alınırsa fikir değiştirmeye açık olur.

• Beğen
Tepkiler: ekingklp

ekingklp

Üye
Tepki
34
İsim
Ekin
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikletteki boğaz kaç mm (merkezden merkeze)?
306033 dosyayı görüntüle

Aradaki uzunluk farkı ve verilecek açıya göre gidonun yaklaşık nerede olacağı tahmin edilebilir. Üstündekiyle aynı boyda alınırsa yukarı açı verilirse gidon yükselip yaklaşacak. Yaklaşması istenmiyorsa uzunu alınabilir, yaklaşması daha iyi olacaksa kısası alınabilir. Kelebek gidonda fren-vites kollarının olduğu alt kısım normal gidona göre çok yaklaşıp alçaldığından uzun boğaz daha iyi olabilir gibi geldi bana ama emin değilim.
Değişim yapılabilecek bir yerden alınırsa fikir değiştirmeye açık olur.
Evet haklısınız o zaman decathlondan alayım en azından olmazsa mağazaya götürüp iade edebilirim. Kendi üstündeki 9cm cm civarı ama zaten yukarı kaldırıp yaklaşacak bu sefer de fazla yakın olacak gibi

• Beğen
Tepkiler: Spartiat

retrower

Üye
Tepki
52
İsim
Berk
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
IMG-20230626-WA0020.jpgIMG-20230626-WA0022.jpgIMG-20230626-WA0023.jpg
Carraro 230 bisikletim için çamurluk önerisi olan var mı? Arkada halihazırda heybe var ve çamurluğun gireceği alan çok dar. Uygun bir çamurluk bulamadım.

Dosyalar

ekingklp

Üye
Tepki
34
İsim
Ekin
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sonunda kelebek gidonum ve açı ayarlı gidon boğazını taktık. Sürüş inanılmaz rahat oldu. Aldığım gidon satori zone kelebek gidon. Gidon boğazı decathlon btwin marka. Bana en rahat gelen pozisyonda ayarladım. gidon sargısı olarak da decathlonda satılan jel sargılardan aldım. Kelebek gidonu tavsiye ederim.

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sonunda kelebek gidonum ve açı ayarlı gidon boğazını taktık. Sürüş inanılmaz rahat oldu. Aldığım gidon satori zone kelebek gidon. Gidon boğazı decathlon btwin marka. Bana en rahat gelen pozisyonda ayarladım. gidon sargısı olarak da decathlonda satılan jel sargılardan aldım. Kelebek gidonu tavsiye ederim.
Güle güle kullanın tekeriniz patlak yüzü görmesin inşallah 🙂

• Beğen
Tepkiler: ekingklp

Bay Egoist

Üye
Tepki
3
İsim
Kerem
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı geceler arkadaşlar. Carraro sportive 324 almak istiyorum. Kadro rengi çok hoşuma gidiyor. Fiyat 10 k. Ancak 12 k ya carraro sportive 328 var. Farkı ise arka aktarıcı deore ön aktarıcı altus. 2 bunu verip 328 almak mı mantıklı yoksa 324 te bulunan ön aktarıcı tourney arka altus ile yola devam mı etmek. Teşekkür ederim.

Dosyalar

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
477
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayırlı geceler arkadaşlar. Carraro sportive 324 almak istiyorum. Kadro rengi çok hoşuma gidiyor. Fiyat 10 k. Ancak 12 k ya carraro sportive 328 var. Farkı ise arka aktarıcı deore ön aktarıcı altus. 2 bunu verip 328 almak mı mantıklı yoksa 324 te bulunan ön aktarıcı tourney arka altus ile yola devam mı etmek. Teşekkür ederim.

Benim tercihim 328 olurdu. Sadece 2 aktarıcı farkı olarakta dusunmeyin. Aynakol ve Ruble farkıda var. Ayrıca dişli oranları 328 de yokuş çıkmaya çok daha uygun.

328 diger farklara gelirsek de pedallar farklı, ve furş takımı Fsa.

Diger tüm özellikler aynı.

• Beğen
Tepkiler: Bay Egoist

Linwelin

Üye
Tepki
117
İsim
Eren
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ikisi arasında kalındıysa şu ekonomide 2bin tl için yeterli fark var, ben olsam 328'i seçerdim.

• Beğen
Tepkiler: Bay Egoist

Bay Egoist

Üye
Tepki
3
İsim
Kerem
Bisiklet
b'Twin
Peki 12 k ya tavsiye edeceğinuz başka bir model marka var mı?

PowerCore

Üye
Tepki
1
İsim
Yağız
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar SPORTIVE X 28 veya Sportive 330 modelini almayı düşünüyorum
Aslında ölçüden emin olsam Sportive X modelini alacağım fakat sadece 51 kadro mevcut
1.83 boy, 85 kg iç bacak boyum 86cm
Bu ölçülerde 51 kadro bana uyarmı?

Sportive 330 da ise 52 ve 56 mevcut, konu içerisinde okuduğum kadarı ile 82-84 cm iç bacak boyu ile sorunsuzca 52 kadro kullanan arkadaşlar var, hatta biraz ufak olmasını rahatlık bakımından önerenlerde var.
Fakat emin olamadım.

Son düzenleme:

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.603
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar SPORTIVE X 28 veya Sportive 330 modelini almayı düşünüyorum
Aslında ölçüden emin olsam Sportive X modelini alacağım fakat sadece 51 kadro mevcut
1.83 boy, 85 kg iç bacak boyum 81cm
Bu ölçülerde 51 kadro bana uyarmı

Sportive 330 da ise 52 ve 56 mevcut, konu içerisinde okuduğum kadarı ile benzer vücut ölcülerine sahip arkadaşlar 52 yi kullanıyor.
Fakat emin olamadım.
178 boy
78 iç bacak boyu ile bana 52 cm biraz büyük geliyor.
Carraro 330 52 cm kadro boyu L olarak geçiyor.Ben sizin için 52 cm’nin tam olacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: PowerCore

PowerCore

Üye
Tepki
1
İsim
Yağız
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İç bacak boyunu yanlış yazmışım hemen düzelttim 86 cm

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.603
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İç bacak boyunu yanlış yazmışım hemen düzelttim 86 cm
330 da arada kalabilirsiniz o ölçüyle bende olduğu gibi 48 alsam belki ufak gelecekti 52 aldım biraz büyük geldi..
Deneme yaparak almakta fayda var.

• Beğen

PowerCore

Üye
Tepki
1
İsim
Yağız
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Stok kontrolü yapıldıktan sonra maalesef 52 ve 56 da stoklarda kalmadığını söylediler, sadece 48 olduğu için Sportive 330'da alamıyorum.
54 yada 56 Sportive x sipariş etmek istediğimde, Fabrikadan sipariş geçemediklerini fabrikanın ürün göndermediğini ve bu sebepten kendilerininde mağduriyet yaşadıklarını söylediler,
Fabrikanın ne zaman mal göndereceği belli değil, ihraçtan geri dönen ürün olursa lütfederler belki..
saçma sapan bir hale geldik.

KrtgSltr

Üye
Tepki
63
İsim
Kortug
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Stok kontrolü yapıldıktan sonra maalesef 52 ve 56 da stoklarda kalmadığını söylediler, sadece 48 olduğu için Sportive 330'da alamıyorum.
54 yada 56 Sportive x sipariş etmek istediğimde, Fabrikadan sipariş geçemediklerini fabrikanın ürün göndermediğini ve bu sebepten kendilerininde mağduriyet yaşadıklarını söylediler,
Fabrikanın ne zaman mal göndereceği belli değil, ihraçtan geri dönen ürün olursa lütfederler belki..
saçma sapan bir hale geldik.
Sportive 330 için Sisman bisiklette 52 ve 56 stokta gözüküyor. Bir bakın isterseniz.

• Beğen

coffeebean

Üye
Tepki
0
İsim
ozan
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
arkadaşlar selam,

carraro 225 sportive almayı düşünüyorum ama kadro boyu konusunda kafam baya karıştı. Boy 177 iç bacak 86. Bacaklarım vucuduma göre biraz uzun sanırım. Bacaga göre büyük kadro, genel boya göre 1 kücük kadro çıkıyor sanki.. nasıl bir yol izlemem lazım bilgili bir arkadaş aydınlatabilir mi ?

bambiceren

Üye
Tepki
0
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, 2 senedir Carraro Sportive 230 kullanıyorum. Müthiş memnunum fakat dün çok ilginç bir sorun yaşadım. Bir anda gidon tek tarafa döndüğünde takılmaya yapmaya başladı ve biraz oynadıktan sonra tamamen kitlendi. Şu an gidonu ne sağa ne sola çevirebiliyorum. Sökmeyi denedim ama sorun nerede, nereden kaynaklanıyor ondan da emin olamadım. Daha önce böyle bir sorun yaşamış birileri var mı, döküm için önerebileceğiniz bir video varsa o da işe yarayabilir. Şimdiden teşekkürler.

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
477
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, 2 senedir Carraro Sportive 230 kullanıyorum. Müthiş memnunum fakat dün çok ilginç bir sorun yaşadım. Bir anda gidon tek tarafa döndüğünde takılmaya yapmaya başladı ve biraz oynadıktan sonra tamamen kitlendi. Şu an gidonu ne sağa ne sola çevirebiliyorum. Sökmeyi denedim ama sorun nerede, nereden kaynaklanıyor ondan da emin olamadım. Daha önce böyle bir sorun yaşamış birileri var mı, döküm için önerebileceğiniz bir video varsa o da işe yarayabilir. Şimdiden teşekkürler.
Muhtemelen furş takimindadır sorun, sökün temizleyin, gözle görülür bir problem yok ise gresleyip yerine takın, alet edavat var ise işlem basit. En kotu ihtimallede bir furş takimi alirsiniz fiyatlar afaki degil.

• Beğen
Tepkiler: bambiceren