Carraro CR-Tour World hakkında bilgisi olan var mı?

estaba

Üye
Tepki
214
İsim
Süleyman TURKAN
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende dayanamayıp 400 km git 400 gel yaparak gebze den depoda yatan 2020 model V frenli bir 46 kadro sahibi oldup aranıza katıldım. boy 1.72 ayakkabısız.
Küçük bir ayarlamadan sonra birazda gidon ile ugraşmam lazım ama frenler sanırım tork ile açılıyor.
birde bu arkadaki farın arka jant içinden geçen kablosunu bisikletin tekeri koparmış. onu çekmem veya çektirmem lazım. önerisi veya link verebilecek varmı? nasıl bi kablo kullanmam lazım. tekrar aynı problem olmasın diye yapmam gereken birşey var mı?
lastik ölçükeri 700x40 maraton plus tour

20231218_192324.jpg

Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.941
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
...ama frenler sanırım tork ile açılıyor...
Frenler Magura HD ise evet, torx ile açılıyor.
1702923490198.png

...arkadaki farın arka jant içinden geçen kablosunu bisikletin tekeri koparmış. onu çekmem veya çektirmem lazım. önerisi veya link verebilecek varmı? nasıl bi kablo kullanmam lazım...
Jant değil, çamurluğun içinden.

Normalde böyle bir kablo: (link) (bu çok kısa, daha uzununu bulmak lazım)
Çoğu arka lambada mandala bastırınca içinden tel geçirilebilen, bırakınca sıkıştıran bağlantı var. Öyle değilse, kablonun ucundaki soketlerin lambadaki yuvalara geçirildiği şekildeyse böyle: (link)

Böyle kablolar da olur: (link) , (link)

...tekrar aynı problem olmasın diye yapmam gereken birşey var mı?...
Fazla gevşek olup sarkmamalı, güzergahı boyunca mümkün olduğunca çok yere sabitlense iyi olur. Bagaj altından da yürütülebilir.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve estaba

estaba

Üye
Tepki
214
İsim
Süleyman TURKAN
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Frenler Magura HD ise evet, torx ile açılıyor.
312881 dosyayı görüntüle

Jant değil, çamurluğun içinden.

Normalde böyle bir kablo: (link) (bu çok kısa, daha uzununu bulmak lazım)
Çoğu arka lambada mandala bastırınca içinden tel geçirilebilen, bırakınca sıkıştıran bağlantı var. Öyle değilse, kablonun ucundaki soketlerin lambadaki yuvalara geçirildiği şekildeyse böyle: (link)

Böyle kablolar da olur: (link) , (link)

Fazla gevşek olup sarkmamalı, güzergahı boyunca mümkün olduğunca çok yere sabitlense iyi olur. Bagaj altından da yürütülebilir.
evet 2020 model frenler magura bunun da çok dertli bi fren olduğunu söyleyende çok hiç sorun yaşamadım canavar gibi kullandım diyen de çok :) bakalım kullandıkca görecez.
aynen onu diyecektim sadece çamurluğa girdigi yerden sonra ve çamurluktan çıktıgı noktadan kopmuş yani arka lambanın içine giden kablonun soketleri saglam çamurluga giden kısmı kopmuş. aslında fotosunu gündüz vakti çeksemde güzel olurdu ama kabloyu çektikten sonra silikon atsam bamurluk boyunca nasıl olur acaba?

ön far da sarı ampul var ya güzel bi led ampul isigi iyi veren yada farı komple değiştireyim diyorum. acaba (link) olmassa (link) teşekkürler.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.941
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
...kabloyu çektikten sonra silikon atsam bamurluk boyunca nasıl olur acaba?...
Olur bence.

...
ön far da sarı ampul var ya güzel bi led ampul isigi iyi veren yada farı komple değiştireyim diyorum. acaba (link) olmassa (link) teşekkürler.
Özceylan'da daha hesaplı farlar var ( (link) ) ama Amazon'daki toptrek de güzelmiş. Özelliklerinde 1.8W diyor, dinamo herhalde 3W'tır, yetmesi lazım.

estaba

Üye
Tepki
214
İsim
Süleyman TURKAN
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olur bence.

Özceylan'da daha hesaplı farlar var ( (link) ) ama Amazon'daki toptrek de güzelmiş. Özelliklerinde 1.8W diyor, dinamo herhalde 3W'tır, yetmesi lazım.
şu kablo işini bi halledeyim sonrasında o amazon a bi bakacam. şu hepsiburadakileri sipariş vereyim de gelsin bari. 18g iyidir. ince gerekirse ötekini kullanırım. Teşekkürler. bide işler bitsin bi Brooks Cambium C17 All Weather niyetim var ama bakalım bisikletle bi nasıl anlaşacaz karşılıklı seversek birbirimizi bide selemizi alırız.

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
250
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bende dayanamayıp 400 km git 400 gel yaparak gebze den depoda yatan 2020 model V frenli bir 46 kadro sahibi oldup aranıza katıldım. boy 1.72 ayakkabısız.
Küçük bir ayarlamadan sonra birazda gidon ile ugraşmam lazım ama frenler sanırım tork ile açılıyor.
birde bu arkadaki farın arka jant içinden geçen kablosunu bisikletin tekeri koparmış. onu çekmem veya çektirmem lazım. önerisi veya link verebilecek varmı? nasıl bi kablo kullanmam lazım. tekrar aynı problem olmasın diye yapmam gereken birşey var mı?
lastik ölçükeri 700x40 maraton plus tour

312880 dosyayı görüntüle
Valla kardeşim servet bulmuş gibisin şu an. :)
Pamuklara sar...
Bisikletin fiyatı sitede şu an 50.900 TL oldu.
Yol ve graveller de uçmuş durumda. Bakalım nereye gidecek bu iş...

• Beğen
Tepkiler: estaba

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.622
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pamuklara sar...
Cehennemin dibine gidiyoruz da bu gidişata kim dur diyebilecek. Yıl başından sonra yine zam gelir. Asgari ücrete zam geldi maliyetler arttı kem küm ehem derken hopp 100k altında anca claris setli bisikletler kalır.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.569
Bisiklet
Scott
Yeni nesil genç kardeşlerimiz altcoin'lerden, kaldıraçlı forex işlemlerinden, borsada halka arzlardan, Tiktok bağışlarından parayı hamuduyla götürüyor sizin haberiniz yok :) O 100K bisikletleri de parayı bastırıp peynir ekmek alır gibi alanlar olacaktır.

mcadirci

Aktif Üye
Tepki
288
İsim
Mehmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Yeni nesil genç kardeşlerimiz altcoin'lerden, kaldıraçlı forex işlemlerinden, borsada halka arzlardan, Tiktok bağışlarından parayı hamuduyla götürüyor sizin haberiniz yok :) O 100K bisikletleri de parayı bastırıp peynir ekmek alır gibi alanlar olacaktır.
1702974966043.png

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
250
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hahaha. Valla yaştan galiba ben de girdim o işlere. Hep hüsran. :))
Girdim düştü çıktım yükseldi.
Piyasa göstergesi gibi adamım. Ben ne yapıyorsam tersini yap kazanırsın.. :))))

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Altuğ

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.622
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tiktok ile yerin dibine girip o parayı kazanmak nasip olmasın.

estaba

Üye
Tepki
214
İsim
Süleyman TURKAN
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pamuklara sar...
bisiklet için önerileriniz olursa seve seve dinlerim. şunu taktım iyi oldu söyle kötü diyebilirsiniz. uzun soluklu olarak kullanacam sanırım bunu :D birde yaza girerken güzel bi akort ayarı yagı suyu telleri, göbekler vs.. güzel bi bakım. canavar gibi olur diye düşünmekteyim :harika:
bakalım hakkımızda Hayırlısı.
Çok güzel bi fiyata sahip oldum. teşekkürler.
Cehennemin dibine gidiyoruz da bu gidişata kim dur diyebilecek. Yıl başından sonra yine zam gelir. Asgari ücrete zam geldi maliyetler arttı kem küm ehem derken hopp 100k altında anca claris setli bisikletler kalır.
o yuzden aldık aldık yoksa bi daha bisiklet yüzü göremeyiz biz.

• Beğen
Tepkiler: Otepeyurt

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.470
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyatlar hakkında söyleyeceğim puahhhhh. puaahhhhh. puaahhhhh hahhh haahhhhhhhhh

• Beğen

Townsend

Üye
Tepki
17
İsim
Joshua M.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Single Speed
Fiyatlar konusunda ise RmzBurak'ın dediği gibi cehennemin dibine doğru gidiyoruz. Asgari ücrete zam geldi, maliyetler arttı, fiyatlar fırladı. Bu gidişata kim dur diyebilecek bilmiyorum. Ama bu durum bisiklet tutkunlarını da olumsuz etkiliyor.

kenaninci

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Selamlar
Yol bisikletimi sattım. Uzun turlar için bisiklet arıyorum. Bu bisiklette 174 boy için 46 mı önerirsiniz 51 mi?

• Beğen

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
250
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben 1,80 boya 51 kullanıyorum. üst borunun yerden yüksekliği yanılmıyorsam tam ortadan 79-80 cm aralığında (emin değilim bakmam lazım). Diyebilirim ki ne üstü ne altı olmazdı (iç bacak 82). Lakin denemek lazım. Zaten 3 boy var sadece. Bence bir yerde veya bir arkadaşında görürsen dene.
Şu an yeni vitesli olan serisi galiba satışta değil. zaten olsa da 50 bin civarı. Bir tek sundunun sitesinde 46 olanı var deore olan versiyon var ki o eski versiyon ama yeni fiyat :(

Son düzenleme: