Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Carraro CR-Tour World hakkında bilgisi olan var mı?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Ahmetgitar tarafından paylaşıldı.

1. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Bir süredir tur bisikletleri ve uzun turlar hakkında bilgi topluyor ve kendimce hayaller kuruyorum.
    Bu süreçte Koga Randonneur ilgi alanım içerisindeyken Carraro'nun bu modelini internette gördüm.
    Donanım olarak çok üst olmasına rağmen Koga'dan yarı yarıya daha ucuz.
    Acaba aramızda bu bisikletten kullanan, deneyimleyen, olumlu olumsuz görüş bildirecek birisi var mıdır?
    Saygı ve sevgilerle...

2. onur_özkan

onur_özkan bisikletliyaşam

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben de baslıgı görünce inceledim.gercekten donanım olarak cok iyi.carraronun fiyat/performans olarak iyi bisikletler yaptığını düşünüyorum.ama kullanıcı yorumu daha gerçekçi olacaktır.bu fiyatlarda fuji touringde var.onu da incelemeni tavsiye ederim.

Deniz Yılmaz. bunu beğendi.
  3. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Benim de ilgimi çekiyor, üretimi durduruldu gibi bir şeyler görmüştüm dedikodu kaynaklı, kullanan ve yazan bir kişi veya yere de denk gelmedim. Bisikletin gerçek değeri o fiyat, marka değeri sayesinde yükseliyor diğer firmalarda. Accell firması epostalara cevap vermiyor bu arada sormayı düşünürsen oraya, telefon açıp bilgi almak daha iyi gibi.

4. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    @onur_özkan merhaba onları hep inceledim, ancak kelebek gidonlu, kendinden bagajlı, dinamolu vb tur bisikletleri daha çok ilgimi çekiyor.

vatansever85 bunu beğendi.
  5. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ahmet bu magura hidrolik v fren nedir? nasıl bişey duydun mu hiç?

6. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    @Zfr Koga gibi üst düzey bisikletlerde de var. Hidrolik disk biliyoruz ama ben de Koga bakarken görmüştüm, V frenin de hidroliği oluyormuş...

7. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçen seneki modeller Carraro sayfasına eklendiğinde bizzat görmüştüm sitede bu modeli ve sonradan kendi kendime "Ulan eldekini (804 Elite) satıp bunu mu alsam?" diye sorup durmuştum. Ama daha sonradan yine 2015 içerisinde modelin listeden kaldırıldığını gördüğümde hafiften kıllanmadım değil. Ama bana soracak olursanız Carraro en iyi fiyat performans ürünlerine sahip markalardan biri. Kendim kullanıyorum. Paldır paldır merdivenlerden indim kadro hala taş gibi 2 buçuk senedir.

Ahmetgitar bunu beğendi.
  8. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @Ahmetgitar Turcu olcam ama deli gibi para vermicem diyorsanız hiç düşünmeden alınabilecek bir bisiklet... Donanım olarak benim KTM ile aynı ve ekstraları çok...Bu fiyata çok iyi bence...Bu geçen senede vardı fiyatı da çok değişmemiş yanlış hatırlamıyorsam...

Ahmetgitar bunu beğendi.
  9. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    @geziniyo kendisini hiç yakından görmedim, görmeyi çok isterdim. Ama XT setli Corratec 29 Trekking One sürdüm bugün. XT donanım müthiş akıcıydı, bir yol bisikletçisi olarak hayran kaldım. Tabi 29" lastik biraz sıkıntılı ama yine de keyifliydi. Ankara'da Emre Bisiklet var, Carraro'nun bu hafta kendisine bir tane geleceğini söyledi. Umarım gerçekten gelir de deneme şansım olur. Ondan sonra sanırım karar vermek de kolay olacak.

geziniyo bunu beğendi.
  10. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @Ahmetgitar Ben bu bisikleti geçen sene farketmiştim, bu bisikleti alıp donanımını komple bir chromoly kadroya geçirdi mi üst seviye profesyonel bir tur bisikleti çıkar ortaya :)

Ahmetgitar bunu beğendi.
  11. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Enteresan. Eyvallah.

Emre Bisiklet bana uzakmış, gelince izlenim ve değerlendirmeni merakla beklerim. Bisiklet hansel ve grateldeki şeker ev gibi açıkcası, böyle bir güzelliğin ardında mutlaka bir pislik varmış gibi geliyor. 18 kilo vardır tahminim, günlük sportif amaçla kullanımı zorlar (eğer yol'u elden çıkartmayı düşünüyorsan), bununla sadece tura gidilir gibi, yani yanına bir adet yol veya katlanır lazım bakkala çakkala gitmek için.

Çok beğenirsen ben de gidip bakarım, bütçeyi artırırsam hatta beraber de alabiliriz, pazarlığa katkısı olur. Aynı özellikler başka markada olsa bin lira iki bin lira marka değeri biniyor ne gerek var, şunu vsf'de ya da koga'da düşünsen, kafadan 4.5k-5k. Yalnız insan işkillenmiyor değil, böyle bir fiyat performans harikası neden saklansın, her yerde bulunmasın, bir kusuru mu var ki, diyorsun.

12. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    @Zfr ben de tur için istiyorum. Diğer bisikletleri elden çıkarmayacağım.
    Siz de haklısınız. Koga benzeri bisikleti 7000 liraya satıyor, bir kuruş da pazarlık yok, son fiyat yani.
    Üstelik bu bisikleti nakitte 3000'den de aşağı alabileceğim belki.
    Diğer yandan Emre bisiklet ve Harun usta çok güvenilir ve bilinen bir bisikletçi. Bu bisiklet için muhteşem bir bisiklet dedi.
    Bilemiyorum, gelsin görelim bakalım...

13. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Ahmetgitar Hocam zahmet olacak ama üç beş fotoğraf da alabilir miyiz gittiğinde, bir tane fotoğraftan ibaret zira. Kolay gelsin.

Ahmetgitar bunu beğendi.
  14. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Ahmetgitar gidince detaylı ve bol foto bekliyoruz. Geçen seneden beri benim de takibinde.

Ahmetgitar bunu beğendi.
  15. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Ahmetgitar Gelmis mi acaba abi , bir gidip görelim

16. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kendinden kelebek gidonlu marka model olarak ne var başka biliyor musunuz? Trekking ve touring modellerde hep dropbar kullanıyorlar ki bana hep mantıksız gelmiştir.

MakRo bunu beğendi.
  17. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Ahmetgitar Ahmet 56 kadro varmış şuan sadece accell'de, senin pisikletçi kaç getirecekti?

18. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    @Zfr benim bisikletçiden henüz haber yok...
    İnternette satış fiyatları 3300 gibi, Harun usta sanırım yüzde 10-20 arası indirim yapar. Ama haber falan vermedi henüz.
    Ben o arada bir de KTM Lontano buldum istanbul'dan. Brooks sele, XT donanım, Tubus bagaj falan her şey var... Koga ile aynı özellikleri Brooks da dahil olmak üzere Koga'dan 1500tl daha ucuza sunuyor.
    Zaten başka da seçeneğim kalmadı. Carraro için yanıt gelmezse KTM'ye yönelirim sanıyorum.

19. cenkpasha

cenkpasha Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Zfr ben cube delhi kullanıyorum. Onda da magura hs11 hidrolik V fren var. Bu frenin en önemli artıları kapalı sistem hidrolik olmasından dolayı bisikleti ters çevirebiliyorsun ve hidrolik yağını 7-8 yıl değiştirmeden kullanabiliyorsun. Ayrıca fren pabuçlarını sadece mandalı gevşeterek söküp takabilirsin. Bu arada bisikletim alu 7005 , 6061 değil. Nacizane aluminyum kadro alacaksanız 6061 değil , 7005 tercih edin. Çünkü dayanımı daha iyi. Bunu 3.5 aylık içeride ve dışarıdaki kullanıcı yorumlarını okuyarak yazıyorum.

Zfr bunu beğendi.
  20. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @cenkpasha Fren kolları hd gibiyse büyük nimet o zaman, hd rahatlığı v pratikliğinin ortasında diyebilir miyiz?

cenkpasha bunu beğendi.