Buyincoins sağlam mı?

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
Buyincoins'ten alışveriş yapanlar ya da yapmayıp bilgisi olanlara soruyorum, bu site sağlam mıdır? Kargo süresi kısamıdır? Ülkemize kargo oluyor mu? Ürünler kaliteli mi? Fikirleriniz lütfen.. Ordan almak istediğim şeyler :::::>

1- (link)

2- (link)

3- (link)

Scudo

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
Bic'ten şimdiye kadar 2 kere sipariş berdim. Toplamda 30 dolara yakın. Ben gayet memnun kaldım. Fiyatlar dealextreme'e göre çok daha uygun. Aynı ürün arasında 3 4 dolar farkediyor. Fiyatı da geçtim, bu adamlar siteyi geliştirmek istediklerinden çok ilgililer. Mesajları hiç yanıtsız bırakmıyorlar. Ayrıca siparişi paketlediklerinde resmini çekip gönderiyorlar. Tek dezavantajı china post kullanmaları ki china post, hong kong posta göre oldukça yavaş.

İki önemli uyarı da yapayım unutmadan, kesinlikle ve kesinlikle paypal kullanın. En olmadı sanal kart açın. Ve tracing number eklemeyi unutmayın. 1.90 dolar tutuyor. Kargo seçeneğinde registired air mail seçeneğini seçeceksiniz bunun için. Aklınıza takılan başka birşey olursa cevaplarım hocam. İyi günler.

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
@Halit Akçiçek

china post sanırım kargosu oluyor, çok vaktim yok yani çabuk gelir mi? Tracing number hakkında biraz bilgi verir misiniz.. Teşekkürler

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
Çin sitelerinden kargo beklemek büyük sabır işidir :)) china post, frankfurt ya da münih üzrinden aktarmalı gönderiyor. Ortalama 20 25 gün sürer. Şanslıysanız daha kısa da sürebilir. Tracking number da kargo takip numarasıdır. Bu kod sayesinde kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Örneğin bazen karışıklık oluyor kargoya uzun süre kaydı yapılamadan bekletiliyor. Bunu tracking number ile tespit edip satıcıya veya paypal'e uyarıda bulunabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
Tepki
11
Bisiklet
Giant
Çin sitelerinden 20-30 gün içerisinde geliyor. Aliexpress, DX, Buy in Coins bunların hepsinden alışveriş yaptım.

Çok fazla vaktiniz yoksa, sahibinden.com, gittigidiyor, sanalpazar gibi sitelerde çin sitelerinin mallarını stoktan kargo ile gönderen satıcılar var.

Acelem olmadığında çin sitelerinden, acelem olduğunda da yerli sitelerden sipariş veriyorum. Gayet de memnunum.

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@Caglayan.Yagci

Bana mı öyle denk geldi bilmiyorum ama ne zaman hong kong post ile alsam 10 12 günde geliyor :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bir keresinde Hong kong post ile 14 günde gelmişti şaşırmıştım geliş hızına. Demek daha da kısa sürede geldiği oluyormuş. Kargo trafik yoğunluğu az ise, siparişi haftasonundan uzak günlerde verdiyseniz ve de kargo görevlileri kargo gelir gelmez sizinkini önce işleyip transfer ederse 10 günde gelmesi anormal değil...

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Herkes rekor sürelerini yazmış bende yazayım bari, ebay üzerinden flex cable almıştım. 8 günde elimdeydi(3 günde Hong Kong post ile ülkeye girdi 5 günde elime ulaştı).
Bu arada Çin'den gelen postaların en hızlısı Sing Post eğer bu seçenek varsa bunu da kullanabilirsiniz.

China Post, Türkiye'deki PTT gibi ülkenin posta servisidir, bu yüzden yoğundur.

• Beğen
Tepkiler: Bengg

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Bic'den 2 kere alışveriş yaptım ilki 10 günde ikincisi 29 günde geldi. ilki çabuk gelince ikinciyide yaklaşık o zamanda bekliyordum gelmeyince dedim heralde arada biri cebe attı bizim malları ama geçte olsa sorunsuz bir şekilde geldi.

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@Serbay Akar

Sing post'u ilk defa duydum, görürsem onu seçeyim bari ;)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Singpost adı üstünde Singapur'un Posta Servisi'dir ve Singapur'la beraber asya ülkelerinin gönderilerini merkezde toplayıp dağıtım yapar. Bir kere fasttech'den elektronik bir alet almıştım singpost ile 2 haftada elime ulaştı...

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@Halil EROĞLU

Bilgi için teşekkürler. Ülkede vergiler fazla olunca ister istemez herkes yurtdışı siteler konusunda uzmanlaşmış :) artık kargo firmalarının dağıtım sistemleri üzerinde konuşur olduk :)

• Beğen

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
@Halit Akçiçek

:D :D Aynen öyle olmuş :D

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
Yalnız benim bir sorunum daha var, haftaya İstanbuldan gidiyorum(cuma). Kuşadasına gidicem yazlığa. Yazlık hiç bilinmedik bir yerinde diyebilirim. Denize yakın felan, acep oraya gönderirler mi? Yani bulabilirler mi acaba.. Bulamadılar diyelim nereye gider, ne yaparlar? İlk defa yurt dışından bir şey alacağım yardım edin..

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Göktuğ G.

Bulamazlarsa oraya en yakın ptt kargo şubesine geri döner. Siparişte telefon numaranı +905... şeklinde yazarsan seni ararlar kargon burada gel al diye. Çok zaman geçirmeden gider alırsın. Dert edilecek bir durum değil...

• Beğen

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
@Halil EROĞLU

Teşekkür ederim, suluk için bu kadar beklemeye değer mi acaba :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Biraz önce başka bir forum sitesinden bir kişi bu siteyi tavsiye etti. Reklam yapar şekilde mesaj yazdığından mesajını sildim. Şimdi de burada denk geldim :)

Bu siteyi hiç kullanmadım ama devamlı ebay kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım. Arayınca da fiyat olarak en uygunu bulabiliyorsunuz ebay de.

Ayrıca 2 hafta önce ebay den verdiğim sipariş biraz önce geldi. Belki daha erken gelmiştir ama kapıda teslim etmediler, mektup gibi posta kutusuna atıp gitmişler.

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
@Özgür Kılınç

Ebay pahalı ama ya