Buyİcons ve Dx gibi yerlerden alışveriş yapma

samet türk

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Carraro
öncelikle herkese iyi forumlar dilerim,
sizlere sormak istediğim bir kaç soru olacaktı daha önceden hiç online alışveriş yapmadım nasıl yapılır bilmiyorumda ancak mağazalarda satılan herhangi bir ürünlerin böyle sitelerde nerdeyse yarı fiyatına olduğunu görünce alışveriş yapmamak mümkün olmuyor gibi :)
soruma gelirsek bende böyle sitelerden alışveriş yapmak istiyorum ama nasıl yapıldıgını bilmiyorum neler yapmam gerek kart bilgileri felan istiyormu güvenilirmi takip felanda edebiliyormuşsun belirli bir ücret karşılığı bunlar nasıl yapılır hiç bir bilgim yok beni aydınlatırsanız çok sevinirim özellikle birisi adım adım anlatabilrse çok memnun olurum tekrardan iyi forumlar dilerim

Scudo

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
İlkönce kredi kartın varsa paypala üye ol kredi kartını tanımla hesabından 2 lira gibi bir ücret kesiyor bunun için. Daha sonra DX veya Buyincoins nereden alışveriş yapacaksan karar veremedim ama sana şunu öneririm. Buyincoins çok hızlıdır. 1 - 2 gün içinde kargolar ürünler kargoya verir benim aldığım ürünler 12 günde vardı. Fakat Mağazası çok geniş değildir stokları azdır. Fakat ediğim gibi hızlıdır. Bunun yanında Buyincoinsten alışveriş yapmak için ilk önce üye olmak gerekir. Adres tanımını falan alcağın ürünlerin miktarını belirledikten sonra check out with PAYPAL der ona tıklarsın. Fakat şunu mutlaka hatırlatayım. Alışveriş yaparken kargo takip numarası için 1.90 dolar gibi bir meblağ kesiyor. Mutlaka al derim yoksa ptt içinde kaybolma ihtimali çok fazla ürünlerin. Dediğim şeylerin aynısı deal extreme içinde geçerli. Aynı şekilde alışveriş yapılıyor. Fakat bildiğim kadarıyla DX kargolamada buyincoinse göre daha yavaş fakat stoğu buyincoins e göre çok çok daha fazladır. Fakat son zamanlarda arkadaşların dediğine göre kargolaması da kısa sürüyormuş hızlı geliyormuş. Ben dün bu ikisinden ayrı ayrı alışveriş yaptım. Bakalım hangisi önce gelecek :D

samet türk

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Carraro
@Hakan ÇELİK

bilgin için teşekkür ederim ödeme nasıl oluyor paypaldan karttan parayı felan nasıl kesiyorlar o konudada aydınlatırsan çok sevnirim

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Hakan dediklerine ek olarak şunları söyleyeyim bende ilk alışverişimi yaparken çok sormuştum bunları:
1-Kredi kartını tanımladıktan sonra paypal senden 3 lira kesecek ve hesap ekstrende bu paypal **** şeklinde gözükecek tabi yıldızların yerine 4 harfli bir kod olacak o kodu giriyorsun ve 3 liran geri geliyor.birde o kod hemen ekstrende gözükmüyor sen alışverişini yapabilirsin ama gözüktüğü zaman girersin kodu sorun olmaz.başka soruların olursa forumda bir çok arkadaş var bende bildiğim kadarı ile yardımcı olabilirim

SCD

Üye
Tepki
59
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşın dediği gibi Buyincoins'in tedarik süreci hızlıdır, stoktan çalışır ama ürün yelpazesi ve kalitesi düşüktür. Dealextreme daha kaliteli ve pahalı ürünler satar. Sipariş üzerine çalışır o yüzden tedarik süreci uzundur dolayısıyla kargo ardından teslimat süresi genelde 1 aydan önce ele geçmez.
Sipariş vermek için siteye üye olmak gerekir. Ödemeyi PayPal olarak kabul ediyorlar ama PayPal'a üye olmak şart değildir misafir olarak ödeme yapılabilir. Buyincoins için kupon kodları var %5-10 arası indirimler oluyor araştırıp bakabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünleri karta ekledikten sonra checkout kısmından ödeme adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Dx $15 Bic $30 altı alışverişlerinde takip kodunu ücretsiz vermiyor. Kesinlikle takip numarasız ürün almayın 2-3 lira fazladan verin garanti olsun.
Zor işlemler değil ama yine de takıldığınız emin olmadığınız birşey varsa buradan sorabilirsiniz.

samet türk

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Carraro
acaba bu paypal olayı nasıl oluyor daha güvenilir herhangi bir durumda para iadesi var diyorlar birde üye olurken kart numarası istiyor güvenlimidir acaba? birde üye olduktan sonra diyelimki siteye girdim dx e bi ürünü alıcam ondan sonraki işlemlr nasıl oluyor parayı nasıl alıyorlar ilk parayı alıp daha sonramı ürünü yolluyrolar

SCD

Üye
Tepki
59
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
PayPal elektronik banka hesabı gibidir. Bir nevi alışveriş için aracı kurumdur. Kredi kartı veya banka kartı ekleyerek PayPal kabul eden yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Dediğim gibi üye olmanız şart değil misafir olarak ödeme yapabilirsiniz. Evet güvenlidir ama yinede kart numarası vermekten çekiniyorsanız sanal kart limit tanımlayıp ile alışveriş yapabilirsiniz. Para iadesi ürün stoklarda yoksa yapılıyor veya ürün arızalı geldiyse fotoğrafını çekip bildirirseniz yenisini gönderiyorlar müşteri memnuniyeti gayet iyi. Üye olduktan sonra alışveriş sepetini tamamlıyorsunuz ve checkout kısmından ödeme işlemlerine geçiyorsunuz adres tanımladıysanız seçiyorsunuz veya kargonun ulaşmasını istediğiniz adresi yazıyorsunuz. Ödeme işlemleri tamamlandıktan sonra tedarik sürecine giriliyor ve stokta olan ürünler toparlanıp kargolanıyor ardından size takip numarası veriliyor ve size de beklemek kalıyor.

mustafa burak

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Sedona
paypal.com.tr adresinden üye olabilirsiniz. kafanızı kurcalayacak çok bişey yok, e-mail hesabı açmak kadar kolay ve havuz sistemiyle çalışır. yani paypal alışveriş ücretini siz onaylayana kadar karşı tarafa ödemiyor bekletiyor. Buyincoins'den daha önce alışveriş yapmadım ama dealextreme'de onay butonu var, yani siz ürünler elinize geçtiği zaman onaylıyorsunuz onlar da ödemeyi alıyorlar, alışveriş yaptığınız site ödemeyi paypaldan aldığı için sizin kart bilgilerinizi kesinlikle görmüyor. paypal da kendini dünyaya kanıtlamış güvenilir bir site yani kartınızdan sizin haberiniz olmadan kesinlikle para çekecek dolandıracak bir site değil. ancak siz yine de internet üzerinden alışveriş yaparken mutlaka bilgisayarınızın iyi bir program tarafından korunduğundan emin olun. demek istediğim iyi bir antivirüs veya internetsecurity programı

Tepki
0
Bisiklet
Trek
alış-verişini pay-pal üzerinden yapmanı tavsiye ederim ancak bu çözüm olmayacaktır. Geçen focalprice.com 'dan alışveriş yaptım. Öncelikle hesabımdam 18$ çektiler, sonra tekrar yatırdılar ve sistemde sorun olduğunu tekrar ödeme yapmam gerektiğini söyleyen mail aldım. tabi paypal'i kotrol ettim gerçekten de öyle, çektikleri parayı yatırmışlar. 2. ödemeyi yaptıktan sonra ilk ödemeyi paypal'dan almışlar yani senin anlayacağın 2 kere ödedim ancak paypal bu konuda müşteri dostu. Bu durumu paypal'e ilettim ve 2. ödemenin parasını geri aldım tabi çin'den aldığım ürünler postalanmıştı ve 2 tane ürün olmuş oldu elimde. Sonuç olarak sen paypal'e güven alışverişini yap, ürün gelmezse paranı tekrar alıyorsun oradan.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Ya al geç hocam ilk alışverişinde büyük şeyler alma küçük şeyler al büyük alsanda gelir ama güvenilir olduklarını öğrenirsin en azından yap bir 10 liralık alışveriş takip kodunuda yapıltır ve 10-15 gün sonra kapıyı aç al tak kullan sonra tekrar alışveriş yap 100 liralık ürünü 40 liraya almanın keyfini yaşa

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
bende tüm ekipmaları dışardan alacağım.

gerek forumdan gerekse çevremden ve kendi tecrübelerime dayanarak, ülkemizdeki kurumsallaşmış çoğu bisiklet firması hem ciddi kar marjlarlarıyla pahalıya satıyorlar, hemde ukala ve artis tavırlarıyla; bisiklet sporunun ruhuna ters düşen bir tüccar mantığıyla olaya yaklaşıyorlar...

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@r.ezk

Hocam çok haklısınız. Örnek vermek gerekirse :

Bakınız : (link)

Buda Ülkemizdeki değeri : (link)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
(link)

217 TL

(link)

127 TL

%70 pahalıya satılıyor ... bir :alkis: alalım..

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Örnek vermeye başlarsak bu konu alır başını gider şöyle yapalım delta bisikleti açın herhangi bir ürünü bulun(ithal) aliexpress dx veya amazondan fiyatına bakın ve alışveriş yapın