Bu pazar büyükada'yı paket yapıyoruz :)

Scudo

Rahman S

Üye
Tepki
2
@enver avcı

10:20'deki vapur sadece haftaiçi ve cumartesi günleri var. Pazar günü tarifesine göre Büyükada'ya giden vapurlar 9:45, 11:05 ve 12:05'te kalkıyor.
Ayrıca her yarım saatte bir, saat başı ve buçuk geçe olmak üzere mavi marmara motorları kalkıyor. Bu kadar bisiklet motora sığarmı emin değilim ama her yarım saatte bir kalkması bizim için bir avantaj.

Size hangisi uyarsa ben o saatte bostancı'da sizi bekliyeceğim:D

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

dogan58

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Doğan
Bisiklet
Diğer
saat tam kaçta bostancıda buluşuyoruz.ona göre duduludan bostancıya hareket edeceğim

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Rahman S

haklısın rahman.sanırım yanlış sefere bakmışız.en kötü ihtimal ile ya topluca gidebilmek için 11:05 vapurunu bekleriz yada dediğin gibi yarım saatde bir kalkan motorlar ile geçeriz.

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@ÖMER DOĞAN

10:30 da bostancıda toplanıyoruz ömer.istersen 10-15 dakika önce gelip arkadaşlar ile sohbet edersin...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
enver üstad
şimdi saat 10.30 da adaler iskele önünde toplanırsak ordan vapura bineriz yalnız ido bir süpriz yaparsa motora bineriz motorun ön tarafı 25 bisiklet alır
bisikletleri birbirine kilitlemece olur binerken ve inerken öncelikle yayalara geçiş hakkı verelim en son motordan biz inelim binerkende acele etmeyelim çünki karambol oluyor
adaya geldiğimizde , herkesin kimliğiyle gelmesi iyi olur gerçi bir uygulama vardı karakoldan numara almak gibi adada bisiklet hırsızlığı olmakta
fakat bazen olmuyor bu tip uygulama
geçen ada turunda numara almadık ama kimlikle gittim
adaya geldiğimiz zaman bisiklete binmek yasak ta rıhtım sonunda bisiklet yol başlangıcı var ordan itibaren bisiklet yolunu takip edebiliriz adada bazı sokaklara bisikletle girilmesi yasak zati giremeyiz çok kalabalık olacak bu pazar
bisiklet yolu bizi rampalara götürür bu rampalar hatırı sayılır rampadır adada dikkat edilecek en önemli husus faytonlardır bu faytonların sürücülerinin bazıları acemi olabilmektedir faytonlara dikkat iki fayton arasında kalmamaya dikkat sıcaklık dikkatini azaltacak arka arka gitmek emniyetli aya yorgi rampasının başladığı yere kadar gideriz
isteyen gemiden indikten sonra marketlerden yada bakkaldan çıkın alır ben çıkınımla geleceğim aya yorginin orda yeşil alandapiknik yapabiliriz isteyen cehennem rampası aya yorgiyi tırmanabilir
adada büyük tur yapmak istiyorsak ki olabilir adanın tam arkasında yokuş aşağı inen yol keskin bir şekilde viraj yapmaktadır oraya dikkat derim bir arkadaşımız o virajı alamamış ve düşük bankete uçmuştu
ayrıca köpek barınağı vardır o köpek barınağının etrafında 4-5 adet köpek olur onları bana bırakın onlar benim dilimden anlar kimse köpeklerden kaçmasın
evet 10.30 da adalar iskele önünde olacağım ada 3 ytl toplam 6 ytl bisiklete para yok

Tepki
9
@Serhat Ankaralı

Ben de sizinle birlikte gelebilirim. Sahilden gidecekseniz Caddebostan'da katılabilirim size

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Özberk Şahin

gel tabi kardeşim.ister iskele de karşıla bizi istersen caddebostan da katıl.adını listeye yazdım

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
KACAKKİZ ve ARKADAŞI
KEREM BEY ve EŞİ
MERAL KÖPRÜLÜ
SERAP ERDOĞAN
RAHMAN S
SİNAN BEY
ENVER AVCI
Kudret Kurtcebe
yusuf dilki
ÖMER DOĞAN
fatih yıldız
melih dinç(büyük ihtimal)
vural azaklı
türker ünal(büyük ihtimal)
no_education(istanbulda olursa geliyor)
ayhan yıldız
birhan altunay (istanbulda olursa geliyor)
sencer erkurt (mesaisi olmazsa bizimle)
serhat ankaralı
murat cançelik
nebi ceylan
halil ibrahim derebaşı
özberk şahin
mustafa yetiş (büyük ihtimal)
zekeriya gecenoğlu (büyük ihtimal)

hadi europa........ :))

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

haklısın kudret abi.ada gibi mekanlarda grup disiplinini sıkı tutmak gerek.milleti götürdüğümüz gibi sağ salim de geri getirmek görevimiz.bu sebeple önceki sayfada uyarılarda bulundum.ekip disiplinini kimse bozmasın diye ricada bulundum.umarım sorumsuz bir arkadaşımız çıkmaz ve ben kafama göre takılırım demez.yollar müsait oldukça tabiki herkes özgür ama belli yerlerde ekip liderlerinin sözlerine kulak vermek gerekicek...ada turunda toprak alanlar bulalım kendimize.hep asfalt olmasın.sen ada turlarını daha çok yaptın.bilirsin etrafı.yemek olayını da toplandıktan sonra konuşuruz...bende aşağıdayken zıkkımlanacağım :D bişeyler alırım olmazsa

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aya yorgiye çıkarken sol koldan bir yol sapar fakat fazla uzun değil stabilize o yolun bir özelliği yok gerçi aya yorginin ordan toprak olan yollara giden yollar var fakat benim teker müsait değil asfaltçı olduk ya artık

:D :D :D :D :D

http://i102.photobucket.com/albums/m114/murats/Bisiklet-yolu/adayeniyol17-1.jpg

evet bisikletliler derneğinin katkıları ada belediyesinin çalışmaları sonucunda işte böyle güzel tablolar oluşur

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

abi sen şu yol keyiflidir de oraya girelim.ama grupdaki bisiklete yeni başlayan arkadaşlarıda unutmamak gerek.her yolda gidemeyebilirler:D

Serhat Ankaralı

Aktif Üye
Tepki
65
@Özberk Şahin

Minibüs yolundan gideceğim.Nautilus önünden Üsküdar şeklinde devam edeceğim.Sanırım Feneryolu'nda oturuyorsunuz.Marmara Üniversitesi'nin önünde buluşup devam edebiliriz uyarsa.

Tepki
9
@Serhat Ankaralı

Bana uyar, saat kaçta Marmara Üniversitesi'nin yakınlarında olursunuz?
O saatte ben de orada olurum, birlikte gideriz.

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Ben de katılmayı çok isterdim. Ancak gerek saatin bana göre erken olması, gerekse hafta başında yakalandığım soğuk algınlığının neden olduğu halsizlik nedeniyle katılamayacağım. Şu anda göz altım mosmor.

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Cem Şentin

geçmiş olsun cem.dikkat et kendine.bi dahaki turumuzda katılırsın.görüşmek üzere..

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
KACAKKİZ ve ARKADAŞI
KEREM BEY ve EŞİ
MERAL KÖPRÜLÜ
SERAP ERDOĞAN
RAHMAN S
SİNAN BEY
ENVER AVCI
Kudret Kurtcebe
yusuf dilki
ÖMER DOĞAN
fatih yıldız (face'den)
melih dinç(büyük ihtimal) (face'den)
vural azaklı
türker ünal(büyük ihtimal) (face'den)
no_education(istanbulda olursa geliyor)
ayhan yıldız
birhan altunay (istanbulda olursa geliyor)
sencer erkurt (mesaisi olmazsa bizimle)
serhat ankaralı (face'den)
murat cançelik
nebi ceylan (face'den)
halil ibrahim derebaşı (face'den)
özberk şahin
mustafa yetiş (büyük ihtimal) (face'den)
zekeriya gecenoğlu (büyük ihtimal) (face'den)
sedat incekara (büyük ihtimal) (face'den)
oğuz tür (büyük ihtimal)

hadi europa........ )

Rahman S

Üye
Tepki
2
@pınar kacakkiz

Pınar Bostancı'dan 11:05 vapuruna binersek, Büyükada'ya 11:45'te varıcaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://tecrubem.net/wp-content/uploads/2009/06/bostanci-adalar-hafta-sonu.jpghttp://tecrubem.net/wp-content/uploads/2009/06/adalar-bostanci-hafta-sonu.jpg