Bu iş kimsenin tekelinde değil...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
basit sorucam bide sormuyorum :)

o klima videosunu çeken kişi 1800 tl kazandımı kazanmıdımı ?
felsefe istemiyorum net bir cevap istiyorum

a.)evet
b.)hayır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@kivilcimb

Neden ki algılayamadınız:) Pişmişinden kelleli mesajları gayet cömert davranırken hiç sorgulamıyordun.

Şu an aynısını yaptığının farkındamısın?
@Yiğit Kirazpınar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Neyse sizlere hayırlı işler hacılar, kolay gelsin, kameranıza kuvvet :) ( yetmediği yerde Alt-F5 ) işin espirisi olsun .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Bu işten para kazanan veya kazanmaya çalışan bir rakibiniz yapıyordur. Bunu sene sonu kampanyalarında yapılan d-dos saldırılarında da zaman zaman görebilirsiniz. Aynı ürünü getirecek iki firmadan biri diğerine 5 saatlik atak yaptırır, kendi o ürünü sürüsüne bereket satar, saldırı yapılanın elinde patlar ürün.

Bunun gibi bir mantık olabilir. Bir takım ticari bağlantılar amaçlayan bir kişi kanalınızda yükselme potansiyel gördüyse böyle bir şey yapmış olabilir. Ticari bağlantıdan kastım, bu tarzda yeterince iyi olursanız ve takipçi sayınız çok olursa firmalar ürünleri ücretsiz olarak incelemeniz için gönderir veya %40 indirim gibi fiyatlarla size satarlar. Marka olursanız direk hediye ederler. :D

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@Yiğit Kirazpınar hocam siz o kadar değerli birşey yapıyorsunuz ki zaten kendiniz de belirtmişsiniz hiçbir maddi beklenti içinde olmadan bu kadar zahmetli işlerin içindesiniz videolara gelen her yoruma cevap veriyorsunuz ve üstelik bir de birileri tarafından sabote ediliyorsanız demek ki doğru yoldasınız varsınlar o emeğe saygısı olmayanlar dislike etsinler sizleri bilen biliyor

• Beğen
Tepkiler: Güncemden

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@halil ibrahim duran çok haklısınız daha profesyonelce bu işte tekelleşip para kazanmayı amaçlayanlar olabilir dediğiniz gibi ama ben şahsen para kazanma amaçlı hiçbirşey yapmıyorum zaten elimde ne varsa incelemelerini çekmeye başladım çünkü bende ürünleri alırken hep yabancı videoları inceleyerek aldım ama eksikliğin kendi dilimde video olmamasını görüp öyle başladım bakalım bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete :)

@ziyainal takdiriniz ve desteğinizden ötürü çok teşekkür ederim, çok haklısınız aynı yolumuzda yürümeye devam:)

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@ziyainal yeni videolar gelmeye devam edicek tabiki özelliklede işlerimizi ayarlayabilirsek beraberde video çekmek istiyoruz @BF Okuru ile birlikte :)

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Video ve paylaşımlarınızı bazen takip ediyorum. Doğru yolda olduğunuz kesin. Sizi karalamaya çalışanlara inat siz kararlılığınızı bozmayıp daha iyi işlere imza atabilirsiniz. Unutmayın ki "uçurtmalar rüzgara karşı uçtukları için yükselirler"

• Beğen

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Yusufclp insan böyle durumlarda önce sinirini bozuyor tamamya çekmiycem artık video falan diyor ama sonra ilk zorluk varmı pes etmek diyerek devam ediyor bakalım ben ilk tepeyi aştım sanırım:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Ziya İnal Bir iki ilginç projemiz var hatta işin içinde yurtdışı bile var :) Bakalım yoğun iş programından vakit ayarlayıp denk getirirsek inşallah ilginizi çekecek yeni videolar gelecek :)

Bu arada takip ediyorum yazılanları gerçekten herkese Yiğit ve kendi adıma teşekkür ederim :)

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Bu ülkede hem bisiklet kullanımı yaygınlaşsın istiyoruz hem de bu tarz yapılan çalışmalara köstek oluyoruz. Ne olursa olsun en küçük video, fotoğraf veya yorum ne kadar fazlalaşıp çeşitlenirse mutlaka ve mutlaka faydalı olacaktır. Arada bir parazitler çıkacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
böyle konulara hep olumlu yorumlar yapılır, aslansın kaplansın sıkma canını denir. hcaliskan herkes de konuya zaten böyle yaklaştığı için ben sadece kafamdaki soru işaretlerini ve olumsuz fikirlerimi belirteyim.

iş çığrından çıktı demişsiniz. çığrından çıkmaktan kastınız videoların üçer dislike almasıysa abartıyorsunuz demek oluyor.

videoları sürekli kontrol edip likeları saymak da çok sağlıklı bir hareket değil zannımca.

videolar için para harcıyorum demişsiniz, eğer sırf biz inceleme izleyelim diye parça almıyorsanız ki sanmıyorum-ihtiyacınız olan bir parçayı alıp incelemesini yapıyorsunuz diye düşünüyorum, para harcama durumu olmaması lazım.

forumda olumsuz yorumlar aldığınızı söylediğiniz seferihisar bisiklet turu başlığına baktım. "burada insanların acımasız eleştrilerine maruz kalıyorsunuz" demişsiniz, sonra forumdan birilerini kastetmiyorum demişsiniz. youtubeda iki video var turunuza ait, toplam 6 comment var altlarında, 4 tanesi zaten size ait, ikisinde de iyi seyirler diliyorsunuz, birer yorum beğeni var, siz de bunlara teşekkür ediyorsunuz. forumu kastetmediyeniz acımasız yorum olayı o platformda mevcut değil.

forumda da birkaç kişi parkuru çekeceğine sürekli konuşuyorsun vs demişler ama siz zaten olumlu eleştirileri okuyup olumsuzlara "kendi yapamadıkları hatta yapmaya kalkışamadıkları gibi birde aşağılıyorlar" diye kulaklarınızı tıkamışsınız. ha başka , forumlarda, video paylaşım platformlarında aşağılanmışsınızdır, ya da burada size özel mesajla hakaret falan etmişlerdir, bilmiyorum bunu. keşke bir şeyi eleştirmek için illa onu yapmak zorunluluğu olmadığına inansaydınız, film eleştirmek için en azından amatör yönetmenlik yapmak gerekmez çünkü. hayatında yemek yapmamış biri de bir yerin yemeğini beğenmeyebilir, çünkü başka yerlerde de yemek yemiştir, kıyaslayabilir. enstrüman çalmamış biri sokak çalgıcılarının müziğini beğenmeyip kulaklarını tıkayabilir. yakınlarımız, arkadaşlarımız, yüz yüzeyken çok güzel olmuş falan derler, olumsuz eleştiri kültürümüz yok çünkü. forum gibi daha anonim yerler insanlar özgürce fikir belirtebilsin diye vardır.

internette milyonlarca video yüklü, milyarlarca olumsuz oy var, dedşpşniz gibi bu iş kimsenin tekelinde değil çünkü, sizin de değil. videolarınızın üçer negatif oy almasından sonra sizin "bizim bu girişimlerimizi çekememiş ki sanırım bizi karalama kampanyasına başlamaya çalışıyorlar." demeniz absürt oluyor. sırf eğlence için 3 tane ergen bile böyle bir şey yapmış olabilir, bunu karalama kampanyası diye lanse etmek abes. 5 like 3 dislike var videoda, 0 olsa ne olur, 3 olsa ne olur. mutlu edecekse birkaç hesap açayım 10 like 3 dislike olsun, fark eder mi?

"daha iyi işler yapmaya çalışıyorum", "ne para kazanıyoum nede bana bir getirisi oluyor", "güçlerimizi birleştirip daha çok kişiye yararımız olsun istedik", "Şimdi sizlere soruyorum biz karşılık beklemeden birilerine yardım etmeye çalışırken" vb. şeyler yazmışsınız. bilmeden ürün almak yerine en azından videosunu izleyip almak daha iyi ancak sanırım biraz yaptığınız işi büyütüyorsunuz, karalama kampanyası, dislikelar için kimsenin tekelinde değil gibi şeyler de söylediniz zaten. forumda herkes aldığı bir ürünü anlatıyor, tavsiye ediyor, bisikletinin eksik yanlarını söylüyor, foto yüklüyor vs. tahminimce hiçbirisi ben insanlara yarar sağladım diye vurgulamamıştır, karşılık beklemeden yardım ettim dememiştir. yorumunu yazmış, incelemesini yapmış browserı kapatmıştır. siz de karşılık beklemediğinizi söylüyorsunuz ama böyle bir ego ihtiyacının bir üstü şu oluyor; hani eskiden forumlarda emeğe saygı teraziye tıklayın diye +rep isteyenler vardı, o kadar uğraştık bu kadar mı yorum yapılmış beyler diye şikayet edenler olurdu, hah bunun bir üstü bu. siz olmayın öyle, videolarınızın devamını bekler amatör olarak, hobi olarak yaptığınız bu işler için elinize sağlık derim, kolay gelsin.

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
Bisiklete yeni başlayanlar için forumda bir çok bilgi ve tavsiye mevcut ama video ların yeri bir başka oluyor, sayfalarca uzayıp her kafadan bir sesin çıktığı konularda boğulmaktansa amaca yönelik hazırlanmış bir videodan faydalanmak daha iyi oluyor. Siz olumsuz yorumları gözmemezliklten gelip bu güzel faaliyetinize kendinizi geliştirerek devam edin.

• Beğen

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.877
İsim
Hakan Engin
@Yiğit Kirazpınar , bence bunlar çok umursanacak şeyler değil, illa ki yaptığın işin beğenilmesini insanların güzel yorum yapmasını istiyorsun bu çok doğal, başlangıçta bu tip ufak şeyler bile insanın canını sıkabilir. Bu iş, moral motivasyon ve kararlılık işi. Ayrıca eğlence işi. Sen bildiğin gibi, keyif alarak işini yapmaya devam et, zaten bir süre sonra bunun meyvalarını göreceksin. Çok sabırsız olmamak lazım. Sen bu dünyaya faydalı bir şeyler veriyorsan eninde ve sonunda o sana güzel bir şekilde geri döner.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@obezkirpi Paralelyapının işi olabilir bu :) Fuatavni tweetlemişti bunu youtuberlara dislike gelecek diye :)
Şaka bi yana Yiğitin sözleri çok abartılı gibi görünsede olay aslında o ya da bu değil olayın özü bir bisiklet alıyorsunuz ve severek beğenerek alıyorsunuz tüm arkadaşlarınız hayırlı olsun derken negatif ismail aradan çıkıyor ve sen bu bisikleti aldın ama tekeri dönüyor diyor gibi bişey...Konuyu zaten büyütmeye daha da uzatarak insanları meşgul etmeye forumu bu konuda işgal etmeye hakkımız yok, haklısınız bi yerde, pilav pişirmesini bilmeseniz de illa ki iyi pişmiş bi pilavdan herkes anlar... Kaldı ki sanırım forumda Yiğit i benim kadar yakından tanıyan kimse yok, iyi niyetinin ve duygusal yapısının bu tepkileri vermesinde etkisi büyük...