B'twin Tilt 120 Kullanıcıları Kulübü

Scudo

nikita25

Üye
Tepki
0
İsim
selo
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
merhaba. tilt 120'de gidon gıcırtısı sorunu var. bu başlığı hızlıca taradığımda bu sorunun başkalarında da olduğunu gördüm. birkaç sayfa evvel bu soruna değinilmiş olsa da çözüme dair bir bilgiye rastlamadım. önceki sayfaları da çok detaylı inceleme vaktim olmadı fakat arama yaptığımda da çözüm bilgisine ulaşamadım. gidondaki gıcırtıyla ilgili sorunu çözen var mı acaba... varsa nasıl çözdünüz? teşekkürler.

nikita25

Üye
Tepki
0
İsim
selo
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
180254 dosyayı görüntüle
Bisiklete daha önce 28 inç bisiklette kullandığım bagajı taktım, çok da güzel uydu. Hatta katlanır bisiklet bagajlarından biraz daha yüksek olduğu için heybe sürtmesi riski de söz konusu değil.
Önceki hafta katlanır bisiklet bagajı almıştım, sanırım bu tip katlanır bagajları Btwin'lerle uyumlu değil. Bagaj bariz şekilde uyumsuz oldu. Almayı düşünen varsa iyi incelesin.
180255 dosyayı görüntüle
merhaba. bunun marka modeli belli mi?

Emirstan

Üye
Tepki
0
İsim
Emir
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2.5 - 3 yıldır Tilt 120 bisikletini kullanıyorum. Şöyle bir sorum olacak, Tilt 120’nin gidonu bildiğiniz üzere kavisli ve bu uzerine aksesuar takmada vs kısıtlı bir alan sunuyor. Ben bu gidonu düz gidon olarak veya kelebek gidon olarak değiştirsem katlanmasında, kullanımında vesaire bir sorun çıkarır mı? Yapanlar ve bilgisi olanlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim, teşekkürler.

Tepki
3
İsim
Baran
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
arkadaşlar selamlar nasılsınız? :)

Uzun süredir siteye giriş yapmamışım ve ne kadar özlediğimi fark ettim :) yaklaşık 2 yıldır Tilt100'üm ile oldukça mutluyuz. bisikletimi aldığım gün taktığım dashboard henüz 450km yi gösteriyor. kısacası ufaklığı henüz pek üzmedim :)

Fakat sörf yaparken, uzun zaman önce bulduğum bir fotoğraf tekrar kanıma işledi. bisikletimi bu hale evirmek istiyorum. bu konuda siz yetkililere danışıyorum, ben aşağıdaki şekilde modifiye işlemlerini yapabilmek için hangi internet sitelerine bakmalıyım? nerelerde bulabilirim bu parçaları? veya öneri ve tavsiyeleriniz var ise hepsine açığım. şimdiden çok teşekkür ederim.

tilt100.PNG

• Beğen
Tepkiler: UFUK53

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaşlar. Katlanır bisikleti için çanta arayan olursa elimde 2 adet satılık var. Tane fiyatı 200 tl bilginize. Yer İstanbul - Avcılar.

1655284187180.png

egee17

Üye
Tepki
27
İsim
Egemen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaslar merhaba, bisikleti esime almistim ama kendimde begenince ara ara sele borusunu kaldirip kullandim ve sonuc olarak yamuldu.Uygun sele borusu baktim ama decathlonun sitesinde bulamadim. Basina gelen oldumu ve sele borusu nereden aldiniz.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.936
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arkadaslar merhaba, bisikleti esime almistim ama kendimde begenince ara ara sele borusunu kaldirip kullandim ve sonuc olarak yamuldu.Uygun sele borusu baktim ama decathlonun sitesinde bulamadim. Basina gelen oldumu ve sele borusu nereden aldiniz.
Sele borusunun eğilmesiyle ucuz kurtarmışsınız, çünkü sele çok yüksekte tutulduğunda (sele borusunun çok az kısmı sele dikmesi içinde kaldığında) sele dikmesinin üst kısmı çatlayabiliyor.
Fold 120'de sele borusu 31.6 mm görünüyor, Tilt 120'dekini bulamadım ama diğer sele borularındaki gibi onun da üstünde yazıyor olmalı, uzunluğunu da ölçebilirsiniz. Ölçüsünü (çapı, yaklaşık uzunluğu) öğrendikten sonra birçok yerden bulabilirsiniz.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Boru alüminyumdur, ve seleyi yol bisikletindeki kadar yükseltmişsen, yamulur. Seleyi yine aynı yükseklikte kullanmak istiyorsan mümkünse çelik boru kullan. Dikkat, çelik boru iskelete zorla girecek kalınlıkta ise zorla monte edilmemeli. Piyasadaki çelik boruların çapları arasında 0.1 mm'ye varan fark olabiliyor, bu fark seattube'de büyük gerilim farkı yaratıyor. Ayrıca, yukarıda bahsedildiği gibi borunun seattube'e ne kadar girdiğine de dikkat etmek lazım. Şöyle bir vaka olmuştu mesela, kullanım hatası kaynaklı idi tamamen:

(link)

egee17

Üye
Tepki
27
İsim
Egemen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aslinda boru alüminyum degildi orijinal sele borusuydu ve ilk serideki borularda aslında işarette yok ama yinede fazla yukselttigimin ve kullanıcı hatası oldugunun bilincindeydim.Yukseltirkende bu riski biliyordum.Zaten amacım firmayı suclamak degil sadece uygun boru çapı hangisi onu bulamadım.Esim kullanmaya devam edecek ben binersem ki max 10 dk mesafede gitgel bir is disinda binmeyi düşünmüyorum ve birdahaki yükseltmem. Boru çapından emin olamadım ve bulamadım. Konu tilt 120 konusu olduğu icin buraya yazdım başına gelen vardır diye. Konuya yazmadan once asagidaki modeli buldum ama stok bulamıyorum.
(link)