Bisiklette 240 srv almaya karar verdim ancak kadro boyu?

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Aklımda yeni biisklet almak yokken en eski bisikletimi sattım. Yer acıldı ve arkadaslarımında yeni biskletler almaları üzerine heves ettim.

Cok asırıya kacmadan birden yükselmeden kendi amacıma uygun fiyatınında suanki bütceme yetmesi nedeniyle salcano astro 240 srv düşünüyorum.

Arkadasımın 210 v modeli içime sindi fakat vitesler tourney sanırım biraz alt onun yerine sram x4 tercih ettim fakat yinede ön aktarıcı tourney sanırım.

Neyse aklıma takılan asıl konu ise kadro boyu. Sabit konuyuda okudum üzerine cıkıp ölcerek gözle görerekte tekrar bakıcam almaya gittihimde fakat fikir amaclı sormak istedim.

16-18-20 secenekleri var . 16 ile 18 arasında kararsız kaldım 18 agar basıor. Bi kac yerde bacak boyu ölcümüne göre 18 den bile byük cıktı.

Boyum 177 bacak boyum 82 - kilo gerekmesede 55 zayıfım baya.

genelde asfalt arada dag bayır olucak zaten o yüzden mtb de karar kıldım.

Ne diosunuz?

Scudo

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
ng 303 srd 750 tl ye nasıl nerden alabilirim ki? 905 tl yazıor salcano sitesidne.

750 tl ye cıkabilirim limitimi. 240srv yide 450 ye alanlar vardı forumda onunda 572 tl yazıor anlamadım bende.

• Beğen
Tepkiler: Derviş Özcan

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
O zaman bayiye falan gidip konusmak lazım bu 303 cok güzelmiş vitesler fll sram x5 direksionda falan ritchey var 905 görünce incelememiştim bile.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Uğur Recep AKGÜL

ben kullanıyorum gayet güzel bisiklet vitesler akıcı.24 vites olmasına karşın gidiyor.alet yanlız özel örüm jantların hepsinde azda olsa problem var ben baya uraştım düzeltemedim yeni jant seti aldım ama seni rahatsız edermi bilmem ben psikolojik yıprandığım için değiştirdim.alırsan memnun kalırsın.yok ng 303 srd alırsan yine memnun kalırsın.ben bilerek disk fren almadım hele hidrolik heryerde işini bilen bisikletçi yok eline kalabilir bunları göz önüne al bozulunca yaptırabilecekmisin ben v fren aldım param yetmiyormuydu yetiyordu ama bisikletçiler çok aciz kendim uraşıyorum çoğu sorunuyla salcano 240 srv diye bir konum var bakabilirsin iyi günler dilerim.
ayrıca 450 ye aldım nakitte doğrudur.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Okudum konunu seni gördüm zaten 450 ye aldıngı ve özel örümden dolayı yalpa yaptını söyledin. Ama zaten söle bişey var telli bir lastik sıfır yalpa yapmadan gidebilir mi? Sanmıorum ille haif bir sallantı olur diye düşünüyorum.

Tabi kafaya takma falan demeklede olmadıgnı biliyorum ve cok seyi kafaya takan biri olarak iyi anlıorum seni.

Benim acıkcası suanda elimde 600 tl nakit var o yüzden parama göre 240 srv ye yönelmiştim. 572 tl oldugnu düşünerek ve 500 e inerler dierkten. Kalanıylada diger bisikletime biraz bakım yapacaktım.

Cok farklı markalrı ve üst modelleri barındıran aydın bisiklet var bursada. Gecen gün gittim salcanonunda cok daha üst modeleri vardı. Yani focus - sedona -trek - kron gibi bir cok markayı satıyorlar ve orada bakım onarım ve toplama yapılıor.

Bunları göz önünde bulundurarak sorun cıktıgında oraya götürürsem halldeceklerini dşünüorum. Ayrıca kendi mahallemde hemn arka sokakta yıllardır cocuklugumdan beri biskiletcilik yapan bi biskletci var. İşini bilir fakat digerlerine göre pahalı ve biraz suratsız oldugundan tercih etmesemde üst seviye birsey aldıgımda oraya götürebilirm.

Yani acıkcası servis bakım onarım olarak parasını verdikten sonra bilgi birikimi olan biskletci var cevremde.

Geriye kalan eldeki parayla secim yapmak . Ki 240 secmiştim şidmi fiyatların indiklerini görünce kararım deişti. Ailemden biraz yardım ile 750 ye olursa eger 303 alabilirim.

Tabi aydın bisklette salcanoların en üst bi kac modeli var baska bi yere bakıp konusucam bi kac gün içinde . Kadro boyunuda 18" iyice aklıma yattı diebilirim.

• Beğen
Tepkiler: koray_can

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Uğur Recep AKGÜL

karar senin kron xc500 - xc100 alabilirsin ve fren ikiside biri alvio set birisi acere olması lazım.salcanoda alabilrsin 303srd gidonu daha güzeldir düz.astro serisine göre bak iyice al sonra pişman olma demek istediğim.evet orayı biliyorum girişte hemen imkanın var bizim burda öle bisikletçi nerde.....arada bul.hangisini alırsan al pişman olmassın diye umut ediyorum ben 240 srv aldım jantları değiştirdim bisiklet 1000 liraya geldi 450 yeni jant 260 aksesuarlar kask vs.hesapla işte bunların hepsini düşünmek lazım...şimdiden güle güle hayırlısı olmasını dilerim.inş bir sorun yaşamazsın arkadaşım

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
450 tl sıfır bisiklet + 450 jant cokmus gercekten. Ama zaman zaman her üründe sadece bisklet deil böle seyler olabilior insanlar bişeyde takılıor. İçine sinmeyincede zevk almıor insan bilirim.

303 ün örümü normal örüm o yüzden daha cok aklım yattı ama para durumum ne olur bilemiyorum gidip görüp fiyat için konusup öyle karar vericem. Tesekur ederim verdigin bilgiler içinde.

• Beğen

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Uğur Recep AKGÜL

450 lira janta vermedim birdaha ekstra shimano 505 jant seti aldım 260 liraya.aksesuarları toplamı okadar km saati suluk......kask.tamir takımı..böylece devam ediyor.
303 36 delik sanırım kardeşim paran yetiyorsa onu al yetmiyorsa salcano 240 srv işini görür bende böle geldi hepsinde olcak diye bir şey yok şans karpuzu alırsın kelek çıkar bizede öle oldu biraz.olmuyorsa kron xc500 bak derim mavi beyaz rengini gördüm çok güzeldi.işini görür disk fren uyumu var.acele etme seçenek ve bütçeni değerlendir.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Bugun gittim deli oldum ya 2-3 alternatif vardı işte. Gtiim hepsine baktım hiçbirinde 240 srv yoktu. 241 srv olsun dedim birinde tek kalmıs dieksion falan cizik içinde içime sinmedi. Sonra dierinde sıfır kutudan cıakrcak fiyat peşin alıcam zaten direk nakit adam 550 son fiyat dior inmior cunku bilior baska yerde olmadıngı falan . Oda cok pahalı geldi acıkcası hemde 240 isterken 241 falan öle alamadan geldim baskada alternatifim yok.

Mahalemdeki metin bisklet satısı yok ama yetkili servisi ona danıstım internetten alırsan ben kurulumu yapıorum 1 ay sonrada ücretsiz bakım falan ben yapıorum dedi.

Elden alım olarak secenek kalmadı internetten almak için uygun fiyatlı neresini önerirsiniz bursada oturuorum 240 srv için ne önerirsiniz bu biksleti almka istiorum.

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
@Uğur Recep AKGÜL

unkapanından face den ekle ayrıntıları aktariyım.. _derviş mtb özcan _

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
@Uğur Recep AKGÜL

unkapanından... face den ekle ayrıntıları aktariyım.. _derviş mtb özcan _

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Facebook kullanmıyorum msn ve skype var istersen ordan konusabiliriz. Face hiç acmadım.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
evet 241 sv ve 210sv var heryerde 240 srv bulmak zor bende anca yurt bisikletten bulmuştum öle aldım kalmamış olabilir.haklısın.

kıvanç özkarayel

Daimi Üye
Tepki
150
Bisiklet
b'Twin
@koraycan

ben geçen haftasonu yurt bisiklete gittiğimde 240 srv kalmamıştı bende 241 sv aldım

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Bende 241 alıcamda ondada adam peşin alcam diorum 550 dior
bi yerde daha var orda indirim yapıcak gibi tek kalmıs elinde 241 onunda direksionda cizik var dısarda durudugu için falan napcamı sasırdım.

• Beğen