Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

Opensea

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Tern
@Opensea MTB ile %10 iniste 84 KM? Doğrumu okudum hocam.

Evet, yer ankara incek bulvarindan cay yoluna iniştek rampa. Yol bilgisayirm da gps ile dogrulanmis cateye.
65e kadar pedal cevirip sonra gidona kapanıp aero pozisyon alıp ulastim.. 94Kg olmamin da inişteki avantaji gözden kacmamali..

Scudo

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Antecurs Hocam çok iyi bir noktaya değinmişsiniz. Araçta bile bu hızlarla çarpmada hele ki eğer dikkatli izlerseniz 90 km testinde direksiyon mankenin kafasını koparıyor. Çok kötü ya. Bir de düşünün hele ki yeni araçlarla 90 km hızlarda hiç gitmiyor gibi oluyorsunuz. Tabi bunun freni var belki de sizin 90 km hızla bir yere çarpmanız çok zor bir ihtimal ama araçta bile bu kadar hasar alınıyorsa ben bisikletlerin üstünde düşünemiyorum düşünmek de istemiyorum. Araçların şaseleri ve kaportaları hasarı üzerlerine çeker ve mümkün olan en az hasarı içeri vermeye çalışır. Fakat bisiklette ve motosikletlerde kaporta ve şase bizim vücudumuz.
Her zaman söylediğim gibi yokuş inerken özellikle de virajlıysa hep hızımı sabitler azaltırım. Kendimi riske atmayı da hiç sevmem. Düşünsenize hızlıca bir viraja girdiniz ve arabaya çarptınız ve o savrulmayla da(Allah gecinden versin) öldünüz. Bu durumda bile sadece ölmekle kalmadınız belki de hiç bir suçu yokken araç sürücüsünün hapislerde çürümesine neden oldunuz.

• Beğen
Tepkiler: Antecurs
Tepki
6
Bisiklet
Lapierre
Giresun - Şebinkarahisar arasındaki 2200 metre rakımdaki Eğribel geçidinde inerken aşağıdaki resimde yeşilli alanın üst kısmındaki Düzlükte 76 km hıza çıktım ve o yeşilli alanda virajı alamayıp düştüğüm yer uçurumla aramda 1 buçuk metreden az mesafe vardı kendimi yere atmasam kontrollü kırılmadık kemik kalmazdı ... Bunun için ki gaza gelme Hı yapma sakat kalır bisiklet süremezsin. Şimdi yoğurdu üfleyerek yiyorum :)FB_IMG_1433006529776.jpg

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
Yokuş aşağı 72 km yi gördüm... bir daha da yapmam o kadar sürat... benimle beraber hız yapmak isteyen ben yaşlarda birisi ben yavaslarken beni geçti 40-50 mt ileride mazgallara tekeri sokunca gerisini siz düşünün... Ambulans gelip alana kadar yardımcı olduk cevredekilerle... sonrasını bilmiyorum...

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
efendi efendi 35.64 km yaptım düz yolda:)

• Beğen
Tepkiler: Lenora Nora

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.109
Bisiklet
Salcano
Maksimum 68 ve 62 görmüşlüğüm var ama hep yokuş aşağı. Beylikdüzü rampasinda pedal bile cevirmedim, daha yüksek rakamlara cikabilirdim ama yolu tanımadığım için riske girmedim. Benim icin esas rekor dün E-5 üzerinde yaptığım düz yolda 55'e çıkmaktı. Yol o kadar temizdi ki zorlu bir sapağa yaklaşırken önce durup elde geçeyim diye düşünürken baktim gayet hızlı gidiyorum vitesi 48-17 kombinasyona alıp trafiğe rahatlıkla uyum sağladım. Iki yıllık bisiklet maceramda en keyifli anlardan biriydi.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biri hız mı dedi? :D
Adsız.png

• Beğen
Tepkiler: Sarper Tuncer

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.044
Bisiklet
Scott
@Berke K. çöp kamyonuna takıldın galiba :D :D :D :ckkmk:

sakarya üniversitesinin inişi
%11 1.5 km mtb ile 81.4 hızı görmüşüm mükemmel bi duygu :D
afasf-crop.png

• Beğen
Tepkiler: Berke

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Çöp kamyonu olmadan Kron Tourer Logan mekanik fren ile sefa koy rampasindan 74 ile indim. Insan frensiz kaldığını hissediyor, tehlikeliydi.

Çöp kamyonu ile 150..

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar.
Sınıflandırmada alt-alt çıkacak 18 kg.'lık demir Bianchi'mle 19. vitesle çıkabildiğim bir rampadan inişte ulaşabildiğim hız, strava'ya göre 41 olmuş. :):ssrtcbya:

Screenshot_2015-06-02-18-32-41.png

ziyaozan

Üye
Tepki
16
İsim
Ziya Ozan Burumoğlu
Bisiklet
Salcano
kron xc150 ile 75i gördüm yokuşta

çöp kamyonu ile yokuşu 110 la tırmandım..

Tepki
47
Bisiklet
KTM
Yol bisikletiyle güzel hızlar yakalamak mümkün temkinli olunduğu sürece zevklide, İzmir foça turumuzda Foça inişinde 67 yi görmüştüm yokuş ortasında önümdeki arkadaş ters rüzgar alınca fren yapmak durumunda kalmıştık. 2 - 3 pedal çevrilse rahat 80 ler görülür :)

(link)