Bisikletine bakmayanların kulübü

valento

Üye
Tepki
38
İsim
murat kırlı
Bisiklet
KTM
gecen gun bisikletcime gittim hakkini vermissin bisikletin dur abi ben bi yikatayim senin bisikleti dedi. ole gicir gicir gorunce bisikleti vay dedim arkadas rengi siyahmis ya la bunun..

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Resmen saplantılıyım ben bisikletime.Her gün öperim cidden.Evin için'de ters duruyor o yüzden kadro'nun altından öpüyorum :D tertemiz durmasına rağmen yine sildim.Kafama esiyor çıkıyorum, her koşulda her yere götürüyor, bir kez yolda bırakmadı(Lastik patlamıştı ama kendi hatası değil ben 50 psi ile gidiyodum).E bana sınırsız mutluluk yaşatıyor ben ona bakmışım çok mu?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
Her tur, sürüş, antrenman sonrası temizlemeden ayrılmam. MTB de Yol bisikletimi de ayrılık öncesi temizlerim. Yarın tekrar süreceğimi bilmeme rağmen. :) :)

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Valla ben arka jant telinin kırık olduğunu bile bir süre önce fark ettim.Hatta ben ikisi kırık diye biliyordum bugün tekrar saydım Meğer üç tanesi kırıkmış.

tolgaizgur

Üye
Tepki
175
Bisiklet
KTM
Evet ben de çok sık bakım yapmam, sadece lastikler inince şişiririm o kadar. Onun dışında bisikletçim tanıdık ve kolayca bir yerde olduğu için zincir, fren, vitesle ilgili gereken bir şey varsa o yapıyor. Zira gerçekten anlamıyorum bakım işinden. Zincir yağlamaya niyet etsem yüksek ihtimalle ayarı kaçırır viteslere zarar veririm diye düşünüyorum. Ancak bisikletler "o kadar da" hassas aletler değil sanki... Bisiklet başkenti olan Hollanda' da insanların bindiği bisikletleri görünce bunu düşünmeye başladım. O iklimde, sürekli yağmur çamur altında bildiğin külüstürlerle takır takır geziyorlar. Aletlerin her yeri tangır tungur, seleler yırtık pırtık, vites desen çoğunda hak getire, frenler cayır cayır ötüyor ama adamlar kullanıyor. Biz bazen fazlaca abartıyoruz bazı şeyleri. Termal içlik alacağım, şu mu olsun, bu mu? Arka aktarıcı öyle mi böyle mi? (ben de bunlardan biriyim maalesef, kendimi de eleştiriyorum) Azıcık boşvermek lazım bunları. Binin, keyfini sürün...

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Ben bisikletime bakmaya üşendiğim için, yağmurda çamurda sürmüyorum; atlayıp hoplamıyorum. Şimdi bakmaya üşenenler grubunda mıyım yoksa bakanlar mı... Kafam karıştı. Bi dakka ya, soru neydi?

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Tayfun Sezer

Dün eve giderken gene yolda garç gurç sesleri, ne oluyor diyorum yav seleden mi geliyor ne? indim baktım sele boğazının kelepçesini daha bir sıktım. Yok olmuyor.
Eve bir gittim. Baktım bizim jant tellerinden gene biri kırılmış iyi mi? Yaptıracağız artık öyle de binilmez.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@olgun şenel

Gene günlerden bir gün baktım artık frenler zayıfladı. Bisiklet te 2-3 aylık nasıl olur? Geçer dedim. geçici bir hevestir dedim.

Öyle kullanıyordum. Ta ki bir meganecıya arkadan çarpana kadar. Tabi benim bisiklet büyük kadro hemen inemiyorum. Eğilip bükülürken, adam benim
düştüğümü zannetti galiba. Ses çıkarmadı. Normalde hemşerim sen naapıyon? Gözün kör mü? falan derler angarada.
Neyse bizim fren pabuçları bitmişmiş. Baradine üç renkli ile değiştirdik.

Sahi sadece ön fren ile kullanmak risk değil mi?

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.930
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında bende arabasına bakmayanlardanım :D
Evde kalabalık olduğu için avizeyi iş yerine getirmem gerekiyordu 1 hafta oldu hala arabada duruyor, yerdeki geçen hafta söktüğüm hd frenler onlarda iş yerine inecek. 1 aya yakındır da çocuk kolduğunu bağlamam gerekiyor :D

IMG_0015.JPG

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
zinciri az mı yağladım çok mu (zincir ve attırıcılar çok yağlı olunca yağmurda toz toprak ne varsa çekiyor) diye bakarım . sonra aynakol etrafını kadroyu fren kaliperlerini ıslak mendille falan silerim zincirden frenlere yağ bulaştımı diye kontrol ederim.

bu saydıklarım bisiklete bakmaya girermi bilmemde bisikleti hiç yıkamam. yağmurda karda çamurda mtb ve yol bisikleti çok kullandım .

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Ahan da benim kulüp. Az önce aklımdan geçti şu bisiklet balkonda paslanır mı acaba diye. Bisiklete bakmama haricinde alım şartları nedir kulübünüzün :)

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@mehmet.ali

Hocam, dağınık her yerde dağınık. Çelişki yok yani. Ben mesela evlenirken söyledim dağınık ve cimriyim diye. Eşim hala dır dır. seni kimse çekmez. seni arkanı kimse toplamaz.
Boş zamanlarımda içtiğim çayların bardaklarını -ki bardaklar kola bardakları- kanepenin üst tarafına koyar, duvara dayarım. Yanlışlıkla çekildi mi, bardak küt aşağı.
Kanepe yanlarında süs eşyası için kısımlar olur. Oraya koyarım bardağı. unuturum bir daha hatırlamam.

İşyerinde ne güzel eskiden hizmetliler vardı. Temizlik yapmazlardı. Şimdi temizlik işçileri var. Her sabah masa siliyorlar. Her akşam çıkarken masamı topluyorum.
Yani topluyorum dediğim herşeyi üst üste koyuyorum. Şimdiki halini görseniz, adam kaybolur.

Gerçi Einstein dağınık insanlar daha yaratıcı demiş, onunla avunuyorum. einstein dağınık masa.jpg

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.930
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hogutmen Bana annem söylerdi Allah eşine kolaylık versin bir ömür çekecek diye :D Eşime bende söyledim başta, ki zaten biliyordu. Arada bir söylensede çok abartmaz. Sadece oğlumun beni örnek aldığından yakınıyor. En basit örneği çoraplarımız aynı yerden çıkıyormuş misal tv ünitesinin arkası :D

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@mehmet.ali Mel Gibson'un "Apocalypto" filmini izlediniz mi bilmiyorum. O filmde bir replikte babası oğluna (jaguar pençesine yani filmin kahramanına): "Korkma oğlum, korku bulaşıcıdır." diyordu.
Jaguar Pençesi de babası gibi korkmuyordu.

Bizde de o hesap dağınıklık, bulaşıcı ve genetik bir durum. Benim oğlum da çok dağınık. Evdeki dağınıklık katlanarak çoğalıyor.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Bisikletine bakmayana gıcık olurum. Dura-ace alıp da motor yağı süren mi dersin, lastiği çatlamış haberi olmayan mı, bir kere bisikletini yıkamayan mı. Ben sinir olurum arkadaş görünmeyin bana :)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@emrahozkan

Fantezinin sonu yok hocam. Evde dikiş makinesi yağım yok. Kayınpederde yağladım. Döndüm eve. Bir süre sonra gene yağlayacağım. Gene dikiş makinesi yağı yok evde. Kilerde 3 lt motor yağı var. Tenekelerin diplerinde.
Bol bol dökmüşüm. Silmedim de. Rubleye falan yukarıdan dökerek, beklemem gerekiyormuş. Bir yola çıktım. Piyüüüüüüüüüüü. Allahım anlatmak istemiyorum. Ama bekledikçe bir kararıyor anlatamam.
Siyah mürekkep bunun yanında gri kalır. Jantlar, kadro, paça her yer simsiyah yağ. Hele o aradaki plastik parça. Hala öyle kullanıyorum. Nazarlık olsun.

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@hogutmen
Ha bu arada benim sele de sık sık gevşer. En son lock tight uygulayıp öyle sıkacağım.