Bisikletin kışlık hazırlıklarını yaptınız mı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hem yol hemde dağ bisikletimi tamamen söktüm en ince parçaya kadar suya dayanıklı gres yağı ile göbekler,aynakol yatağı vb yerleri bakım yapıldı.paslar giderildi çamurluklar takıldı giyim kuşam zaten hazır eksiğim yok yani.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Scudo

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Henüz kış gelmedi iyice soğuyup yağmurlar sürekli yağmaya başlayınca bisikleti temizleyip yağlayıp kullanılmayan odalardan birine kaldırırım her kış olduğu gibi benim kış hazırlığım bu. ilk bahara kadar dinlensin yavrucak.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Giyimde tabikide uzun polar formamı kullanıcam.Ruzgarli günler için üstüme yapışan bir ruzgarlık aldım.Eldiven ve bufflar geçen seneden var.

Bisikletimde ise yaptığım tek değişiklik lastik değiştirmek oldu.Eski lastiklerim çok yıpranmıştı onları Michelin Pro4 Service Course ile değiştirdim.

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Mustafa555 zaten normal elbise gibi beden ölçüleri yok, bendeki XL ve XXL olarak geçiyor. 193 cm boyunda 88 kilodayım. baya bol bana ama yapısı itibariyle bol olması daha iyi, bisiklet üstünde daha iyi korur rahat ettirir. dar olursa sıkar.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa555

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
@ismail.yüksel

Geniş olursa ruzgarlı zamanda sürüşü zorlaştırır :(

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Emre Akkanat yapısı itibariyle ön kısmı diz kapaklarına kadar uzanıyor, arkası ise sadece popoyu sıçrayan çamurdan koruyacak kadar. kasırga kopmadığı sürece üstünden atmayacaktır. tabi pratik yapınca işler değişebilir :islik:

• Beğen
Tepkiler: Emre Akkanat

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
1 hergün yağmur yağmıyor dolayısı ile yol bisikleti ile ilgilenenler çamurluktu ayakkabı idi pek uğraşmalarına gerek yok kış denebilecek günlerin sayısı 110 gün oluyor bunun %40 i yağışsız yani çok ekstreme

Düşünmemek gerek.
2 zaten spor bir tane değil bisiklet alt beden ve kardio ile ilgilidir arada başka spor yapmak iyi gelir.
Kış için ayrı bir jant ve lastik takımı iyi olur. Katlanır güzel bir yağmurluk yine jarse kumaştan bir ayakkabı kılıfı

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
@ismail.yüksel

Kullanışlı bir ürün değil arka tarafın açıkta kalıyor suyu yersin..

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@ibdr arkası popoyu örtecek kadar aşağıda açıkta kaldığını nereden çıkardınız ki? arka kısmın da diz kapaklarına kadar uzanmasını mı bekliyorsunuz? o zaman nasıl pedal çevireceksiniz? su zaten sırta sıçrıyor, orası da korunduğuna göre sorun nerede?

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
V fren papuc önerilerine açığım. Islak jant ile tecrübe eden arkadaşlardan yorum bekliyorum.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ibdr

Panço kullanmayanlar hemen de kendilerini ele vermiş. Bir kere panço giyince açıkta kalan arka olmuyor ön taraf oluyor. Az rüzgar essin az hız yap ahanda marilinin

(link)

bu naçiz fotosunda temsili bir şekilde anlatıldığı üzere o panço sıyrılıyor ve ön taraftan yağmurun tillahını yiyorsunuz. benden söylemesi.

• Beğen
Tepkiler: kellemusic

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Panço ilk başta bacakları koruyor gibi görünse de az biraz hızlı gideyim deyince hiç bir anlamı kalmıyor hakikatten. Ben yağmur pantolonu aldım bir deneyeyim diye. şuan direk pantolonun üzerine giyiveriyorum yağmur yağacak gibi oldugunda. Paça bandı ile de sarıyorum bolluk gitsin diye. Tavsiye ederim. Panço yerine üst kısım için güzel yağmurluk ve rüzgarlıklar daha rahat oluyor.
Ayakkabı olarak doğa yürüyüşlerinde kullandığım decathlon'dan aldığım ucuz yollu bir ayakkabıyı giyiyorum. Gerekirse tozluk ile desteklerim diye düşünüyorum ama yağmur pantolonu hayli hayli işimi görüyor.

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
@akinomatata ben av malzemeleri satan bir yerden ucuz olduğu için ve deneme amaçlı almıştım. paçaları biraz daha uzun olsa daha iyi olurdu.

ayrıca bunu da yakın zamanda mağazaya gidip alacağım. (link)

lazquest

Üye
Tepki
20
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
@Zekeriya Çab

Kesinlikle katılıyorum. ✋

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Baslik yanlis olmus; Bisikletin degil, Bisikletcinin kislik hazirliklarini... olacak. :)

condition

Aktif Üye
Tepki
114
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@kellemusic

Baradine 955 vcr fren pabuçları yağışlı havalarda kesin çözüm diyorlar ama henüz elimde olmadığı ve denemediğim için yanlış yönlendirmek istemem ;)

• Beğen
Tepkiler: kellemusic

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
8 yıl önce ayakkabı kılıfı almaya karar verdim. Artık bu sene alırsam tüm hazırlıklarım tamam olacak :D Başka eksiğim yok, hazırım.

• Beğen
Tepkiler: lazquest

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Yol bisikleti için çamurluk seti öneriniz var mı?