Bisikletimin arka jantındaki göbeğin mili hakk.

ieren34

Üye
Tepki
13
Herkese öncelikle merhaba,

Benim bir mtb bisikletim var; fakat gecen yaz Kastamonu' da dağ bayır gezerken, arka lastiğin arka sol arka kadroya sürttüğünü farkettim ve şu an bisikletim yazdan beridir evde yatıyor. Ben İstanbul Haliç' te oturuyorum. Bu mili nasıl değiştirebilirim ? Acaba sadece mil mi yoksa komple jantlarla birlikte göbegin de mi değişmesi gerekir ? Yardımcı olursanız sevirinirim.

Saygılarımla

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sadece göbek mili degisebilir, ama bu sürtme veya dengesizligin tek nedeni göbek mili olmayabilir.

ieren34

Üye
Tepki
13
Bulundugum yerde öyle bir tamirciye gösterdim, fakat nedenin milden kaynaklandıgını belirtti, ellerinde olmadıgını ayrıca senin göbek disc fren dedi ve oradan ayrıldım.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Disk uyumlu göbek olmasi bisey farketmez, milin uzunlugunu degistirmez. Madem Halic'tesin, 99A'ya bin, Eminönü'nde in. Sirkeci'ye git, tam takimiyla (yataklari vs) bir arka mil al. Hatta mümkünse arka tekerlegini sök, yanina al. Yeni milini getir, bisikletcin taksin.

ieren34

Üye
Tepki
13
Sirkeci'de alışveriş yaptıgım bir kaç yer var. Oradan temin edebilirim, ayrıca herhangi bir bisikletçi değiştirebilir mi ? Yoksa sitemizde reklamı yapılan bisiklet bayilerine mi gitmem gerekir bunun için ?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Göbek mili degistirmek kolay bir is, ama kaliteli servis almak ayri birsey. Yani sonucta bisikletci göbegi dagitip en bastan toplayacak. Göbek ayarini vs iyi yapmasi gerekiyor.

Eger bisikletcine güveniyorsan sorun yok, götür yapsin. Ama icinde tereddüt varsa bu isi daha profesyonel yapan bir baska firmaya da gidebilirsin.

Tabi bisikletin bilindik bir marka tasiyorsa (Trek, Corratec, Sedona, Kron vs) yetkili bir servise gitmekte yarar var.

ieren34

Üye
Tepki
13
Ben bisikleti sirkeciden alan bi sahıstan aldım ve üzerinde bi firma adı yazmıyodu, sonucta kasdettiğim bisikletci de mahalle aralarında bisiklet tamiri yapan bir bisikletci oldugu için icim rahat etmiyor tabiki. En iyisi direk arka lastiği söküp, kızıltoprağa gitmek lazım... Delta bu konuda ücret karsılıgı yardımcı olabilir mi acaba ?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
E tabi ki, sonucta Delta da servis hizmeti veriyor. Hem gidin bir caylarini icin...

ieren34

Üye
Tepki
13
İlgin için saol abi. Ben yarın ve ya bayramda bi ugramaya calısırım.

ieren34

Üye
Tepki
13
Haklısın sanırım... Bn hatta simdi arıyayım...tesekkürler

ieren34

Üye
Tepki
13
Aradım ve Carsamba gününe kadar kapalılar, sonra acıkmıs :)