bisikletimi aldım 2. gün arkadaşm rica etti bi tur için verdim ama :(

S

sayitk

Misafir
Geçmiş olsun.
Hakikaten bu olay herkesin başına geliyor. Benim de yamulmuştu bir tur sonrası!
Fakat, düşünce olarak, bir kalp kırılacağına, her yeni bisiklet alışımda bir tur vereyim yamultsun, bir daha, bir daha derim! Bir kalp kıracağıma bin bisiklet yamulsun.
Fakaaaat, bu böyle devam ederken, insanda yeni bir bisiklet alma hevesi kalmaz bu sefer, nasılsa yamulacak!
Yoksa bisikleti gizlesem mi?! Evet, evet evden gizlice çıkmalı, kimse görmeden. Ama yok ya, mutlaka birine rastlarsın ve :
-Ooooooo, yeni mi aldın, pırıl pırıl bu ya, bir tur versene! der. Verirsin bir tur, yine yamulur.
Fakaaaat, bir tur vermesen, göze bak göze, hani ne demişti:
-Vay be bisiklete bak!
Şimdi vermesen nazar değecek belki de sen yamulacaksın bir köşede! En iyisi bir tur verelim de başta yamulsun! Kimseye bir şey olmasın.

Scudo

Serhat ÖNAL

Aktif Üye
Tepki
58
Birde iyi tarafından bakalım mı ?

Hep imkanlarımızı zorlayarak, zor tercihler yaparak yeni sahip olduğumuz şeylerin üzerine titreriz. Ne kadar sakınsak da, korusak da mutlaka başına birşeyler gelir. Eskilerinde tabiriyle; nazarlık olsun diyelim.

En azından gönlünü ferah tut nazarlığı kendin değil arkadaşın yapmış üstelik arkadaşında yaralanmamış. Birkaç gün sonra oluşan çizik vs. gözüne geldiğinde O'nun hatasıydı diye suçlayabileceğin birisi var artık :) kendini yiyip bitirmezsin.

Kazasız belasız sürüşler.

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaslar haklısınızda ben nedense sizin gibi düşünemiyorum.mesela benim başıma öyle bir olay gelse(inşallah gelmez) ben o sinirle bisikleti elimle parcalarım.yanında arkadasımla beraber.zaten beni tanıyan iyi bir arkadasım bisikletime ne kadar değer verdiğimi bilir ve bisikletimi ve kendisini tehlikeye atmaz. bu nedenlerden dolayı ben bisikletimi herkese vermiyorum adha doğrusu vermemeye çalışıyorum