bisiklet yardımı kafam allak bullak oldu :(

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Önceden gidip bisikletçiden gözümüze kestirdiğimiz bisikleti alıp sürerdik. :) Ama bu forma üye olupta yaklaşık okumadığım konu bırakmayıncada kafam doğal olarak allak bullak oldu. Siz üstadlardan yardım rica ediyorum. Biliyorum burada defaatle yazılmış çizilmiş ama bende sormadan edemeyeceğim.
Öncelikle erzincanda yaşadığım için bir çok markadaki bisikletleri inceleme ve görme olasılığım yok. internet üzerinden sipariş vereceğim. Buda gözümü korkutuyor. O yüzden sizlerin tecrübe ve birikimlerinden faydalanmak istedim. Yaklaşık on yıldır bisan art 710 mtb bisikletimle mutlu mutlu yaşıyordum aslında. Taki erzincan bisikletliler derneğiyle tanışıpta turlara katılıncaya kadar. Artık emektarı emekliliğe ayırma vakti geldiğini anladım. Ardında sitenize üye olup okudukça aslında bu işin gayet farklı birşey olduğunu gördüm. Hatta arkadaşın birinin ghost marka bisikletini anlatmasını okuyunca ALLAH ALLAH edalarıyla (erzincanda olsaydı) ghost satan mağazaya koşarken kendimi yolda bulabilirdim. :) bu nasıl bir aşktı böyle. Şimcik gelelim iki asıl konumuza. Forumdaki konuları okuyup şu kanaate vardım.
1- Bütçem 1500 tlye kadar çıkabilirim ama yinede ortalama 1000 tl ilk tercihimdir.
2- Hafif olması için Aleminyum gövde istiyorum.
3- Alacağım bu bisikleti internet üzerinden hiç görmeden alacağım. O yüzden titiz davranıyorum. Bana bisiklet alabileceğim internet sitei adresi önerebilirmisiniz.
4- V fren istiyorum.
5- Ön kilitlenebilir amartisorlu maşa olsun diyorum. Stabilize yollarıda göz önünde bulundurarak.
6- Aslında yerli üretime destek olsun diye sedano diyorum ama scot,trek, ghost vb gib ithal markalarıda görüncede aklım gitmedi değil. O yüzden sizlerden fikir istiyorum.
7-Boyum 1.78, kilom 95, bacak boyum 76-77 cm. Bu durumda benim almam gereken boy bisiklet hangisidir. Bununla ilgili iki farklı konuyuda okudum ama bir şey anlamadım malesef. :(

Umarım çok uzun olmamıştır. :) Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Scudo

Bektaş Duran

Aktif Üye
Tepki
26
İsim
Bektaş
Bisiklet
Orbea
Online Alışveriş Sitelerinden Almayın Diye Söylüyorum Söyletmeye Devam Ediyorsunuz İşi Sadece Bisiklet Olmayan Sitelerden Almayın gitti gidiyor, n11 vb...Geçen Abim Alıcaktı Beklettilerde Beklettiler Aradı Stokta yok Biz Bunu Satmıyoruz Dedi Hadi Buyrun O yüzden Normal yerden Yapın Alışverişinizi Yada Önceden Arayın Varmı Diye Fazla Güvenilir DEĞİLLER

Ve Salcano City Sport Tercihimdir Tasarmıda Şık

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gözünü yumup-zaten zorunlu olarak böyle yapacağa benziyorsun- scott sporster alabilirsin. Pişman olmazsın. Aslında hepsi güzeldir. İstiyorsan salcano al, ktm al, giant al, merida al. O paraya alacağın bisiklet pişman etmez seni.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
@bektaz01
online derken bisiklet satışı yapan sitelerden bahsediyorum. erdoganlar gibi. erzincanda başka türlü bir şansım yok. :( salcona düşünmüyorum. forumda nedense diğer markalra göre daha kalitesiz olduğu söyleniyor.

Özgür BOZKURT

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Trek
@Zafer GÜLER
Kalitesiz dediğin o markayı Konya Torku Şeker Spor Bisiklet takımı kullanıyor ve son Cumhurbaşkanlığı Turunda izlemişsindir Mustafa Sayar'ın ve diğer takım sporcularının başarılarını. Kimin ne dediğini boşver, sonuç ortada. Ben de yol bisikleti almaya karar verdim ve Salcano'yu tercih edeceğim. XRS 030 Apex, muadili markalara göre daha uygun ve oldukça da hafif bir bisiklet. Velhasılı Salcano bu işi öğrendi ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Kendi markamıza bu kadar kolay çamur atmayalım, bilakis destekleyelim.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
@mehmetsunu
haklısınız zorunlu olarak alacağım. o yüzden bu durumu daraltmak istiyorum. siz genişletiyorsunuz. :) scott sporster in hangisi mesala? birde hangi boy bisiklet almalıyım. oda ayrı bir muamma :)

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
özgür hocam ben burda yazılanların yalancısıyım. sedanonun salconadan çok kaliteli olduğu söyleniyor. :/

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scott şehir bisikletlerinde kadro boyu M olan sana uygun olur. Sözümüzü çiğnemeyelim diye netten araştırma yapıyorum şöyle deoreli bir sporster bulmak için ama bulduklarımın fiyatı makul durmuyor. Ama 1500 tl nin altında sporster 55 var M kadro.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
(link)
ben buradan bana 20-21 inç yani L bisiklet uygun olduğunu hesapladım ama tam emin değilim.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
@mehmetsunu

mehmet hocam çok tşk ederim sizede zahmet verdik. hakkınızı helal edin. bende bisikletcim.com da şu üç bisiklete indirdim. gerçi ikisi hidrolik fren ama olsun. bunlar hakkında düşünceleriniz nedir ki dediğiniz bisiklette var. bu veya bunlara yakın bisiklet önerileride olabilir. daha uyguna alabileceğim adres yada bisikletçi bildiğinz varmı acaba?

(link)
(link)
(link)

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üçüde fiyatına göre güzel bisikletler. Tekrarlıyorum bu fiyata güzel bisikletler. yine scott bir adım daha öne çıkıyor, ghost ta arkadan gelir. Scott sanırım sizin bisiklet için ayırmış olduğunuz limitide zorlamaz. Böyle olmasıda iyi olur çünkü en az bir kask, bir kilit, bir far ve stop, yerine göre bir eldiven, gözlük, forma, suluk, suluk kafesi belki km saati almanız gerekirki bunlarda az para tutmaz. Böylelikle görece iyi bir bisiklet, istediğiniz gibi amortisörüde olan bir bisiklet alır, olmazsa olmaz aksesuarlarıda tamamlamış olursunuz. Onun için limiti sonuna kadar kullanmayın eğer limit bu ise.
İlerde sürer belki vazgeçer belki tutkuya dönüşür o zaman daha iyi bir bisiklete bakarsınız.

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada sitede ikinci el şehir bisikleti bahsinde bir sporster 30 var. Temiz bir bisiklete benziyor. Pek tasvip etmesemde disk frenli bir model. Bir göz atın iyi bir pazarlık ile 700-800 e indiğinde alın derim.

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
@mehmetsunu

mehmet hocam kaskım eldivenim pedli taytım ve gözlüğüm mevcut zaten. :) ghost crosman 1300 veya scott superster 40 düşürdümki tercihlerimi. scot sizinde belirttiğiniz gibi bir adım önde duruyor.

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar konu farklı bir tarafa çekilecek belki ama benim bildiğim Bisan ve bazı yerel markalar (uğur,ümit vb.) dışındaki markalar yerli değil zaten. Sedona, Salcano, Bianchi ve Kron da aynı şekilde. Yani kadrolarını yaptırtıyorlar ve diğer komponentleri zaten Shimano vb. montajlayıp satıyorlar. En yerlisi yine de Sedona ve Kron kalıyor geriye. Salcano ve Bianchi'ye bu anlamda hiç yerli diyemeyiz. Bilgisayar dünyasında ki Exper markası gibi. Sonuç olarak bu bisikletleri alırsak vergisinin haricinde yine de memleketim insanına kalan para daha çok olacaktır elbette ki, bu kesin. Bu noktadan bakarsanız bence ince detay, renk, çizgi, ergonomi bakımından Sedona açık ara öne çıkıyor bence. Detaylar ayrıntılarda gizlidir. Bu anlamda biçok bisiklete bu noktadan bakmak gerekirse buna bence Sedona biraz daha önem veriyor. Ve Sedona'dan şikayetçi olan da neredeyse hiç duymadım.

Varsa eksik bilgilerimiz bilgilendirirseniz sevinirim.