Bisiklet Tavsiyesi

Tepki
1
İyi günler arkadaşlar ben bir bisiklet almak istiyorum fakat biraz büyük bir insanım yani ölçülerim şöyle 198 boyum var 120-125 arası bir kilom var bir süredir tartılmıyorum o yüzden garanti bir ölçü veremiyorum sizce benim boyuma ve kiloma göre tavsiye verebileceğiniz bir bisiklet varmı yalnız çok fazla bir fiyat aralığım yok max 750 lira verebilirim sanırım çok az bir esneklik olabilir fiyatta tavsiyelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler arkadaşlar iyi günler.

Scudo

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bisikleti ağırlıklı olarak nerede kullanacaksınız? düz asfalt, arazi?

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
ne güzel, her gün en az 1-2 tane yeni konu açılıyor. Bilinçli bisiklet kullanıcıları sayısı artıyor, mutlu oluyoruz:)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer
Tepki
1
Şimdi ben Ankarada oturuyorum fakat Karabük üniversitesinde okuyorum 2 yerde de kullanıcağım bisikleti Ankarada genelde yol fakat karabükte işler farklı çoğu yer yol fakat kaldığım yere gitmek için biraz kötü bir araziden geçiyoruz ayrıca dağ tepe de çok fazla karabükte her iki koşulda da beni engellemiyecek bir bisiklet arıyorum.

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
Hybrid bisikletlere bir göz atın.

Tepki
1
Peki hybrit bisikletlerde kült markalar nelerdir önerebilecekleriniz birde birşey merak ediyorum bisikletler maksimum kaç kilo taşıyabilir? Bunun bir sınırı var mıdır veya benim boyum uzun yollarda çok dezavantaj olurmu?

MuhammedErkan

Forum Bağımlısı
Tepki
419
SCOTT, TREK, GHOST, cannondale hybrid şehir bisikletlerine odaklanın. Kilo fazlalığı bisiklete bir şey yapmaz. Belki kötü jant olursa akort sorunu çıkabilir.

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
Kadroların tam olarak limitini bilmiyorum maalesef.Mağazalardan sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Marka olarak bütçenizide göz önüne aldığımızda;

Kron Salcano gibi markalar olabilir.

Salcano City Sport 24 VS önerebilirim.Amortisörü arazide titreşimi azaltır,düz yoldada amortisörü kitleyerek daha fazla performans elde edebilirsiniz.

(link)

Tepki
1
Arkadaşlar şöyle 4 tane bisiklet var sizce benim boyum (198cm), kilom (120kg) ve kullanım amacıma göre (şehir içi-uzun yol 70-80 km ayrıca hep asfalt degil çakıllı falan hafif engebeli yollar içinde mucurlu falan) aşağıdaki bisikletlerden hangisi uygundur?

(link)

(link)

(link)

(link)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@M.Erkan.Gunay

Bisikleti ara sıra arazide de kullanacağınızı söylemişsiniz o yüzden Kron'ları amortisörsüz maşaları nedeniyle tavsiye etmem. Yine aynı şekile dağ tepe iniş çıkışlarda da kullanacaksanız Salcano City Sport un 27 vites olanını almanızı öneririm...

Tepki
1
Arkadaşlar kusura bakmayın çok fazla soru sordum sanırım ama son bir şey daha sormak istiyorum şimdi yukarıda yazdıgım gibi boyum 1.98 kilom 120-125 (tam bilmiyorum) neyse benim dağ bisikleti alma ihtimalim de doğdu bu yüzden sizlerden 0-800 TL arasında (carraro ve salcano olabilir çünkü onlarda fiyatlar çok aşırı değil gibi) dağ ve şehir bisikleti önermenizi istiyorum şehir bisikleti kitlemeli maşa tarzı olursa çok iyi olur çünkü şehir bisikleti alırsam sürekli düz yollarda kullanamıyacağım hafif engebeli çakıllı vs. yerlerdede kullanacağım önerileriniz için şimdiden teşekkürler iyi akşamlar.

Tepki
1
(link)

Arkadaşlar bu bisiklet benim boyum ve kilom için uygunmudur? (120 kg 198 cm) birde resimin yanındaki bilgilerde Kadro Boyu (inç) 52 yazılmış fakat aşağıdaki bilgiler de KADRO : 6061 ALÜMİNYUM KADRO ( 19 İNÇ KADRO BOYU VAR.) yazılmış neden olabilir bu? 52 inç. fazla bir uzunluk sanırım bisikletler için sanırım