Bisiklet tavsiyeleriniz...

ooksijenn

Üye
Tepki
0
Selam arkadaşlar...

Ben bir bisiklet almak istiyorum şehir içi ve şehir dışı turları yapmak için.

Şuan öğrenci olduğum için pek bi ibütçe ayıramıyorum.

Bana 300 Ytl civarı nasıl bir bisiklet önerirsiniz...

Scudo

ooksijenn

Üye
Tepki
0
(link)

Arkadaşlar nette bu bisikleti buldum 375 ytl diyorlar.

Açıklama
Yazın 335 usd ye aldığım ve çok az kullandığım Orijinal 2008 model Sedona Borla bisikletimi nakit ihtiyacım dolayısı ile satıyorum. Bisiklete ek olarak 30 ytl ye ayak ve sigma dijital km saati taktırdım. Bu bisikleti bilen bilir bu sene sınırlı sayıda üretildi ve yok sattı. Netten tüm detaylarını araştırbilirsiniz. Gerçekten çok keyifli ve sağlam mükemmel bir bisiklet. Zaten şu anda karaborsa gibi. Piyasada bulmak çok zor. Kim olduğum nerede olduğum, yerim belli yüzyüze görüşürüz ürünü öyle alırsınız içiniz rahat eder helal paramla aldım helalinden satıyorum alan memnun kalacaktır.

Sizce uygun mu?

serdarsom

Üye
Tepki
30
Forumlarda gördüğüm kadarıyla Sedona Borla tavsiye edilen iyi bir bisiklet. Resimdeki de temiz bir bisiklete benziyor;) Yine de kullanan birilerinin yorumu daha yapıcı olacktır.

ooksijenn

Üye
Tepki
0
Seldona Borla'nın ismi baya sık ge.iyor tavsiyelerde.Uamrım arkadaşlar yardımcı olur yeni başlayan birine:)

6,7 aylık kullanmak için alıcam daha sonra bütçem el verdikçe daha iyi bir bisiklet düşünüyorum...

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Ama o zaman daha iyi bir şey alsan.Nasıl olsa bu altı ayın 3 ayı kış.Sonra bisikleti elden çıkarmak zor olmaz mı?

ooksijenn

Üye
Tepki
0
Evet haklısınız aslında...
Balıkesir-Bandırma'da okuyorum şuan ve evimle okulum arası 10 km den az.Hem okula giderken kullanmak hem de yaza kadar biraz kondisyon yaparım diye düşündüm.

Ama dediniz gibi elden çıkarmak zor olur yada 200 ytl falan orta halli piyasa bisikleti alıcam.

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Peşin olarak almayı düşünüyorsun galiba.Tasksitli bir şey alabilirsin bu ödemeni kolaylaştırır.Hemde iyi bir bisiklet sahibi olursun.

ooksijenn

Üye
Tepki
0
Aslında pek peşin sayılmaz.Ps 2 mi elimden çıkarıyorum bisiklet için:)

Taksitle flnda alsam ayda 25 ytl den fazla veremem öğrenci işi sonuçta:)

sszazu

Üye
Tepki
50
borla başlangıç için gayet güzel bir bisiklettir.6-7 ay diil biraz hafifletirsen, ayaklık gibi gereksiz aparatlardan kurtulursan :D uzun süre sana hizmet eder. Zaten sedona sahibi olup da pişman olan bi adam tanımıyorum ben. bende de sedona var satılık ama 700 milyon, sana biraz tuzluya gelir. borla gayet güzel bisiklettir, tavsiye ederim...

ooksijenn

Üye
Tepki
0
Biraz değil baya bi tuzlu geldi:D

Dediğim gibi öğrenci olduğumuz için anca ordan burdan arttırarak para toplamaya çalışıyorum.
Okula bisikletle gidersem her ay 25 TL kar yapıcam.İşte onunla bişiler almaya kalkıştık bakalım ne olcak..:D

sszazu

Üye
Tepki
50
borla fazlasıyla işini görür :rolleyes: sonuçta yarışa girmicen öle çok hafif bisiklet olsun falan derdin yok

ooksijenn

Üye
Tepki
0
3.Kata Çıkarıp indircem aslında:D

Peki Sedona 781 Kadro Disk nasıl sizce Erdoğanlar bisikletin sitesinde gördüm ve 160 Euro

Toplamak daha pahalıya geliyor sanırım:D

sszazu

Üye
Tepki
50
ailecek hastasıyız :D ama kullananlar biraz esneme problemi olduğunu sölüyolar. ayrıca sadece disk uyumlu olduğu için sana ilk etapta fazla masraflı olur; disk uyumlu göbekler,rotorlar,kaliperler vs vs... yine de çok ilgini çekiyosa forumda 781 kullananlar var onlara danışabilirsin...

ooksijenn

Üye
Tepki
0
Hımm.Bana gelmez o zaman şuan için.

Ya ben istiyorum alıcam hemen sürücem yani extra masraf yapamam.
Peki 300 Ytl ye kadar Sedona bulabilirmiyim 16"

sszazu

Üye
Tepki
50
kadro boyuyla işin yok senin... boyuna göre hesapla, fiyatla kadro boyunun alakası yok. 1.80 civarıysan 17.5-18" al, 1.65-1.80 civarındaysan 16" al..

ooksijenn

Üye
Tepki
0
O zaman 16".
Ya ne zor işmiş sanki otomobil alıcakmışım gibi hissettim kendimi:D

Baya bi araştırmam gerekecek sanırım:(

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Evet bol bol araştır. Bisikletforum'daki önceki konuları da incele. Kadro seçimi, yeni bisiklet alırken dikkat edilecekler, gibi birçok başlık var forumun zengin içeriğinde.

Yani, yeni başlayacaklara tavsiyem bu zengin içeriği hemen sömürsünler:) Gerek teknik, gerek beslenme, gerekse mazleme seçimi vb.. birçok konuda bilgi yumağı bir forumumuz var:)

ooksijenn

Üye
Tepki
0
Elimden geldiği kadarıyla araştırdım ve araştırmayada devam ediyorum...
Kadro boyu 16" o kesin:)

Fiyat performans açısından yeni başlayan ve öğrenci olan birine hangi marka ve model bisiklet uyar sorun burda...:D

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
300Ytl'ye...Hmmm. Biraz zor açıkcası. Sen 3-4 ay daha sabret. O sırada biriktirebildiğin kadar para biriktir. 500-600 TL'ye ulaş. Ve forumdaki 2. el bölümünü yakından takip et. Eminim fiyatı uygun ve sevebileceğin bir bisikletle karşılaşırsın.