Bisiklet seçim için yardım

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
Gaziantep te bisiklet kullanıcısıyım . Hali hazırda Bianchi Wap Model bisikletim var. Kendime yeni bir tane almak istiyorum. Bu konuda kafa karışıklığım var .

Ben haftasonları yada akşam üzeri kondisyon /fitness spor amaçlı bisiklete biniyorum yaklaşık 1 saat . Kullandığım yol Gaziantep -Kilis arası asfalt yol . Yol kenarı olduğundan dolayı arasıra bankete inme zorunluluğuda oluyor. Onun dışında daha farklı bir yüzeyde kullanmıyorum. Yeni bisiklet seçerken Dağ bisikleti mi almalıyım veya Şehir Bisikleti mi almalıyım .

Scudo

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Sadece asfaltta kullanırım diyorsan tabi ki sehir bisikleti tercihiniz olsun.

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
Önden süspansiyonlu olan modeli olması gerekir değil mi

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
dediklerinize göre dağ bisikletini gerektirecek bir ortam yok Şehir Bisikleti kategorisindeki ürünlere bakmanız daha yararlı olur . Ön süspansiyon tercih edecekseniz kilitlemeli maşa özelliği olmasına dikkat edin yokuş çıkarken kapatırsınız kolaylık sağlar

Nefer Seti

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Ömer Çakmak
Bisiklet
Focus
Yol kenarı olduğu için zaman zaman stablize kısımda gitmek gerekiyor onun için süspansiyon lazım mı diye sordum

FlySouL

Üye
Tepki
1
Selamlar arkadaslar.Ben 600 lira ila 900 lira arasi bir bütçe ile sehirde kullanacagim bisiklet almak istiyorum.Önceligim agir olmamasi yormamasi ve konfor. Bel fıtığı m oldugu icin belimide dusunmek zorundayım bana tavsiye edecegiz bir marka model varmı? Yada Istanbul Bahçelievler Bakırköy Şirinevler Başakşehir civarinda bu islerden anlayan mekanlar Ayrica fiziki ölçülerim şöyle
1.83 boy 79 kilo Tecrübelerinize ihtiyacım var Teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@FlySouL

Merhabalar,
Size tavsiye edebileceğim bisiklet Carraro Sportive 224 2015 modelidir, Açı ayarlı gidon boğazı sayedinde belinizle ilgili sıkıntı yaşatmayacaktır.

Bisiklet boyu konusuna gelirsek, alttaki konuda detaylı bir açlıklama ve boyun için uygun tablo mevcut.
Sizin ölçülerinize göre uygun bisiklet 180 - 185 / 58 - 61 cm olacaktır.

(link)

FlySouL

Üye
Tepki
1
Teşekkür ediyorum.Bu arada İstanbul avrupa yakasinda bunu alabilecegim ve bu konularda bilgili olan bi yer biliyor musunuz?(Bahcelievler Sirinevler Basaksehir İkitelli Bagcilar Basaksehir tarafları onceligimdir) Bu islerde yeniyimde :)

şamilbsyv

Üye
Tepki
0
SPORTIVE 224,SPORTIVE 221,SPORTIVE 124,SPORTIVE 321, bunlardan hangisi fiyat ve kalite bakımından daha iyi.görüntüde önemli

cevaplayacak yokmu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@şamilbsyv
sportive 124 jantlar 26 (daha küçük tekerlek) amortisörlü
sportive 221, 224 28 jant amortisörlü, 224 221in bir üst modelidir.
sportive 321 28 jant sabit maşa

klasmanları farklı bunların ama hepsinin fiyat/kalite oranı gayet iyi. görüntü için zaten internetten resimlerine bakabilirsiniz.

şamilbsyv

Üye
Tepki
0
şehir içi çoğunlukta arada şehirler arası ve biraz bozuk yollarda.

MAGNETİC 28 NASIL

şamilbsyv

Üye
Tepki
0
peki max 900 tl olan şehir bisikletlerinden tavsiye ettiğin varmı

carraro sportive 224 ün kadro boyunu hesaplarken hangisini seçeceğiz?
sabit kadro?
Yol ( Road)?
Uzun Yol (Trekking?

cvp?

yusufaksu

Üye
Tepki
8
İsim
yusuf aksu
Bisiklet
Specialized
Bisikletforum daki yönlendirme de tahmini değerleri vermektedir. Kesin sonuç için bisiklet üzerinde bir deneme yapmanızı tavsiye edilir. Çünkü iç ve dış bacak boyunun oturma şeklini kol uzunluğunun bile kadro seçimlerinde önemli etkisi oluyor.