Bisiklet sayesinde kaç kilo verdiniz?

Bisikletlendikten sonraki kilonuz için ne söyleyebilirsiniz?

• Toplam katılım
    463

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
yediğime içtiğime dikkat ederek ve bisikletle işe gidip gelerek 4 ayda 11 kilo verdim daha sonra sol dizimde oluşan iç menisküs yırtığından sonra ara verdim ve bir buçuk ayda 5 kilo aldım iyileşmeyi ve bir an önce bisiklete dönmeyi bekliyorum

Scudo

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
soruya cevap vermek istemiyorum ama sadece bisiklet değil diyet en önemlisi. ayrıca tempolu koşu ve ağırlıkta çalışmanız lazım. kas hacmimi geliştirmek istemiyorum da demeyin çünkü uyku sırasında kalori harcamaya devam edecek vucut. insan anatomisi öyle birşeydir ki araştırsanız hergün bir başka şey keşfedersiniz. değerini bilin

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Haftada 3-4 gun 3-4 saat spor yapiyorum, haftada bir 100kmden uzun tur, 50kmlik sahil sürüşü ve 15kmlik iki defa ulasim amacli bisiklet suruyorum.
2kg almisim :(

Metabolizmam ile ilgili bir sorunum var. Insallah yaza kadar isler normale dönecek ve bolca kilo verecegim diye umuyorum...

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Valla ise nasil gidiyorsunuz bilmiyorum ankaradakiler ozellikle hava acaip soguk. Bisiklet icligi gibi biseyler mi giyiyosunuz. Bugun ciktim 6 km surdum ama dondum :)

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k.
Diyetinize dikkat ediyor musunuz?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Decsan evet ama hashimoto ver bende. Daha yeni hormon almaya baslayacagim simdilik metabolizmam bayagi yavas.

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
bugün yaklaşık 50 km pedalladım. 300 kcal verdim. bi öğle yemeği 1000 kcal civarı. ekmeksiz. Onun yerine salata yerseniz 240 kilori(burger king tavuklu salata) bilmem anlatabildim mi dietin daha önemli olduğunu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
yemeğe dikkat etmedikten sonra hergün 100 km gitseniz bir kilo veremezsiniz düzenli ve sağlıklı yemek +spor Ancak bu şekilde ideal kiloda kalabilirsiniz
bıraktığınız anda eski haline döner
sadece spor yaparsanızda sağlıklı ve kilolu olursunuz
metabolizması kendi yakanlar hariç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Geçtiğimiz yaz mevsiminde çok güzel kilo vermiştim. Yani yemekten kesmedim ama buna rağmen çok güzel kilo verdim. Sonbaharın başlarına geldiğimizde 5-6 kilo civarı vermiştim çok güzeldi ama sonra boşlayınca yine aldım. Önümüzdeki günlerde pedallamaya devam bakalım bu sefer ara vermek yok. Bu yaz sezonunda hedefim fazla kilolardan kurtulmak.

palabeyi

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
bünyamin palabıyık
Bisiklet
Ghost
Hunharca yiyen adam olduğum için pek kilo vermedim, aslında öyle bir geyem yok kilom normal zaten

Aly

Üye
Tepki
94
İsim
Aly
Bisiklet
Kron
Ne güzel yorumlar. Kilo verene helal olsun. Vermeyen lerde bir yolunu bulması lazım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Kilo verdim sağolsun verdirdi şimdi onları tekrar almakla mükellefim:( ufak bir kaza sonrası şu an binemiyorum yaklaşık 1 ay oldu işede gidemiyorum laptop,tv,tablet derken evde vakit geçiyor 18 aya kadar ancak düzeleceğim için kara,kara düşünüyorum.performans ne olacak diye.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Valla sadece bisiklete binerek mi, emin değilim ama bisiklete binmeye başladıktan sonra olduğu kesin, 10 kg civarında verdim ve geri almıyorum...

• Beğen
Tepkiler: hogutmen
Tepki
158
@Ozan k. Hocam :))))))))) Aynı durumu bende yaşadım. Benim hatam nede olsa spor yapıyorum deyip tabiri cahiz ise "Agop un kazı gibi yemek" den oldu.
Ne kadar spor yaparsak yapalım bilinçli beslenme şart:)

Tepki
11
İsim
mehmet söylemez
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
6 kilo verdim 1 ayda ve onları kışın geri aldım tam olarak. Yediğine içtiğine dikkat etmek gerek...

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Kaang96

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Kaan
Bisiklet
b'Twin
Kilo vermemek için yapabilceğimiz birşey yokmu :) Zaten 55 kiloyum gün içinde o kadar yemek, tatlı vs.. yememe rağmen kilo alamıyorum bide kilo verirsem sadece kemik kalıcam :)

• Beğen
Tepkiler: kiaoss

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
Yemeğe dikkat edip haftada yaklaşık 100 km ile 1,5 ayda 10 kilo verdim...(107-97) 15 kilo daha verip bisikleti bırakmadan ayarında yemeye devam edeceğim.

HAYATATRİBÜNDENBAKANLAR

• Beğen
Tepkiler: Aly ve kafnun

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evlilik öncesi bisiklet konusunda çok aktiftim. Aralık ayazında bile bisiklete binip dolaştığımı bilirim. Günde minimum 50 km yol yapardım gece vakti bile olsa. O zamanlardan takip ettiğim kilo değerlerim yazın (bisiklete aktif bindiğim dönemde) 62-65 KG arası, kışın yani bisiklete binmediğim dönemlerde 75-80 arası olurdu. Aktif dönemde yemek konusunda sınırlamada bulunmazdım. Spor yapılan dönemde oldukça fazla yerdim. Kilomu da doğal olarak korurdum zira yüksek kilometreler yapardım. Ek olarak yanlış hatırlamıyorsam Ultimate Nutritions firmasıydı whey protein hapları vardı onlardan 3-4 tane kullanırdım. Avantajı uzun kmler boyunca duraksamadan ve yorulma olmadan pedal çevirebilme imkanı sunmasıydı. Etki mekanizması kanın oksijen taşıma kapasitesini arttırmak şeklinde olduğundan uzun dönemli aktivitelerde kaslarda birikmesi muhtemel laktik asit oluşumunun önüne geçmesi şeklindeydi. Laktik asit biliyorsunuzdur kaslarımızda yorgunluk hissi verir ve bir anlamda beni dinlendir sinyali üretir. Bu ise oksijenlenmenin yetmediği durumlarda ortaya çıkan yan üründür. Kandaki oksijen miktarı arttıkça ( müsabaka öncesi sporcular kanlarındaki o2 taşıma kapasitesini arttırmak için yüksek rakımlı yerlerde antreman yapmaları gibi) yorgunluk ortaya çıkmadığından hem keyifli hem de uzun süreli (mesafeli) turlarda rahat ediyorsunuz. Yıkım olmaması için de yeterli proteini almanız gerekli.
Bunun dışında bazen depoladığım yemek yiyemeyen yada katı yemek yememesi gereken hastaların kullandığı sıvı tıbbi besinlerden 1 kutu içer yanıma da turun uzunluğuna göre 1-2 kutu alıp periyodik olarak tüketirdim.
Geçen sene arkaya çocuk taşıma koltuğu alıp kızımla şehir içinde kısabinişler yapabildim. Yani anlayacağınızbinmedim sayılır. Şu an 78 kilolarda geziniyorum hafif te olsa göbek var. Bir de birçoklarımız gibi göğüs kaslarımı kullanarak değil de diyaframdan nefes aldığımdan sanırım üst mide kısmında göbek harici bir çıkıntı mevcut.