Bisiklet Kazaları

Scudo

lrfan

Cyclist
Tepki
8.547
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Acil şifa diliyorum, tez zamanda iyileşmeniz dileği ile...

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.257
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs geçmiş olsun, umuyorum en kısa zamanda toparlarsınız.. günlük ort 40-50 km yapıyorum.. her çıktığımda, arkadan bir araba ya da kamyon çarpma anını prova ederek geçiriyorum.. arkama bakmaktan , önümü göremez oldum 😒

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.736
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@srdrmrs çok geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.416
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun @srdrmrs

Geçen hafta bir arkadaşımın babasına da motosiklet çarmış. Bacağı 3 yerden kırılmış. Kırmızı ışıktan tam gaz geçen bir minibüs ters şeritten tam gaz gelen motosiklete çarpınca fırlayan motosiklet kaldırımdaki adamın ayağını biçmiş resmen. 2 kişi hastanede 1 kişi hapiste şuan. İyileşince motor sürücüsünü de alırlar muhtemelen.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.061
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@srdrmrs çok geçmiş olsun. Umarım kısa sürede toparlarsın. 👋 :harika:

Bisikletsever_

Daimi Üye
Tepki
2.599
İsim
Yasin
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs
Onla geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Tez zamanda iyileşirsiniz inşallah.

Scott_Bisikletli

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Scott
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçmiş olsun @srdrmrs

Geçen hafta bir arkadaşımın babasına da motosiklet çarmış. Bacağı 3 yerden kırılmış. Kırmızı ışıktan tam gaz geçen bir minibüs ters şeritten tam gaz gelen motosiklete çarpınca fırlayan motosiklet kaldırımdaki adamın ayağını biçmiş resmen. 2 kişi hastanede 1 kişi hapiste şuan. İyileşince motor sürücüsünü de alırlar muhtemelen.
Bursa'da ben artık kaldırımda yürürken bile yoldaki araçlara bakıyorum. Araçların gelişini görebileceğim biçimde yolun solundaki kaldırımda yürüyorum genelde.

Şaka gibi gelecek, ciddiyim: Tek yönlü yollarda karşıdan karşıya geçerken sadece tek yöne değil araç gelmesnin yasak olduğu yöne de bakıyorum çünkü özellikle küçük tek yönlü yollarda otomobile ek olarak, motosikletli, bisikletli (!), e-scooter, ters yönde gelebiliyor. Bazen araçlar geri geri gelerek ters yönde geliyor. Kaldırımlarda yürürken de motosiklet, bisiklet, e-scooter zaten geliyor. Bunlardan bir tek motosiklete polis görürse işlem yapıyor.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.133
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Teşekkür ederim. Olay nasıl oldu hatırlamıyorum. Bi 5 dakika baygın yatıp ambulans gelince uyanmışım. Neler olduğunu oradaki insanlara sorarak anladım. Görüntüye göre arkadamdan vurmuş. Ben emniyet şeridindeyim. Tahminimce arabayı sağlarken karşısına ben çıktım.
Kazadan sonra 3 aya kadar şikayetçi olma şansı varmış , 1 hafta sonra gittim oldum. Süreç uzun sürecek sanırım. Bisiklet bisikletsepetinde orada zarar tespit yapıldı. Sigorta eksperi de gelip kontrol edecek. Jant görüldüğü gibi çöp oldu. Arka çatal yamuldugu için kadro da çöp. Süreci bilgilendiririm.

Kaskımında darbe sonucu sürtünme ve kırılma var , çok sert bir kazayı çok iyi atlattım diye şükrediyorum.

kamera görüntülerini de talep ettik , bakalım süreç nereye gidecek.

sevdiklerim ve ailem çok korktular, sağlığa kavuştuktan sonra hafta içi Trainer ve hafta sonu sürüş olarak devam edeceğim.

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.297
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
geçmiş olsun.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@srdrmrs hocam geçmiş olsun, bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz inşallah

mcanerg

Daimi Üye
Tepki
892
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
teşekkürler serhat. Ucuz atlattık diyoruz. Kamurgam da çatlamış ek olarak (yeni anladık) 10 günü geçtik , Şuan herşey daha iyi.
Çok geçmiş olsun

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@srdrmrs Geçmiş olsun öncelikle. Sakın şikayetinizi geri almayın, sonuna kadar yasal süreci iyi bir avukatla yürütün. Böyle trafik teröristlerine gereken dersi vermek lazım ki tekrar başkalarının canını yakmasın. Maddi manevi tazminat ne alabilirseniz de alın sonuna kadar.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.546
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs
Çok geçmiş olsun umarım bir an önce sağlığınıza en kısa sürede kavuşursunuz. Yaşadığımız bu tür kazalar aslında hayatımızın nasıl bir pamuk ipliğine bağlı olduğunu bir tokat gibi suratımıza çarpıyor.
Sizin yaşadığınız bu kazada hata karşı tarafta görünüyor ancak bilirkişi raporunda da muhtemelen size emniyet şeridinde bisikletle gittiğiniz için bir hata oranı çıkacaktır diye düşünüyorum ( ya nereden gidecektim diye sorduğunuzu duyar gibiyim ancak işin yasal tarafı bizim düşüncelerimizden farklı olabiliyor )
ne tür bir ceza alır açık ve net söyleyeyim, bu konuda çok umutlu değilim, adalet sisteminde ölümlü olmayan kazalarda, olaylara hatalı tarafa bir para cezası veriyor veya tutuksuz yargılanmak üzere ya da kovuşturmaya yer olmadığı şeklinde bir karar ortaya çıkıyor genellikle.
Siz yine de iş göremezlik raporu muhtemelen almışsınızdır onu kullanın ayrıca bisikletin fatura belgelerini ve hasar oranlarını gösteren belgeyi Canyon’dan temin edin. Bu arada Canyon böyle kaza gibi durumlarda yeni kadroyu daha uygun bir fiyata satıyor diye biliyorum, kazalı eski kadroyu onlara göndermeniz gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam . en azından maddi kayıplarınızı karşı tarafın sigortasından almış olursunuz. tekrar çok geçmiş olsun ayrıca bisikleti bu olaydan sonra bırakmayıp yine de sürmekte kararlı oluşunuza hayran oldum bu herkesin cesaret edebileceği bir karar değil

Son düzenleme:

geniusbjk

Daimi Üye
Tepki
297
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Buyuk gecmis olsun..

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.172
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.176
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim. Olay nasıl oldu hatırlamıyorum. Bi 5 dakika baygın yatıp ambulans gelince uyanmışım. Neler olduğunu oradaki insanlara sorarak anladım. Görüntüye göre arkadamdan vurmuş. Ben emniyet şeridindeyim. Tahminimce arabayı sağlarken karşısına ben çıktım.
Kazadan sonra 3 aya kadar şikayetçi olma şansı varmış , 1 hafta sonra gittim oldum. Süreç uzun sürecek sanırım. Bisiklet bisikletsepetinde orada zarar tespit yapıldı. Sigorta eksperi de gelip kontrol edecek. Jant görüldüğü gibi çöp oldu. Arka çatal yamuldugu için kadro da çöp. Süreci bilgilendiririm.

Kaskımında darbe sonucu sürtünme ve kırılma var , çok sert bir kazayı çok iyi atlattım diye şükrediyorum.

kamera görüntülerini de talep ettik , bakalım süreç nereye gidecek.

sevdiklerim ve ailem çok korktular, sağlığa kavuştuktan sonra hafta içi Trainer ve hafta sonu sürüş olarak devam edeceğim.
Exper geldiğinde mutlaka bisikletin başında olmanızı tavsiye ederim ben gidememiştim gelen kişi bisikletten anlamadığından kafasına göre üzerindeki ekipmanları paraya sayabiliyor ben ciddi zarar ettim maalesef geçen sene ki kazada. Benim bisiklette bisikletsepetinde duruyordu. Umarım düzgün bir Exper firmasına denk gelirsiniz 🙏

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.629
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@srdrmrs Keşke hiç olmasaydı bu olay ama gelmiş geçmiş olsun. Tekrarı olmasın.

"Olay nasıl oldu hatırlamıyorum" yazmışsınız. Bence bu büyük bir şans. Umarım hiç hatırlamazsınız da. Bana araba çarpmıştı. Bir kırık ve biraz yara bere ile çok ucuz atlatmış olmama şükrediyorum tabii ama o darbe anını tekrar tekrar yaşadım birkaç sene zihnimde.

TeslaciBey

Üye
Tepki
13
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@srdrmrs Çok geçmis olsun, en kisa sürede en iyi halinizle yollara dönmeniz dilegiyle...